Jak vyprat deky?

Jak často prát deky

Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně. Podobná pravidla platí i pro povlečení, prostěradla nebo přehozy na postel z mikroplyše.
Archiv

Jak prát pletenou deku

Čisticí prostředky. Pokud budete deku prát, vždy používejte tekuté prostředky určené na vlnu. V případě nouze postačí i jemný šampon na vlasy, nejlépe dětský – zkrátka takový, co je bez chemie a přísad. Nikdy nepřidávejte aviváž, ovečky ji také nepotřebují.
Archiv

Jak prát deku z Mikroplyše

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Jak prát deku s berankem

Pokud se vám teplá deka s beránkem zašpiní, vyperte ji. Vždy ale maximálně na 40 °C. Ideálně nižší otáčky. Nikdy nepoužívejte aviváž.
Archiv

Jak prát dek

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Na jaký program prát peřiny

Pak už hlavně záleží, z jakého materiálu peřiny a polštáře máte.Péřové přikrývky: Některé péřové peřiny je nutné odnést do čistírny.Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C.Poslední fází u praní peřin je jejich sušení.

Jak prát Pletene věci

Do pračky ho raději vůbec nedávejte. Kašmír perte ručně ve studené vodě a použijte speciální jemný prací prostředek. Dobře poslouží taky dětský šampon. Zároveň byste svou oblíbenou kašmírovou šálu či svetřík neměla prát častěji než jednou za měsíc; dvakrát do roka ho pak můžete vzít do osvědčené čistírny.

Jak prát Merino deku

nepoužívejte aviváž!

používejte prací prostředky výhradně určené pro vlnu (dostupné běžně v prodeji nebo speciální, ekologické). Doporučujeme v rámci údržby impregnovat lanolinem (lanolin = vlnotuk), pro zvýšení vlně přirozené ochranné bariéry. perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní.

Jak se pere Larisa

– materiál deky Larisy je 70% acryl + 20% bavlna + 10% polyester, – údržba jednoduchá, pereme při teplotě 30°C.

Jak prát a sušit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Jak vyprat těžkou deku

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Na co se perou deky

V jakém pracím prostředku prát deky & polštáře Pro přikrývky a polštáře se v každém případě hodí jemný prací prostředek. Na bílý potah použijte jemný prací prostředek s bělicím efektem. Pro hedvábné přikrývky používejte speciální prací prostředek na hedvábí.

Na jakou teplotu prát deku

Deku perte podle návodu na štítku, který většinou předepisuje teplotu praní 30 nebo 40 stupňů. Při praní používejte tekutý prací prostředek a při výběru pracího prostředku na vlněnou přikrývku dbejte na to, aby se jednalo o prací prostředek vhodný na vlnu.

Jak vyprat peřiny z peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Jak doma vyprat peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Jak prát a sušit svetry

Před praním vždy rozepněte všechny knoflíky a zipy. Při sušení nastavte nejnižší stupeň nebo prádlo vyvěste na šňůru. Pokud lze svetr prát v pračce, použijte nejnižší možný teplotní stupeň a nepoužívejte nastavení „air-dry“, což způsobuje výrazné tření. Nejlepší je prádlo sušit na vzduchu v poloze naležato.

Jak prát Hackovane věci

Do teplé lázně nalijte trochu prostředku vhodného k praní vlny, šampónu na jemné prádlo, či šampón, který sama používáte na vlasy. Nechte napěnit přilitím teplé vody (cca 30 stupňů) a vložte výrobek. Prádlo nijak nedřete, jen jej lehce promačkávejte. Následně propláchněte v čisté teplé vodní lázni.

Co prát v lanolinu

O produktu. Lanolin je speciální prací prostředek nejen na vlnu. Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, ručníky i teplé revmatické prádlo … Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla a dezinfikuje.

Jak často prát merino

2. Merino není nutné prát po každém použití. Krom toho, že šetříš materiál a prodloužíš tím jeho životnost, šetříš také životní prostředí. Merino vlna má skvělé samočistící vlastnosti.

Jak vyčistit deku

Pokud budete prát deku z mikroplyše v pračce, nikdy nepřidávejte aviváž. Teplotu praní udržujte vždy maximálně na 40 stupních. Deku po vyprání ihned vyvěste a nechte ji uschnout. Mikroplyš je rychleschnoucí materiál, který nevyžaduje schnutí pomocí sušičky.

V čem prát peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Na jakou teplotu prát peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Na jaký program prát přikrývky

Péřové polštáře a přikrývky – praní a údržba

Péřové polštáře a přikrývky perte samostatně na co nejnižší teplotu. V tomto případě 30 °C postačí. Moderní pračky disponují i speciálním programem pro praní lůžkovin, lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu.

Jak prát peřiny v pračce

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek. Pokud jsou skvrny velmi výrazné, neobávejme se použít prací přípravek, který obsahuje odstraňovač skvrn – třeba Dr.

Na jaký program sušit deky

Pokud máte takového prádla více, je vhodné, aby měla vaše sušička samostatný program pro džínsy. Na zvláštním programu bude sušit také povlečení, prostěradla, deky a osušky, tedy nadrozměrné prádlo. Většina sušiček disponuje nějakým druhem samostatného programu pro XXL prádlo.