Jak spravne vybrat Tvrdost matrace?

Jak vybrat tvrdost matrace

Stupeň tvrdosti

Čím je vaše hmotnost vyšší, tím tvrdší byste měli volit matraci. Tvrdá matrace vám poskytne lepší oporu. Obecně platí, že ženy, starší lidé a děti preferují měkčí matrace a muži naopak tvrdší. Pokud vybíráte matraci do pokoje pro hosty, zvolte středně tvrdou.
Archiv

Jak poznám která strana matrace je tvrdší

Na označení tvrdosti matrace se používá symbol T, případně H (podle anglického slova „hardness“ – tvrdost). V případě matrací se uvádějí 4 stupně tvrdosti označené symboly T1, T2, T3 a T4. T1 označuje měkkou matraci, T2 středně měkkou, T3 středně tvrdou a T4 tvrdou.

Jak vybrat velikost matrace

Pokud současně kupujete i postel, zvolte správnou velikost. Délka matrace by měla být o 15 cm větší, než je výška uživatele a šířka lůžka pro jednoho člověka 90 – 100 cm. Dvojlůžko by mělo být široké od 160 cm.
Archiv

Co je tvrdost H3

Většina výrobců označuje stupně tvrdosti písmenem „H“. H1 tedy označuje velmi měkkou matraci, H2 měkkou matraci, H3 středně tvrdou matraci, H4 tvrdou matraci a H5 zvlášť tvrdou matraci.
Archiv

Jak se pozná kvalitní matrace

Kvalitní matrace mohou být i levnější. Kvalitní matraci poznáte podle určitých vlastností. Těmito vlastnostmi jsou: dlouhá životnost, vysoká prodyšnost, dokonalá opora, výborná hygienická kritéria, správná tvrdost, adekvátní výška matrace, a také použitý materiál.

Jaká by měla být výška matrace

Pro každodenní spaní dospělého člověka se doporučují matrace s minimální výškou 15–20 cm. Platí, že čím vyšší, tím kvalitnější. Matrace nižší než 14 cm se hodí jen pro občasné přespání. Tenčí matrace sice pořídíte za nižší cenu, ale musíte počítat s tím, že se brzy proleží.

Jak se pozná špatná matrace

Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud: cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly. matrace vydává při pohybu divné zvuky. uprostřed matrace se vytvoří prohlubeň

Jak udělat z měkké matrace tvrdou

Pokud je matrace příliš měkká, zkuste mezi matraci a rošt nebo rám postele vložit desky z překližky. Ty poskytnou další oporu a zpevnění matrace.

Jak si spravne vybrat matraci

Základní pravidla pro výběr matrace

Tvrdost matrace vybírejte podle výšky, hmotnosti a věku uživatele. Dále berte v potaz preferované polohy ve spánku. Správná matrace by měla přesahovat délku těla o 20–25 cm. Šířka závisí na typu postele, pro jednolůžko běžně platí 90 cm.

Jak zvýšit tvrdost matrace

Nezoufejte i nevhodně zvolenou tuhost matrace lze ovlivnit. Změkčení , nebo zvýšení tuhosti matrace dosáhneme vhodnou volbou vrchní matrace – renovační přistýlky. Ta umí ve velké míře ovlivnit pohodlí spánku i na starší matraci.

Jaké jsou nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Jak tlustou matraci

Pro dospělého člověka by optimální tloušťka neměla být nižší než 10 cm, všeobecně se doporučuje rozhranní 15-20 centimetrů. Lidé s nízkou váhou si vystačí i s 13 centimetry, když narůstá váha, měla by narůst i výška matrace. Velmi tlustá matrace nemusí nutně zajišťovat ten nejvyšší komfort.

Jak vysoká by měla být matrace pro děti

Jaká je ideální výška matrace pro děti Matrace by měla být tlustá nejméně 7 cm, jelikož by se neměla prohýbat, ale ideální výška je 10 cm a více.

Jaká je nejlepší matrace na bolavá záda

Matrace z latexu mají vyšší bodovou elasticitu, a proto se jako matrace vhodné při bolesti zad doporučují. Přesně podepírají a kopírují části těla, které to potřebují. Díky zónování se lépe přizpůsobí, a to zejména při ležení na boku. Omezují protitlak na kolena a rameno.

Jak vybrat matraci podle váhy

Měkké matrace – zpravidla vhodné pro osoby od 50 do 80 kg. Tvrdé matrace – zpravidla vhodné pro osoby od 70 do 110 kg. Velmi tvrdé matrace – zpravidla vhodné pro osoby nad 100 kg.

Jakou tvrdost matrace pro děti

Všeobecně lékaři dětem doporučují spíše tvrdší matrace, ideálně z přírodních materiálů. Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5.

Jakou matrace pro děti od 3 let

Matrace pro děti od 3 let by měly být – stejně jako matrace pro kteroukoliv jinou věkovou kategorii – hypoalergenní, antibakteriální a jejich výroba by neměla zahrnovat žádná umělá lepidla, barviva apod. Vyvarujte se nákupu matrací, které jsou zónově dělené, neboť ty jsou určeny čistě pro dospělé.

Jak udělat tvrdší matraci

Dalším způsobem zpevnění povrchu příliš měkké matrace je tzv. topper matrace z vysoce pružné pěny, která zpevňuje a vyrovnává stupeň tvrdosti spací plochy a zároveň poskytuje lepší oporu naší páteři. Taková horní matrace také zvyšuje hygienu spánku, prodlužuje životnost hlavní matrace a zlepšuje komfort spánku.

Jak tvrda má být Detska matrace

Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5. Některé matrace mají rovnou 2 stupně tvrdosti – z každé strany jiný, takže můžete s dítětem otestovat, který bude lepší.