Jak seřídit vázání?

Jak správně seřídit vázání

Jak tedy nastavit vázání Určete kód lyžaře: určuje se podle výšky a tělesné hmotnosti (A-M). V případě, že se kódy liší (jiný pro hmotnost a jiný pro výšku), volíme nižší hodnotu. Korekce kódu lyžaře: rozděluje se dle věku a lyžařské zdatnosti.
Archiv

Jak nastavit vahu na lyže

Jaký je tedy správný postup nastaveníUrčit kód lyžaře. Podle tělesné hmotnosti a výšky určit kód lyžaře (A–M). Pokud jsou kódy různé (jiný pro hmotnost, jiný pro výšku), zvolíme nižší hodnotu, tzv.Korekce kódu lyžaře. a) Korekce podle lyžařské zdatnosti.Určení vypínací síly. V řádku kód lyžaře určeném dle bodu 1.
Archiv

Jak casto seřizovat lyže

„Seřizovat by se mělo každý rok, i kdyby se vám nezměnila váha nebo výška. Vázání totiž každým rokem stárne a je opravdu potřeba ho opravdu překontrolovat. “ Svědomitý lyžař by neměl zapomenout i na celkový servis lyží.

Jak připevnit vázání na lyže

Máte-li správné vázání na správné lyže, respektive na správnou desku. Většinou ani nebudete potřebovat nářadí. Na lyžích už je připevněná deska, na níž lze vázání, zvlášť špičku a zlášť patku, nasunout a zaaretovat. Podle manuálu dodaného s vázáním to snadno zvládnete.

Co je DIN u vázání

DIN, zkratka pro Deutsches Institut für Normung (Německý institut pro normy a standardizace), je obecně přijatou stupnicí pro nastavení vypínací síly lyžařského vázání. Nastavení DIN je závislé na hmotnosti, výšce a schopnostech každého ridera. Čim vyšší je DIN, tím je potřeba větší síla k uvolnění boty z vázání.

Jak posunout vázání

Jednoduše – posune špičku vázání na patřičnou délku podrážky vyznačenou na základové desce (např. délka podrážky 340mm = na značku 340) – a poté stejným způsobem upraví patu (opět na 340mm). Pokud je na lyži namontované rentalové vázání pouze s posuvnou patou (např.

Co znamenají čísla na lyžích

Rádius lyže – znamená laicky řečeno oblouk, který by lyže sama vykroužila kdyby jste ji zatížili a pustili ze svahu. Čím větší číslo, tím větší oblouk a opačně. Za krátký oblouk (radius) je považována hodnota cca do 13-14 m, střední 14-17 m a dlouhý 17 m a výše.

Kdy nabrousit lyže

Každá lyže by se měla brousit po každých 40 – 50 hodinách lyžování, aby neztratila svoje jízdní schopnosti.

Jaký je rozdíl mezi vázáním NNN a SNS

Rozdíl v systémech SNS a NNN spočívá pouze v tom, že SNS systém má jeden podélný výstupek, který zapadá do vodící drážky v botě, systém NNN, jak ho označuje výrobce Rottefella, má výstupky dva, ty logicky korespondují se dvěma vodícími drážkami v botě.

Jak funguje vázání na běžky

Posunutí vázání směrem k patce lyže podpoří skluz, zatímco posunutí dopředu ke špičce znamená, že mohérové pásy lyže nebo stoupací zóna lépe přilnou ke sněhu. Také při bruslařské technice lyžování vám nastavitelná vázání umožní upravit, jak lyže reaguje.

Jak vybrat vázání

Tvrdost snowboardu i vázání byste měli volit podle svého stylu ježdění. Měkčí vázání je hravější a hodí se jak pro začínající ridery, tak i na freestyle. O něco tvrdší vázko byste pak měli volit, pokud upřednostňujete drsnou carvingovou jízdu na sjezdovce nebo freeride.

Jak nastavit vázání na běžky

Posunutí vázání směrem k patce lyže podpoří skluz, zatímco posunutí dopředu ke špičce znamená, že mohérové pásy lyže nebo stoupací zóna lépe přilnou ke sněhu. Také při bruslařské technice lyžování vám nastavitelná vázání umožní upravit, jak lyže reaguje.

Jak nastavit dětské vázání

U dětí do 10 let a dospělých nad 50 let musí být Z-hodnota dle tabulky upravena směrem nahoru o jeden řádek. Pokud je vám tedy například 52 let a jste pokročilý lyžař, vaše Z-hodnota bude původních 3,50. Pokud nyní znáte svoji Z-hodnotu, můžete použít šroubovák a nastavit si zadní část vázání.

Jak vybrat vázání na lyže

Při výběru lyžařského vázání je třeba zohlednit zejména vaši lyžařskou zdatnost a razanci jízdy, hmotnost, styl lyžování, terény a tratě, které preferujete. Tyto faktory se dále uplatní také při správném nastavení vázání lyží.

Jak poznat Vypraskane lyže

„Vypráskaná“ lyže, nedrží na tvrdém. Nápadně se jí klepou špičky bez známky pružení, nedrží dobře v oblouku, je neklidná a rozvibrovaná. Dobrá sendvičová lyže vydrží hodně. Pokles výkonu je velmi pozvolný a mohl by vydržet až do konce hran.

Jak udrzovat lyže

Vždy je nutné nabrousit jejich hrany a poté vyčistit, vysušit a opravit skluznici. Na lyže se poté nanáší silná vrstva teplého vosku, který zabrání vysychání povrchu, ztrátě pružnosti a rezivění hran. Díky správnému navoskování se na skluznici nechytá prach. Kromě toho je také důležité postarat se o vázání.

Co je vázání SNS

Vázání SNS / Pilot

Systém SNS od Salomonu se vyznačuje jedním podélným výstupkem, který zapadá do jedné drážky na botě. V současnosti je rozšířený systém SNS Pilot, který se vyznačuje dvěma hrazdičkami, které zajišťují lepší fixaci boty do vázání a tedy i její kontrolu. SNS vázání je potřeba do lyže vždy navrtat.

Kam umístit vázání na běžky

Vázání se standardně montuje tak, aby osička boty byla na těžišti běžky. Výhodou je, že na běžku můžete navrtat jakýkoli typ vázání.

Jak funguje skialpové vázání

Funguje tak, že hroty ve špičce vázání zapadnou do kovových důlků (insertů) v přední části bot a lyžař při chůzi zvedá pouze samotnou botu, nikoliv celé vázání. Váhový rozdíl oproti rámovému vázání může být dramatický.

Jak vybrat délku lyží pro děti

Obecně platí, že lyže mají být zhruba o 15 až 20 cm kratší, než je výška postavy dítěte. V praxi by dítěti měly sahat zhruba po bradu. U nejmenších lyžařů se doporučují ještě kratší lyže – v poměru k postavě klidně o 30 cm menší. Příliš krátké lyže budou mít tendenci zatáčet samy bez přičinění ze strany dítěte.

Jak vybrat Haršajzny

Haršajsny se vyrábí z pevné a lehké slitiny hliníku. Neznamená to ale, že nemůžou prasknout. Vyplatí se koupit model, který jen těsně přesahuje šířku vašich lyží. V opačném případě hrozí zvýšené namáhání v ohybu a důsledkem může být zlomení.

Jak vybrat vázání na skialpy

Při výběru správného skialpového vázání se řeší jeho hmotnost, kompatibilita s botami i lyžemi a hlavně zaměření. Superlehké vázání volí hlavně výkonnostní skitoureři. Freerideři naopak vybírají těžší, robustnější vázání, které lépe obstojí při sjezdu.

Jak se pozna Proslapnuta lyže

Málo prošláplou lyži poznáš tak, že je, zpravidla pod vázáním, rozlepená a má docela opačný „vzpruh“ :o)… Nic netrvá v světě věčně (nejen láska k jedný slečně) a tak takovej konec čeká i lyže nejvěhlasnějších konstrukcí a firem (když je necháme hodně a hodně unavit :o)).

Jak Zaletnit lyže

Jakmile je lyže čistá a suchá, můžete přistoupit k samotnému “zalití” skluznice parafínem. Použít můžete v podstatě jakýkoliv vosk. Nejlepší variantou jsou měkké teplé vosky, případně grafitové parafíny, které mohou sloužit v další sezóně jako podkladová vrstva pod další vosky.

Jak vybrat vázání na skialp

Při výběru správného skialpového vázání se řeší jeho hmotnost, kompatibilita s botami i lyžemi a hlavně zaměření. Superlehké vázání volí hlavně výkonnostní skitoureři. Freerideři naopak vybírají těžší, robustnější vázání, které lépe obstojí při sjezdu.