Koho si vzal Aragorn
Konečně, když byl Aragorn korunován králem Gondoru a Arnoru, Arwen přišla do Minas Tirith a poté se vzali. Arwen se tak stala královnou sjednoceného království Arnoru a Gondoru. Sňatkem Arwen s Aragornem byla dlouho rozdělená linie půlelfů spojena.
Kdo měl původně hrát Aragorna
2. Aragorna původně vůbec hrát nechtěl. Viggo Mortensen je herec, který přirozeně preferuje práci v mnohem klidnějším a mnohem méně extravagantnějším prostředí, než jakým bylo natáčení Pána prstenů. Nakonec se roli rozhodl vzít pouze proto, že jej o to prosil jeho syn Henry Mortensen, velký fanoušek románů J. R. R.
Archiv
Kdy zemřel Aragorn
Zemřel ve věku 210, králem byl 120 let. Na trůnu ho vystřídal jeho syn. Arwen a Aragorn také měli nejmíň dvě neznámé dcery.
Kde potkal Frodo Aragorna
Společenstvo Prstenu
30. září 3018 se Aragorn připojil k Frodově výpravě v Hůrce v hospodě U Skákavého poníka. Díky Aragornově pomoci hobiti utekli nazgûlům a dorazili do Roklinky. Elfové v Roklince opravili zlomený Elendilův meč Narsil a Aragorn jej pak nosil pod jménem Andúril (Plamen Západu).
Jak dlouho se natáčel Pán prstenů
Všechny tři filmy byly natáčeny současně po dobu 8 let na Novém Zélandu a jejich premiéry se uskutečnily postupně v rozmezí let 2001 a 2003. V letech 2012 až 2014 vytvořil Peter Jackson trojdílný prequel s názvem Hobit, který vychází z Tolkienova Hobita aneb Cesty tam a zase zpátky.
Jak dlouho nesl Frodo prsten do Mordoru
Zničení Prstenu zabralo slavnému hobitovi 182 dní. Cestu dlouhou přibližně 2863 kilometrů by určitě zvládl i rychleji, kdyby ho stále nezdržovaly Prstenové přízraky, nebo přerostlý pavouk.
Jak dlouho trvala cesta z Kraje do Mordoru
Cesta jim trvala zhruba šest měsíců, nebo laicky řečeno – tři knihy. Přece víte, že do Mordoru se člověk jen tak nedostane.
Kde se točil Hobit
Možná i vy už nějaký čas plánujete zájezd do Hobitína. Hora Mount Gunn nedaleko ledovce Franz Josef v Národním parku Westland posloužila k ztvárnění filmové Bílé hory. V Národním parku Fjorland se natáčelo elfí království Lothlórien, vrchol Amon Hen i záběry Železného pásu.
Kde se natacel Edoras
Mt Sunday je kopec tyčící se uprostřed rozlehlé pláně v údolí řeky Rangitata. Kopec proslavený právě Pánem prstenů. Zde se nachází proslulý Edoras, hlavní město Rohanu. Rohan jste mohli vidět v druhém a třetím díle trilogie.
Proč nemohli prsten moci nést Orlí
Prvním je, že to jednoduše nebylo bezpečné, protože Sauron měl vlastní vzdušné síly, jejichž síla narůstala s blízkostí k Mordoru. Už v Hobitovi třeba orlové odmítali nést Thorina a jeho partu kvůli strachu, že budou zasaženi šípy.
Proč Frodo odešel
Frodo poznal, že v Kraji dál zůstat nemůže a Gandalf mu poradil, aby společně se svým zahradníkem Samvědem Křepelkou odešel hledat bezpečí do Roklinky.
Kam odjeli Elfove
Na konci třetího dílu Pána prstenů Frodo odchází s elfy do Země neumírajících, ale už se nikde přesně nevysvětluje, proč tomu tak je.
Jak jdou po sobě Hobit
První díl Hobit: Neočekávaná cesta měl premiéru v prosinci 2012, následoval snímek Hobit: Šmakova dračí poušť, který byl uveden loni v prosinci. Nyní do kin míří poslední část Hobit: Bitva pěti armád, která se bude v českých kinech promítat od 11. prosince.
Co se tocilo na Novém Zélandu
Hobitín vznikl původně jen jako kulisy pro trilogii Pán prstenů. Po natáčení Hobita se ale proměnil v turistickou atrakci. Občerstvit se tu můžete ve stylové hospůdce, vyfotit se u drobných domečků zasazených do svahu a zasnít se, jaké by bylo v titěrných domečcích strávit noc.
Co se natacelo na Novém Zélandu
Filmové trilogie Pán prstenů a Hobit, které se obě natáčely na Novém Zélandu, přilákaly do země obrovské množství návštěvníků. Mnoho lidí přiletí jen proto, aby viděli místa z jednotlivých scén ve filmech. To nejznámější je určitě Hobitín, do kterého vás teď vezmeme na krátkou exkurzi.
Kde se natáčel Mordor
Zvítězil ovšem podnikatelský duch, a tak tu Hobitín stojí dodnes a jezdí se na něj dívat turisté z celého světa. A co naopak filmový Mordor Tak ten najdete v národním parku Tongariro. Ten, stejně jako Hobitín a Putangirua Pinnacles najdete na severním ostrově.
Jak dlouho trvala cesta z kraje do Mordoru
Cesta jim trvala zhruba šest měsíců, nebo laicky řečeno – tři knihy. Přece víte, že do Mordoru se člověk jen tak nedostane.
Co se stalo s Legolasem
Poté co jeho otec Thranduil opustil Středozem se Legolas a další lesní elfové vydali do Ithilienu (země Gondoru, která hraničí s Mordorem), aby obnovili místní půdu, která byla zničena válkou. Po Aragornově smrti se Legolas vydal do Země neumírajících a nechal Středozemi navždy za sebou.
Kdo zabil Sarumana
Znovu byl Saruman poražen a prosil o život. Hobiti mu život darovali, ale při odchodu z Kraje Saruman hobitům na Grímu prozradil hrozné věci a urazil ho. Gríma se rozzuřil a zabil Sarumana svou dýkou.
Jak starý je Legolas
Legolas je postava ve fiktivním světě J. R. R. Tolkiena, Středozemi. Je to elf ve věku 2931 let pocházející z Temného hvozdu.
Co bylo dřív Hobit nebo Pán prstenů
Pán prstenů volně navazuje na knihu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky.
Kde se natacel prsteny moci
Všichni fanoušci dobře vědí, že se drtivá většina Pána prstenů natáčela na tom nejvzdálenějším kousku planety, na jaký se můžeme z Česka vydat – tedy u protinožců na Novém Zélandu. Filmaři využili více než třicítku lokací na obou hlavních ostrovech, přičemž z mnoha se i díky nim staly turistické atrakce.
Jak vznikl Mordor
Do Mordoru se dalo dostat pouze dvěma cestami. Jedna vedla přes planinu Cirith Gorgor a druhá skrze průsmyk Cirith Ungol. Přes Cirith Gorgor nechal Sauron postavit obří Černou bránu a Zubaté věže, takže takřka neexistoval způsob, jak se Gorgorem do Mordoru dostat. Cirith Ungol se pak zdál snad ještě nebezpečnější.
Jak je starý Gandalf
V knize společně s ostatními kladnými hrdiny zachraňuje Středozemi před zlem. Jeho stáří je asi 2000 roků a zosobňuje v příběhu moudrost. Gandalf je asi 2 metry vysoký, urostlý, statný muž, který na svůj věk působí celkem mladistvým dojmem. Pouze jeho dlouhý šedý vous, šedé vlasy a vrásky ve tváři vyjadřují jeho stáří.
Kdo je v prstenech moci Sauron
Sauron byl největším a téměř nejspolehlivějším sluhou samotného Morgotha před i během Prvního věku. Po pádu svého pána se neustále snažil dobýt Středozemi a to zejména v průběhu Druhého a Třetího věku. Sauron oklamal elfy z Eregionu, kteří pod jeho vedením stvořili velmi známe Prsteny moci.