Jak vložit šablonu do Excelu?

Jak použít šablonu grafu Excel

Použít šablonu na existující graf v aplikaci ExcelKrok 1: Klikněte pravým tlačítkem na existující graf a vyberte ikonu Změnit typ grafu z rozbalovacího seznamu.Krok 2: V úvodním dialogovém okně Změnit typ grafu klikněte na Šablony na levém panelu a vyberte šablonu grafu, kterou chcete použít.

Jak uložit dokument jako šablonu

Na kartě Soubor klikněte na Uložit jako šablonu. Do pole Uložit jako zadejte název pro novou šablonu.
Archiv

Jak otevřít šablonu ve Wordu

Jak otevřít Word šablony

Šablonu můžete otevřít pomocí několika kroků. Otevřete Word. Přejděte na pás karet a vyberte Soubor, Poté vyberte Nový. Vyberte styl šablony.

Jak vytvořit vlastní šablonu

Klikněte na kartu Soubor a potom na položku Nový. V části Dostupné šablony klikněte na Nový z existujících. Klikněte na šablonu nebo dokument, který se podobá šabloně, kterou chcete vytvořit, a potom klikněte na Vytvořit nový.

Jak vložit data do grafu v Excelu

Klikněte pravým tlačítkem myši na graf a zvolte Vybrat data. Na listu, který obsahuje zdrojová data grafu, se zobrazí dialogové okno Vybrat zdroj dat. Po opuštění dialogového okna klikněte na list a potom kliknutím a přetažením vyberte všechna data, která chcete použít pro graf, včetně nové datové řady.

Jak propojit body v grafu v Excelu

Vyberte data, která chcete vykreslit v bodovém grafu. Klikněte na kartu Vložení a potom klikněte na Vložit bodový graf (X, Y) nebo Bublinový graf. Klikněte na Bodový.

Jak vytvořit vlastní šablonu v Excelu

Uložení sešitu jako šablonyOtevřete sešit, který chcete použít jako šablonu.Klikněte na tlačítko Microsoft Office. a pak na Uložit jako.Do pole Název souboru zadejte název, který chcete pro šablonu použít.V poli Uložit jako typ klikněte na Šablona aplikace Excel.Klikněte na Uložit.

Co to je ak čemu se používá šablona

Jako šablona se na Wikipedii označuje speciální druh pomocné stránky, jejíž obsah se vkládá do jiných článků. Umožňuje vkládat stejný nebo obdobný obsah do většího počtu stránek.

Jak vložit ovládací prvek Word

Pokud chcete přidat ovládací prvek, klikněte do dokumentu, kam ho chcete přidat, a potom klikněte na ovládací prvek, který chcete přidat, na kartě Návrh. Pokud chcete nastavit vlastnosti ovládacího prvku nebo změnit existující ovládací prvek, klikněte na kartě Vývojář ve skupině Ovládací prvky na Vlastnosti.

Jak vytvořit graf v Excelu

Vytvoření grafuVyberte data, ze kterých chcete vytvořit graf.Klikněte na Vložení > Doporučené grafy.Po výběru typu grafu na kartě Doporučené grafy se vám zobrazí náhled grafu.Vyberte graf.Vyberte OK.

Jak přidat popisek do grafu

Klikněte na graf a potom klikněte na kartu Návrh grafu. Klikněte na Přidat prvek grafu , vyberte Popisky dat a pak vyberte umístění pro možnost popisku dat.

Jak vložit kombinovaný graf

Vytvoření kombinovaného grafu přidáním vedlejší osy

Klikněte na libovolné místo v grafu, který chcete změnit na kombinovaného grafu zobrazte Nástroje grafu. Klikněte na Návrh > změnit typ grafu. Na kartě Všechny grafy vyberte Typ kombinovaný a potom vyberte graf Skupinový sloupcový – spojnicový na vedlejší ose.

Jak si stáhnout zdarma Excel

Jak si stáhnout bezplatnou zkušební verzi Excelu 365Klepnutím na tlačítko STÁHNOUT (DOWNLOAD) na postranním panelu přejděte na web Office.Klikněte na ZÍSKAT OFFICE (GET OFFICE).Klikněte na odkaz VYZKOUŠET 1 MĚSÍC ZDARMA (TRY 1 MONTH FREE).Klikněte na tlačítko VYZKOUŠET 1 MĚSÍC ZDARMA (TRY 1 MONTH FREE).

Jak vyrobit šablonu na sprejování

Jak vyrobit šablonu na sprejováníVyberte šablonu pracovní plocha.Napište text nebo přidejte obrázek.Vyberte druh folie a provedení: POZITIV – NEGATIV.Samolepku objednejte.

Jak vytvořit kartičky ve Wordu

Začněte s prázdným dokumentem v aplikaci Word a přejděte do složky Korespondence. Vyberte možnost Štítky, která se nachází v levém horním rohu karty Korespondence. Otevře se okno, klikněte na možnost Labels a vyberte položku Možnosti. Nyní vyberte Kartičky z nabídky.

Jak vložit přílohy

Klikněte na kartu Data. V části vazby klikněte na soubor zadat výchozí a potom klikněte na Procházet. V dialogovém okně Připojit soubor vyberte soubor, který se má zobrazit v krabici s souboru přílohy v šabloně formuláře a potom klikněte na Vložit.

Jak vytvořit zaškrtávací políčko ve Wordu

V části Vložit ovládací prvky klikněte na Zaškrtávací políčko. Výchozí popisek ovládacího prvku nahradíte tak, že vyberete text vedle zaškrtávacího políčka vloženého do šablony formuláře a zadáte vlastní popisek.

Co to je graf

Graf je struktura, která nám pomáhá znázorňovat objekty a vztahy mezi nimi. Skládá se z vrcholů a hran. Vrcholy často reprezentují reálné objekty a obvykle je kreslíme jako tečky nebo kolečka. Hrany představují vztahy mezi vrcholy, na obrázku obvykle vypadají jako čáry mezi vrcholy.

Jak přidat popisky os v Excelu

Pravým tlačítkem klikněte na popisky kategorií, které chcete změnit, a klikněte na Vybrat data. V poli Popisky vodorovné osy (kategorie) klikněte na Úpravy. Do pole Oblast popisku osy napište popisky, které chcete použít, a oddělte je čárkami.

Jak vytvořit kombinovaný graf v Excelu

Vytvoření kombinovaného grafu přidáním vedlejší osy

Klikněte na libovolné místo v grafu, který chcete změnit na kombinovaného grafu zobrazte Nástroje grafu. Klikněte na Návrh > změnit typ grafu. Na kartě Všechny grafy vyberte Typ kombinovaný a potom vyberte graf Skupinový sloupcový – spojnicový na vedlejší ose.

Jak vložit graf do grafu Excel

Vytvoření grafuVyberte data, ze kterých chcete vytvořit graf.Klikněte na Vložení > Doporučené grafy.Po výběru typu grafu na kartě Doporučené grafy se vám zobrazí náhled grafu.Vyberte graf.Vyberte OK.

Jak stáhnout Word a Excel

Přihlášení pomocí účtu Microsoft

Na domovské stránce Microsoft 365 vyberte Instalovat aplikace. Vyberte Nainstalovat (nebo v závislosti na vaší verzi instalovat aplikace>).

Jak získat zdarma Office

Studenti a pedagogové z oprávněných institucí si mohou zaregistrovat Office 365 Education zdarma, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nyní také Microsoft Teams a další nástroje pro výuku. Zadejte platnou e-mailovou adresu vaší školy a začněte již dnes.

Jak Vyrezat Sablonu

Jediné co potřebujete jsou hezké šablony. Ty můžete buď koupit nebo si je vyrobit. A vyrobit buď ručně – vyřezat skalpelem nebo vystříhat nůžtičkami – což je celkem pracné. Ale pokud máte šikovného pomocníka jako já – řezací ploter Silhouette – můžete to svěřit jemu.

Jak vyrobit Stencil

Využijte online programu pro generování šablon. Jednoduše vložíte obrázek ze svého počítače a během pár vteřin jej převedete do podoby šablony. Můžete si upravit nastavení a typ šablony a upravený obrázek lze přímo vytisknout, nebo uložit do počítače. K dispozici jsou dva různé generátory a za vyzkoušení stojí oba.