Kde žádat o parkovací místo
Vyhrazené parkovací místo
O to je třeba zažádat na obci s rozšířenou působností na odboru dopravy. K vyhrazenému místu se vztahuje více poplatků – za povolení ke zřízení, za užívání místa a za vyznačení (namalování místa).
Kdo má narok na parkovací místo
Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.
Kde zřídit parkovací místo pro invalidů
Žádost je možné vyřídit na stavebním odboru úřadu městské části (ÚMČ), kde trvale bydlíte a hodláte parkovat či na odboru dopravy. Záleží na tom, který z těchto dvou zmíněných úřadů má právě Vaše městská část.
Archiv
Jak musí být označeno vyhrazené parkoviště
Jak musí být vyhrazené parkoviště označeno
Za vyhrazené parkoviště lze považovat pouze takové parkoviště, které je označeno svislou dopravní značkou č. IP 12 „Vyhrazené parkoviště“, vodorovnou dopravní značkou č. V 10e „Vyhrazené parkoviště“, případně jejich kombinací.
Jak má být označeno místo pro invalidy
Předpis ukládá, že místo pro parkování invalidů musí být označeno svislou dopravní značkou a zároveň i vodorovnou, tedy označením na vozovce.
Kdo muze parkovat na miste pro invalidy
Dle zákona má nárok na parkovací průkaz držitel průkazu ZTP či ZTP/P. Držitelem průkazu ZTP anebo ZTP/P se stáváte teprve vydáním fyzického průkazu. Proto nelze parkovací průkaz vyřídit dříve, než máte průkaz ZTP nebo ZTP/P u sebe.
Jak získat vyhrazené parkovací místo
Žádost se podává osobně
Pokud je cílem vyhrazené parkovací místo, je třeba si danou žádost podat osobně. A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci.
Jak žádat o parkovací kartu
Na úřadě je potřeba podat vyplněnou žádost, předložit platný občanský průkaz, platný průkaz ZTP nebo ZTP/P a fotografii na průkaz. Po vydání rozhodnutí o udělení průkazu pro parkování je potřeba, aby osoba, jíž byl průkaz vydán, ho osobně podepsala. Podmínky pro získání parkovacího průkazu: průkaz OZP II.
Jak získat parkovací kartu
Zájemci stačí přijít na výdejní místo v příslušné městské části a přinést si pouze občanský průkaz a velký technický průkaz. Platit je možné v hotovosti, kartou i převodem z účtu.
Jak označit soukromé parkovací místo
Pokuď je to konkrétní místo opravdu vaše, můžete si ho totiž řádně označit cedulí, nebo mechanicky zabezpečit parkovací závorou. Doporučuji kombinaci obojího, a lepší než číslo, tak je určitě jméno majitele. vetřelci tak dáte jasně najevo, že tady je to vaše.
Jak dlouho mohu stát na místě pro invalidy
A jak je to s místem pro invalidy Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích může i jiné vozidlo, než pro jaké je parkovací místo vyhrazeno, na tomto místě zaparkovat na dobu nejvýše tři minuty.
Jak musí být označeno parkovací místo pro invalidy
Předpis ukládá, že místo pro parkování invalidů musí být označeno svislou dopravní značkou a zároveň i vodorovnou, tedy označením na vozovce.
Kdo může parkovat na místě pro invalidy
Dle zákona má nárok na parkovací průkaz držitel průkazu ZTP či ZTP/P. Držitelem průkazu ZTP anebo ZTP/P se stáváte teprve vydáním fyzického průkazu. Proto nelze parkovací průkaz vyřídit dříve, než máte průkaz ZTP nebo ZTP/P u sebe.
Co je parkovací karta
Průkaz, umístěný v autě na viditelném místě (nejčastěji za předním sklem vozu), umožňuje jeho držiteli vjezd nebo parkování i v místech, kde to není běžně dovoleno. Výhodou parkovacího průkazu je: vjezd do ulice označené dopravní značkou Zákaz průjezdu s dodatkovou tabulkou Dopravní obsluze vjezd povolen.
Na co má nárok držitel průkazu TP
Průkaz TP: držitelé mají nárok na vyhrazené místo k sezení ve veřejných dopravních prostředcích a také přednost při projednávání osobních záležitostí na úřadech.
Kdo vydává parkovací průkaz
Kdo parkovací průkaz vydává
Obecní úřad obce s rozšířenou působností.
Co dělat když mi někdo parkuje na pozemku
Asi jako první každého napadne zavolat na policii. Určitě neuděláte chybu, je dokonce jedno, zda zvolíte rovnou státní či městskou. Policista pak konkrétní situaci posoudí, a pokud se vozidlo nachází na pozemní komunikaci, kde platí pravidla silničního provozu, může nařídit jeho odtažení.
Kdo má nárok na příspěvek na zakoupení motorového vozidla
zvláštní kompenzační pomůcku, za níž lze považovat také automobil. Takový příspěvek na nákup auta má však svá pravidla. Nárok na příspěvek na zvláštní pomůcku v podobě motorového vozidla (nového či ojetého) mají pouze osoby s těžkou vadou nebo pohybového ústrojí anebo osoby s těžkou nebo hlubokou mentální retardací.
Co je potřeba k žádosti o ZTP
Co k žádosti potřebujipro všechny uvedené osoby v části A a B průkaz totožnosti, u dětí do 15 let rodný list.pokud v průkazu totožnosti není uvedeno rodné příjmení, doložte rodný list.
Jak si označit parkovací místo
Značka s bílým písmenem P na modrém pozadí a parkovacím kotoučem na bílém pozadí označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit parkovací kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Dodatková tabulka obvykle značí maximální možnou dobu stání.
Jak daleko od vjezdu se smí parkovat
Re:Parkování naproti vjezdu
Pokud je obousměrná komunikace, tak musí být 6 m, IMHO to na stání před vjezdem nijak nedopadá. Rozhodující je zda vozidlo tvoří překážku. Tazatel psal o jednosměrce. Už vidím, nicméně i tak nesmí vozidlo tvořit překážku i přesto že by se tam dalo legálně stát.
Kdy je nárok na příspěvek na auto
Příspěvek na motorové vozidlo mohou dostat osoby starší tří let. V případě dětí o příspěvek samozřejmě žádají jejich rodiče (respektive zákonní zástupci). Získat ho je možné jednou za sedm let (84 kalendářních měsíců). Pokud však osoba nebo jeho poměrnou část vrátila, je možné o příspěvěk žádat i dříve.
Jak zažádat o příspěvek na dýchací přístroj
K žádosti o příspěvek potřebujete potvrzení zdravotní pojišťovny. Žádost o příspěvek adresujte Ministerstvu práce a sociálních věcí – pokud používáte datovou schránku, elektronický podpis nebo identitu občana, můžete o něj požádat on-line přímo na webu ministerstva.
Jak dlouho trvá vyřízení žádosti o ZTP
Pro účely posouzení nároku na průkaz osoby se zdravotním postižením se vede samostatné řízení na kontaktních pracovištích úřadu práce trvající obvykle několik měsíců. Žadateli může být přiznán průkaz označený symbolem „TP“, „ZTP“ nebo „ZTP/P“. Průkaz je vyroben do 14 dnů.
Kdo může žádat o ZTP
Nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením označený symbolem „ZTP“ ( průkaz ZTP) má osoba s těžkým funkčním postižením pohyblivosti nebo orientace, včetně osob s poruchou autistického spektra.