Jak vyčistit zašlé světlomety u auta?

Jak vyčistit zašlé reflektory

Postačí vám na to saponát nebo šampon na auta a měkká houba. Omyjte světlomety od nánosů prachu a nečistot, odstraňte nalepené mušky a další hmyz. Pokud je nános nečistot větší (například po deštích nebo od odletujícího bláta na silnici), nebojte se použít vysokotlakou myčku (wapku) a světlomety vyčistěte.
Archiv

Jak vyčistit světlomety

Máte dvě možnosti: Buď s vozem zajeďte do myčky, nebo to udělejte ručně a vyčistěte světlomety trochou teplé vody a jemným autošamponem. Pokud po vyčištění nedojde k výraznému zlepšení, bude možná nutné světlomet vyměnit. Upozornění: Leštění světlometů po vyčištění není legální.

Jak vyleštit plastová světla

Celý proces navrácení původního lesku je jednoduchý a rychlý. Prvním krokem je použití smirkového papíru, typ P400, s nímž budete dělat kruhové pohyby. Aby se během práce s ním nepoškodil lak kolem světlometu, je dobré jej oblepit lepící páskou. Následně je potřeba postříkat světlo vodou a to stejné se šmirgl papírem.
Archiv

Jak vyčistit vnitřek světla

(reakce na) jak vyčistit světlo zevnitř Do té vody s jarem natrhej malé kousky molitanu, třeba kuchyňskou houbičku (bez té drsné vrstvy na připálené pekáče). Při tom klechtání se světlem pěkně pucují sklo i reflektor.

Jak nejlépe vyčistit zašlé světlomety

Rozpusťte dvě polévkové lžíce soli v šesti šálcích teplé vody. Pro lepší účinek můžete přidat i trochu běžného prostředku na nádobí. Vzniklou směsí přeleštěte světlomety. Uvidíte, že to půjde jako po másle.

Jak vyčistit zažloutlé plexisklo

V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol. Vyčistěte zažloutlou plochu pomocí měkkého hadříku a 80% alkoholu. Použít můžete konzumní líh, ale s lehčím zažloutnutím by si měla poradit i 70% vodka. Očistěte žlutou plochu alkoholem, který nanesete na čistý bavlněný hadřík a poté omyjte teplou vodou.

Jak vyčistit zašlý světlomet

Jedlá soda

Její abrazivní vlastnosti odstraní i ty nejodolnější skvrny. A s její pomocí můžete také zrenovovat i vaše světla. Stačí ji smíchat s vodou tak, aby vám vznikla pasta, a tu použít jako čisticí tekutý písek. Naneste ji pomocí měkkého hadříku, chvilku vtírejte a nakonec umyjte.

Jak zlepšit svítivost u auta

Jediné rozumné a legální řešení spočívá v zakoupení kvalitnějších halogenových žárovek. Podle druhu výrobce může jít o více či méně výhodnou koupi. Někdy totiž výrobce jen zvýší mírně příkon. Tím se sice zvýší svítivost, ale vše je na úkor životnosti žárovky i elektrických okruhů vozu.

Jak obnovit světlomety

Rozpusťte dvě polévkové lžíce soli v šesti šálcích teplé vody. Pro lepší účinek můžete přidat i trochu běžného prostředku na nádobí. Vzniklou směsí přeleštěte světlomety. Uvidíte, že to půjde jako po másle.

Jak vyčistit průhledný plast

Aceton naneste na čistý bavlněný hadřík a očistěte potřebná místa. Pak opět vše omyjte teplou vodou. V případě potřeby tento způsob čištění opakujte. Pokud se nakonec rozhodnete pro kupovaný přípravek, pak ve specializovaných obchodech sáhněte po spreji na čištění plastu.

Jak obnovit zašlý plast

V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol. Vyčistěte zažloutlou plochu pomocí měkkého hadříku a 80% alkoholu. Použít můžete konzumní líh, ale s lehčím zažloutnutím by si měla poradit i 70% vodka. Očistěte žlutou plochu alkoholem, který nanesete na čistý bavlněný hadřík a poté omyjte teplou vodou.

Jak vyčistit zašlý plast

30% peroxid vodíku – peroxid vodíku naneste na čistý měkký hadřík a vyčistěte zažloutlá místa na plastu. Proces opakujte tolikrát, kolikrát je potřeba. Nakonec místo omyjte teplou vodou. Alkohol – pokud používáte "technický" alkohol, měl by mít aspoň 80% alkoholu.

Jak opravit světlomety

Leštění světlometu dodá lesk a čirý vzhled

Po přebroušení nejjemnější zrnitostí následuje leštění brusnou pastou, speciálně určenou pro čiré plasty. Tento poslední krok perfektně zahladí povrch světlometu a dodá mu lesk. Po finálním setření zbytků pasty utěrkou z mikrovlákna bude plastová plocha krásně čistá a čirá.

Jak opravit mlžení světel

Je třeba zkontrolovat víčka, odvětrávací prvky světlometů, konektory a objímky žárovek. Krytky musí být správně namontované a odvětrávací prvky musí být průchozí, aby zajistily správné proudění vzduchu.

Na co je žárovka H7

H7 jsou tzv. halogenové žárovky. Ve většině vozidel patří již delší dobu ke standardní výbavě, zejména v Evropě. V předních světlometech se vyskytují jako potkávací a zárovka dálkového světlometu.

Jak vybrousit světlomety

Dle plochy světlometu brousíme minimálně 5-10 minut pro každou zrnitost. První broušení zrnitostí P400 brousíme déle, do odstranění vrstvy krycího laku, sjednocení povrchu (broušený světlomet musí být rovnoměrně mléčně bílý, matný) a vybroušení hloubkových poškození. Na závěr světlomet omyjeme vodou a vysušíme.

Čím vyčistit plast

Zažloutlý plast můžete vybělit také alkoholem

Budete ale muset sáhnout po něčem silnějším, ideálně poslouží lékárenský líh nebo silnější alespoň 70% pálenka či vodka. Alkohol stačí opět nanést na hadřík a opatrně s ním zažloutlý plast čistit.

Jak obnovit Zasly plast

Jak obnovit zašlý plast

Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra.

Jak odstranit vlhkost ze světel

Vody se dá většinou zbavit pomocí stlačeného vzduchu nebo několika vysoušecích balíčků se silikagelem či bentonitem, které vlhkost rychle absorbují. Najít lze i rady na použití fénu nebo dokonce vyhřátí světla tím, že ho strčíte na nízkou teplotu (pod 80 stupňů) na chvíli do trouby.

Čím zalepit světlo

Lepší je na to třeba karosářský tmel. Např teroson 1Kpur.

Jaký je rozdíl mezi H4 a H7

Jak jste si mohli všimnout výše H4 žárovky mají 3 kontakty narozdíl od H7. Pokud u H4 zapnete potkávací a následně dálková světla, rozsvítí se vám oboje světla ze stejného místa, protože H4 světlomety mají často tzv. 1 parabolu, narozdíl od H7 světel, které mají potkávací a dálková světla rozdělená.

Jaké jsou nejlepší žárovky H7

Doporučujeme: Test letních pneumatik 175/65 R14 — Nejlepší jsou Falken a Semperit

Naměřené hodnoty Výkon (W) Světelný tok (lm)
Osram Night Breaker 130 % 56,9 1528
Philips White Vision 57,2 1395
Philips X-treme Vision 130 % 57,0 1409
GE Megalight +90 % 56,6 1555

Jak brousit svetla na autě

OBRUSTE SVĚTLOMETY BRUSNÝM PAPÍREM (400)

Nastříkejte na světlomet vodu a začněte brousit nejhrubším brusným papírem (400). Neváhejte světlomet opakovaně oplachovat, abyste odstranili zrna brusného papíru. Rovnoměrně bruste včetně okrajů majáku. Vyzbrojte se trpělivostí, protože renovace světlometů bude chvíli trvat.

Jak lakovat svetla

Vystřelte kapsli s tužidlem ve spodní části bezbarvého laku do spreje a pořádně sprej protřepejte 2minuty. Naneste lak na světlo ze vzdálenosti 25cm rovnoměrné vrsrvě. Vozidlem nejezděte dokud není lak dokonale vydvrdnutý a odolný.

Jak vyčistit Zažloutlou gumu

Nezapomínejte na podrážku nebo alespoň na zažloutlou gumu, která lemuje podrážku. Na tu použijte zubní pastu a kartáček, pomalu s ním kružte po gumě a zbavte se všech nečistot. Nezapomínejte, že záleží nejen na způsobu čištění, ale i materiálu tenisek a druhu špíny.