Jak vyčistit pípu doma?

Jak vycistit pípu doma

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.
Archiv

Jak Proplachnout Vycep doma

Po skončení čepování piva odrazíme naražeč od keg sudu. Sanitační adaptér propojíme s naražečem stejným způsobem, jako byste naráželi KEG sud. Po naražení otevřte páku výčepního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z něj nepoteče čistá voda (vypláchnou se všechny zbytky nápoje a částečné usazeniny).
ArchivPodobné

Jak Sanitovat pípu

proplach vodou minimálně po každém použití, chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.
Archiv

Jak často čistit pivní trubky

Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut. Záleží ovšem na počtu stáčených nápojů a délce vedení.
Archiv

Jak rozebrat pípu

Odšroubujte šroub z přední strany kohoutu. Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části.

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.

Co je to sanitace

představuje souhrn činností, jejichž cílem je zamezit kontaminaci potravin, šíření mikroorganizmů a škůdců. Sanitace zahrnuje úklid a čištění, dezinfekci, dezinsekci, deratizaci.

Jak Proplachnout trubky

Gumový zvon bývá jako první po ruce a mnohdy k vyřešení problému stačí. Ucpěte otvor špuntem, napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor (vpusť), odšpuntujte a přiložte zvon tak, aby neunikal vzduch. Pumpováním vznikne podtlak, který trubky uvolní.

Jak funguje sud piva

Hnací plyn vytlačuje obsah sudu do výčepního zařízení. Výčepní armatura uzavírá keg sud natolik těsně, že při správném stavu hadic a výčepní stolice (pípy) zůstává nápoj po celou cestu až do sklenice sterilní. Hnací plyn vytváří v keg sudu přetlak, který jeho obsah při otevření výčepního kohoutu vytlačuje ze sudu.

Proč mi pění pivo

Pivo moc pění

Přílišná pěnivost piva při čepování může být ovlivněna několika faktory. Jednou z nich je vysoká teplota piva na čepu nebo též špatně nastavený tlak výčepního zařízení. Další příčinou může být příliš velký průtok piva výčepním kohoutem.

Jak dlouho vydrží sud

Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak spravne nastavit pípu

Průtok piva se nastavuje na výčepním kohoutu malou páčkou, kompenzátorem. Pokud je páčka nahoře, průtok je minimální nebo žádný, pokud je páčka dole, průtok je maximální. Pokud se budete snažit načepovat pivo rychle na maximální průtok, nepomůžou Vám další rady, pivo vypění.

Jak vyčistit výčepní zařízení

Chemicky pomocí sanitační sady

Odšroubujte hlavici ze sanitačního soudku, do soudku nalijte zředěný sanitační roztok v předepsaném poměru (obvykle 1:80). Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, naražte naražeč a natlakujte stejným způsobem jako když narážíte sud s nápojem.

Co to je dezinfekce

Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv).

Jak vyčistit odpad ve sprše

Čištění odpadu ve sprše je poměrně jednoduché a v mnohém se neliší například od čištění odtoku ve vaně. To nejjednodušší co opět můžete zkusit, je čištění chemickou cestou. Tedy sáhnout po hydroxidu sodném nebo nějakém jiném prostředku (jedlé sodě, octu atd.). Vyzkoušet můžete také gumový zvon.

Jak na Ucpany drez

Vše vyřeší jedlá soda a ocet

Stačí, když do sifonu umyvadla nasypete půl šálku jedlé sody a zalijete ji šálkem (nejlépe horkého) octa. Chvíli počkejte, než opadne pěna, a nakonec výlevku důkladně propláchněte proudem horké vody. Pokud je to potřeba, celý proces zopakujte. Uvidíte, že ucpaný odpad bude rázem minulostí.

Jak dlouho vydrží sud piva

Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak rychle vychladit sud piva

tip – Chladíme pivo ve sklepě

Nejjednodušší způsob, jak pivo vychladit na pitelnou teplotu, je dát ho do sklepa. Tento tip je však vhodný pouze pro ty, kteří sklep vlastní a mají v něm navíc optimální teplotu. Léty prověřená hloubka je sedm schodů. Pokud takovým sklepem disponujete, máte už z části vyhráno.

Jak se pozná zkažené pivo

JAK POZNÁTE ŠPATNÉ PIVO – 5 RAD OD MISTRA SVĚTA V ČEPOVÁNÍBublinky na skle. Pivo není šumivý nápoj, takže bublinky v něm nemají své místo.Padající pěna. Když na pivu nemáte už po pár minutách žádnou pěnu, je to známka toho, že je něco špatně.Bublinky v pěněŠpatný poměr piva a pěny.Ryska je daleko.

Jak odrazit sud

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Proč je na pivu pěna

Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.

Jak rozebrat výčepní kohout

Údržba výčepního kohoutu

Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části. povolte převlečnou matici táhla kohoutu, čímž zároveň umožníte vysunutí pístu kohoutu.

Co použít místo dezinfekce

Samozřejmě alkohol, pokud jej máte vy, nebo někdo blízký u sebe, může pomoci s dezinfekcí rány. Za starých časů, kdy nebyly dostupné chemické prostředky jako dnes, se alkohol k dezinfikování používal tradičně. Alkoholem navíc můžete řešit i vnitřní dezinfekci, pokud pozřete nějaké špatné jídlo.

Jak dezinfikovat půdu

Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte. Vlhkost půdy zaručí, že se začnou uvolňovat účinné látky, které pronikají až do hloubky 15 cm.

Proč Bubla v odpadu

Typicky se jedná o odpadovou trubku, která má příliš malý spád, případně ještě malý průměr. Zde je řešení jediné, výměna trubky a její případné větší svažování (pokud je to možné). Druhým důvodem je zanesení přepadu odtoku z vany, umyvadla nebo dřezu. Pokud se tak stane, dochází zpravidla k bublání po odtečení vody.