Jak udělat hustý sirup?

Jak udělat třešňový sirup

PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.

Jak udělat domácí sirup

PostupZralé ovoce omyjeme, pomačkáme a zalijeme trochou převařené vody, aby bylo ovoce ponořené.Necháme 1 den odstát.Štávu slijeme přes husté síto či gázu.Přidáme cukr podle druhu ovoce a citronovou šťávu.Pokud chcete spotřebovat ihned, nemusíme přidávat konzervant.Zahřejeme na zhruba 85 C, nevaříme!!
Archiv

Jak se dělá zázvorový sirup

Zázvor očistíme a nakrájíme na malé kousky nebo nastrouháme. Vložíme do hrnce, zalijeme vodou, přidáme cukr a vaříme na nižším stupni alespoň 30 minut nebo dokud nezískáme sirupovou konzistenci. Ke konci vaření ještě přidáme kyselinu citrónovou a šťávu ze 2 citrónů.
Archiv

Jak dlouho sterilizovat sirup

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout.

Jak se dělá třešňový likér

Postup přípravy receptu

Třešně umyjeme a vypeckujeme. Třešně, rozlousknuté a vydlabané pecky z třešní, skořici, hřebíčky, cukr, citrónovou kůru vložíme do lahve a zalijeme vodkou. 3 týdny necháme uležet, potom přefiltrujeme. Třešně můžeme použít ke zmrzlině.

Jak se dělá mátový sirup

Nejdřív smícháme vodu s cukrem, uvedeme do varu a až začne směs houstnout, přidáme drobně pokrájené čerstvé lístky máty peprné. Krátce povaříme a přikryté necháme za občasného zamíchání 2 – 3 hodiny odstát. Poté přecedíme, opět zahřejeme téměř k bodu varu, přidáme šťávu z citronu a plníme do lahví.

Jak dlouho vydrží domácí sirup

Domácí výroba sirupů

Existují dva způsoby – sirup bez vaření a sirup vařený. Sirupy nevařené vydrží v lednici zhruba 2 týdny, ale tu část, kterou do té doby nespotřebujete, můžete nalít do sáčků na led a zamrazit. Přidáte – li do sirupu citrónovou šťávu, vydrží vám v lednici až dva měsíce.

Jak si vyrobit Ginger shot

Zázvor očistěte, nakrájejte ho na menší kousky a vhoďte do mixéru. Přidejte vymačkanou pomerančovou a citronovou šťávu a vše společně rozmixujte. Hotovou směs přeceďte přes jemné sítko, dokud vám nezůstane jen šťáva. Takto připravenou šťávu přelijte do uzavíratelné sklenice.

Jak vyrobit sirup bez cukru

Smíchejte důkladně omyté a rozmačkané ovoce s kyselinou citronovou a benzoanem sodným, potom přikryjte, vložte do ledničky a nechte 1 den odstát. Potom přeceďte přes dvojitou gázu, přidejte sladidlo a promíchejte, aby vznikla homogenní hmota. Naplňte do lahví a váš domácí malinový sirup je hotov!

Jak zakonzervovat domaci sirup

Sirupy plníme do dobře vymytých šroubovacích lahví (např. od alkoholu), nejlépe z čirého skla. Po vymytí láhve na pár minut vložíme do vyhřáté trouby – narovnáme je vodorovně na plech, který vsuneme do trouby, a chvíli jej v ní necháme.

Jak se dělá likér

Stačí odšťavnit ovoce a šťávu převařit. Poté ji vychladlou smícháte s alkoholem a cukrem, popřípadě dodáte koření dle chuti a likér je hotov. Vždy je však lepší, když se nějakou dobu odleží a chutě mají čas se prolnout. Tyto likéry můžete vyrobit jak s rumem, tak s vodkou.

Jak nejlépe zpracovat třešně

Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …) nebo sladkých jídlech (studené polévky, knedlíky, nákypy apod.).

Kdy sbirat mátu na sirup

MÁTA PEPRNÁ – SBĚR A ZPRACOVÁNÍ

Z bylinky se sbírají zejména listy před rozkvětem nebo nať s mladými kvetoucími vršky. Sběr provádíme od června do září. Nať v období dorůstání 30 cm, listy oddělujeme v tutéž dobu těsně před sušením. Listy je vhodné sbírat za suchého počasí kolem poledne.

Jak skladovat domaci sirup

Sirup uchovávejte v lednici, aby se nezkazil, protože neobsahuje žádné konzervační látky. Kdo by chtěl vyrobit větší zásobu, kterou bude skladovat ve spíži, tak musí lahve se sirupem důkladně uzavřít a zavařit jako třeba džemy.

Co dát do sirupu aby se nezkazil

Sirupy plníme do dobře vymytých šroubovacích lahví (např. od alkoholu), nejlépe z čirého skla. Po vymytí láhve na pár minut vložíme do vyhřáté trouby – narovnáme je vodorovně na plech, který vsuneme do trouby, a chvíli jej v ní necháme.

Na co je dobrý Ginger shot

Zázvor pomáhá při nachlazení a chřipce. Je účinný především jako prevence proti nachlazení. Přináší úlevu od dýchacích potíží, podporuje krevní oběh, posiluje srdce, uleví od bolesti, snižuje srážlivost krve a usnadňuje vstřebávání krevních sraženin.

Jak udělat zázvorové pivo

Vytvoříme pivo

V hrnci smícháme vodu, na plátky nakrájený zázvor a případně koření (např. 3 celé skořice, můžeme použít také hřebíček, badyán nebo třeba mátu, meduňku aj.) a mírně vaříme cca 15 minut. Poté přidáme citronovou šťávu a necháme 10 minut odstát.

Jak se dělá Bezinková šťáva

Přebrané květy dáme do většího hrnce, zalijeme převařenou vodou, přidáme plátky citronu a 50 g kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin. Poté scedíme, vymačkáme (nejlépe přes plátno, stačí i cedník, ale jsou tam potom drobné usazeniny – smítky), přidáme cukr a pomůcku ke konzervování. Mícháme.

Jak udělat domaci likér

Na základní poměr potřebujeme 0,5 l vody a 500 g cukru. Vodu s cukrem na mírném plameni přivedeme k varu, na povrchu se začne vytvářet pěna, kterou lžící odebereme. Vodu vaříme 5 minut a nakonec ji přecedíme přes jemné sítko. Nejlépe se hodí smaltovaný nebo nerezový hrnec.

Jak se dělá malinový likér

Postup přípravy receptu

Maliny nasypeme do láhve. Svaříme vodu s cukrem a přelijeme maliny, přidáme vodku a láhev uzavřeme. Necháme stát asi 3 týdny na chladném místě, během této doby několikrát otočíme. Nakonec likér scedíme přes plátýnko a přelijeme do láhve.

Co s přebytkem třešní

Můžeme je zavařit, naložit celé, nebo uchovat například ve formě džemů či marmelád. Z třešní lze také připravit mnoho úžasných dobrot. Asi nejčastěji je využíváme jako součást různých dezertů, ale dají se také upravit jako příloha k různým masům, či z nich udělat skvělou polévku.

Která máta je nejlepší

Obzvlášť máta ananasová má mimořádně dekorativní efekt, protože její listy jsou zeleno bílé. Pro milovníky silného mentolu je pak skvělá máta multimenta se zesíleným aroma. Žvýkačková máta pak připomíná vůni žvýkaček. Neopomenutelná je rovněž i švýcarská máta, která voní jako mentolové bonbóny.

Jak sterilizovat sirup

Nejlepší je sterilace sirupů v otevřených lahvích. Naplněné lahve postavíme do vysokého hrnce na podložku a hrnec naplníme teplou vodou do výše 2 cm pod hrdla lahví. Hrnec s náplní zahříváme až je šťáva teplá 75 stupňů a tuto teplotu udržujeme nejméně 10 minut.

Jak se dělá bezinkový likér

Bezinky otrhejte a omyté bobulky vložte do hrnce.

Vařte dalších pět minut, poté sundejte z plotýnky a nechte zcela vychladnout. Až to bude vychladlé, přidejte rum, promíchejte a plňte do čistých suchých sklenic, ideálně vytvářených. Likér uchovávejte v ledničce, pokud ho dřív nevypijete, vydrží v ní rok určitě.

Jak dlouho louhovat běž na sirup

Sirup z černého bezu za studena

Do vody dáme 40 velkých květů černého bezu (netrháme po dešti a odstraníme stopky – jsou hořké). K tomu přidáme na kolečka nakrájený a omytý bio citron bez pecek a 10 dkg kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin.