Jak vypnout komentáře v Excelu?

Jak odstranit komentář

Odstranění komentářů

Klikněte pravým tlačítkem myši na komentář a zvolte Odstranit komentář. Pokud chcete odstranit všechny komentáře v dokumentu, přejděte na kartu Revize, klikněte na šipku dolů u možnosti Odstranita zvolte Odstranit všechny komentáře v dokumentu.
Archiv

Jak zobrazit komentáře v Excelu

Pokud chcete zobrazit jednotlivý komentář, klikněte pravým tlačítkem myši na buňku a vyberte Zobrazit nebo skrýt komentáře. Pokud chcete zobrazit všechny komentáře v listu, přejděte na kartu Revize a > Zobrazit všechny komentáře.

Jak změnit barvu komentáře v Excelu

Formátování komentářů na listuVyberte text, který chcete přeformátovat, klikněte na něj pravým tlačítkem a pak zvolte Formát komentáře.Vyberte požadované vlastnosti písma a klikněte na OK.V tomto příkladu jsme změnili písmo, velikost písma a barvu komentáře.

Jak odstranit metadata z Excelu

V dialogovém okně Kontrola metadat zaškrtněte políčka u typů skrytého obsahu, který chcete zkontrolovat. Vyberte Zkontrolovat. Prohlédněte si výsledky kontroly v dialogovém okně Kontrola metadat. Vyberte Odebrat vše vedle výsledků kontroly typů skrytého obsahu, které chcete z dokumentu odebrat.

Jak skrýt komentáře

Přidržte komentář a potom vyberte Skrýt. Pokud chcete zrušit skrytí komentáře nebo si komentář zobrazit, klepněte pod ním na Zobrazit. Až komentář skryjete, můžete zablokovat přístup člověka nebo stránky, kteří komentář přidali, případně můžete komentář nahlásit, pokud odporuje zásadám komunity na Facebooku.

Jak odstranit komentáře ve Wordu

Klikněte na komentář, který chcete odstranit. Na kartě Review (Revize) klikněte v části Comments (Komentáře) na Delete (Odstranit). Tip: Komentář můžete odstranit také tak, že kliknete na tlačítko Zavřít v pravém horním rohu bubliny komentáře.

Jak upravit komentář v Excelu

Pokud potřebujete upravit komentář ve vlákně, nastavte kurzor na buňku. Pak vyberte komentář, vyberte nabídku Další akce vlákna a vyberte Upravit komentář. Pokud potřebujete komentář ve vlákně odstranit, klikněte na buňku pravým tlačítkem myši a zvolte Odstranit komentář.

Jak vložit obrázek do komentáře v Excelu

Vybrat záložku Obrázek a pak Vybrat obrázek v dialogovém okně si vyberete požadovaný obrázek. Klik na OK a máte hotovo.

Jak skrýt komentáře v Excelu

Klikněte na Excel > Předvolby > Zobrazení (v části Vytváření obsahu). V dialogovém okně Zobrazení udělejte v části Pro buňky s komentáři zobrazit jednu z těchto věcí: Pokud chcete skrýt komentáře a indikátory v celém sešitu, klikněte na možnost Žádné komentáře ani indikátory.

Jak změnit barvu v Excelu

Volba standardního barevného motivu

Na kartě Rozložení stránky v Excelu nebo na kartě Návrh ve Wordu klikněte na Barvy a vyberte požadovanou sadu barev. Tip: První skupina barev jsou barvy aktuálního motivu.

Jak odstranit metadata

Upravovat metadata u fotografií můžete přímo ve Windows.

Stejně to funguje i bez zapnutí postranního panelu. Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.

Jak změnit metadata

Úpravy nebo přidávání metadat dokumentuZvolte Soubor > Vlastnosti, klikněte na záložku Popis a pak klikněte na Další metadata.Ze seznamu na levé straně vyberte Další možnosti.Chcete-li metadata upravit, proveďte libovolné z následujících úkonů a pak klikněte na OK.

Jak vypnout ve Wordu komentáře

Na kartě Review (Revize) klikněte v části Comments (Komentáře) na Delete (Odstranit). Tip: Komentář můžete odstranit také tak, že kliknete na tlačítko Zavřít v pravém horním rohu bubliny komentáře.

Jak uložit Word bez komentářů

A teď k řešení. V otevřeném souboru zvolte Možnosti aplikace Word / Centrum zabezpečení / Nastavení Centra zabezpečení. V okně Centrum zabezpečení zvolte Možnosti ochrany osobních údajů a v pravé straně okna zrušte zatržení volby Při ukládání odebírat z vlastností souboru osobní údaje.

Jak smazat poznámku v Excelu

Jestliže potřebujete poznámku odstranit, klikněte pravým tlačítkem myši na buňku a zvolte Odstranit komentář. Pokud používáte Excel pro Office 365, klikněte pravým tlačítkem myši na buňku a zvolte příkaz Odstranit poznámku.

Jak vložit JPG do Excelu

Vložení obrázku z počítačeKlikněte na místo v listu, kam chcete vložit obrázek.Na pásu karet Vložit klikněte na Obrázky.Vyberte Toto zařízeníVyhledejte obrázek, který chcete vložit, vyberte ho a klikněte na Vložit.

Jak použít funkci Když

Funkce KDYŽ, jedna z logických funkcí, vrátí jednu hodnotu, pokud se zadaná podmínka vyhodnotí jako Pravda, a jinou hodnotu, pokud se vyhodnotí jako Nepravda. Příklady: =KDYŽ(A2>B2;"Překročil se rozpočet.";"OK") =KDYŽ(A2=B2;B4-A4;"")

Jak na podmíněné formátování

Použití podmíněného formátování na základě textu v buňkách

Klikněte na DOMŮ > podmíněné formátování a > zvýraznit pravidla buněk > text, který obsahuje. V levé části okna Text, který obsahuje zadejte text, který chcete zvýraznit. Vyberte barevný formát textu a klikněte na OK.

Co je to metadata

Metadata dokumentů jsou informace o různých souborech, nejen o obrázcích, ale také například o hudbě. Metadata obsahují informace například o počtu stránek, o tom, kdo a kdy soubor vytvořil, o autorovi nebo také jakou příponu soubor má. Všechny informace, které mohou být uživateli užitečné při další práci se souborem.

Jak vypnout sledování změn

Vypnutí sledování změnNa kartě Revize vyberte možnost Sledovat změny.V rozevíracím seznamu Sledování změn vyberte Vypnuto.

Jak udělat poznámku v Excelu

Poznámky k buňkám pomocí poznámekKlikněte pravým tlačítkem myši na buňku a vyberte Nová poznámka.Zadejte poznámku a klikněte mimo buňku.

Jak vložit png do Excelu

Vložení obrázku do Excel pro webKlikněte na místo v listu, kam chcete vložit obrázek.Na pásu karet Vložit klikněte na Obrázky.Vyberte Toto zařízeníVyhledejte obrázek, který chcete vložit, vyberte ho a klikněte na Vložit.

Jak nastavit funkcí když v Excelu

Funkce KDYŽ, jedna z logických funkcí, vrátí jednu hodnotu, pokud se zadaná podmínka vyhodnotí jako Pravda, a jinou hodnotu, pokud se vyhodnotí jako Nepravda. Příklady: =KDYŽ(A2>B2;"Překročil se rozpočet.";"OK") =KDYŽ(A2=B2;B4-A4;"")

Jak spojit dvě funkce v Excelu

Data z více buněk můžete zkombinovat do jedné buňky pomocí symbolu Ampersand (&) nebo funkce CONCAT.

Co je podmíněné formátování Excel

Podmíněné formátování dokáže ve vašich datech pomoct zvýraznit opakování a tendence. Pokud ho chcete používat, vytvoříte pravidla, která určují formát buněk na základě jejich hodnot. Například následující měsíční údaje o teplotách s barvami buněk vázanými na hodnoty buněk.