Jak vytáhnout spodní nit?

Jak navléknout spodní nit

Navlékání dolní nitě (cívka) Odklopíme průhlednou krytku sloužící k zakrytí prostoru pro nit. Vložíme cívku do jamky a vedeme nit dle nákresu na stroji (většinou odvíjíme spodem doleva a vedeme nit po linii rýhy). Na konci nit zatrhneme a zacvakneme krytku.
Archiv

Jak nastavit spodní nit

Napětí je závislé na:

Horní a spodní nit by se při rovnostehu měla vázat uprostřed dvou vrstev látky. Na lícové ani na rubové straně by neměly být žádné mezery a šev by měl být hladký. Při nastavování napětí horní niti, čím větší číslo zvolíte, tím více bude horní nit utažená.

Proč se Cuchá spodní nit

Pokud se při šití tvoří smyčky na horní straně švu, znamená to, že je napětí horní nitě příliš velké (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit nižší číslo). Když se naopak smyčky dělají na spodní straně šité látky, je napětí horní nitě příliš malé (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit vyšší číslo).

Jak navléknout nit do šicího stroje

Navlečení dolní nitě

Vyklopte zoubek poustra cívky a jemným tahem vyjměte pouzdro. Nasuňte cívku tak, že se při tahu nití cívka otáčí po směru hodinových ručiček. Vytáhněte nit průřezem až do otvoru pro nit. Uchopte pouzdro cívky za zoubek a vraťte celé pouzdro zpátky do stroje tak, aby nit vyčnívala ven.
Archiv

Jak navázat nit

Uzlík se provádí stejně – pomocí smyčky. Tu si uděláme na niti vedoucí od paličky a vkládáme do ní kratší utržený konec. Při utahování smyčky pak opatrně, aby se konec nevysunul a pevnost uzlíku si raději ověříme. Někdy se povede jen smyčka, která druhou nit obepíná.

Jak správně nasadit jehlu do šicího stroje

Povolte šroub svorky jehly otočením proti směru hodinových ručiček. Vyjměte jehlu z držáku. Vložte do držáku novou jehlu s ploškou dozadu. Když vkládáte jehlu do držáku, zatlačte ji co nejvíce nahoru a pevně utáhněte šroubovákem šroub jehelní svorky.

Co je to pružný steh

Pružný steh

Používá se pro šití pletenin, nekrčí se u něj materiál. Používejte se strečovou jehlou a kvalitní nití.

Jakou nit do šicího stroje

Nitě, které používáme na běžné strojové šití, mají většinou označení síly nitě 100 nebo 120. Na šití silných materiálů a džínoviny, se používají nitě s označením síly 30 nebo 35.

Jak se dělá tkalcovský uzel

Překřížení leží na ukazováčku levé ruky a stiskneme levým palcem ! 2krok )Pravý koneček,ten spodní ,vedeme obloučkem přez palec levé ruky, asi v místě nehtu,(vznikne tu volnější očko) a za levý koneček. 3krok) Nyní protáhneme mezi konečky ,jde za levým a mezi oba konečky.,tj.

Jak se naučit na šicím stroji

Zkuste nejdřív rovné šití, stejně jako při šití nanečisto. Vhodnými učebními projekty jsou například jednoduchý sáček, prostírání nebo polštářek. Nevymýšlejte na začátku žádné složitosti. Jednoduché rovné šití bude pro start opravdu dostačující.

Jaké nitě do šicího stroje

Nitě, které používáme na běžné strojové šití, mají většinou označení síly nitě 100 nebo 120. Na šití silných materiálů a džínoviny, se používají nitě s označením síly 30 nebo 35.

Jak šít s Pruznou nití

Pro prošití kapes nebo průkrčníku běžným stehem např. u elastické teplákoviny postačí nit Seraflex, která mírně pruží. Nehodí se však na sešívání běžným stehem, u sešívání legín a triček (atp.) bych volila Seraflex šitou v pružném stehu.

Jak zakončit úplet

Z lícové strany v místě švového přídavku prošijeme úplet dvojjehlou, který takto stabilizujeme. Stejný postup, ale našitý přeložený náplet šířky 4 cm (složený 2 cm). Skládaný šikmý proužek z úpletu někdy nazývaný skládaný na třetiny. Na rubovou stranu úpletu, položíme lícovou stranu proužku (šíře proužku 4 cm).

Co je Overlockova nit

Jedná se o standardní nit používanou na prošívání, ale i na sešívání všech švů, včetně silně namáhaných i pro stehy krycí (prádlové). Používají se na šití všech druhů materiálů, pevných, pružných i přírodních.

Jak se váže Katovská smyčka

Z volného konce vytvoříme ohyb, pak jím vytvoříme několik volných závitů okolo ohybu směrem k jeho konci. Volný konec protáhneme skrz všechny závity. Tahem za volný konec a vytvořenou smyčku závity dotáhneme. Možná bude potřeba závity dotahovat jednotlivě, aby byly pěkně urovnané.

Jak se váže Lodak

Jak už sám název napovídá, „loďák“ slouží ke kotvení lana. Převedeno do života horolezce, nejčastěji ho užijeme při zajištění na jistícím stanovišti – štandu. Snadno se váže jak na konci lana provazováním, tak uprostřed složením dvou smyček. Sám se dotahuje, po odlehčení jej ale lehce rozvážeme.

Jak se Naučít šít

Zkuste nejdřív rovné šití, stejně jako při šití nanečisto. Vhodnými učebními projekty jsou například jednoduchý sáček, prostírání nebo polštářek. Nevymýšlejte na začátku žádné složitosti. Jednoduché rovné šití bude pro start opravdu dostačující.

Jak šít ručně

Ruční stehy jsou potřebné na značení, spojování, prošívání i ke zdobení. Při šití zpravidla postupujeme zprava doleva, pouze u některých ozdobných stehů (stonkový, krokvičkový) obráceně zleva doprava. Jehlu na šití volíme dle látky a nití tak, aby tloušťka nití nebyla větší než tloušťka jehly.

Jaké nitě na úplet

Ještě donedávna se zdálo, že šít na klasickém stroji úplet rovnostehem prostě nelze, protože steh, na rozdíl od úpletu, nepruží, a nitě se tak při napnutí úpletu na postavě trhaly, ale nově je na trhu dostupná pružná nit Sabaflex, s níž se dá šít na obyčejném stroji obyčejným rovnostehem a steh přitom pruží.

Jak se šije s elastickou nití

Většinou stačí povolit napětí spodní nitě, někdy může být potřeba lehce povolit i napětí horní nitě. Vždy záleží na konkrétním stroji a na konkrétním materiálu. Proč povolit napětí spodní nitě Pokud zvolíme nějaký z výše uvedených stehů, stroj tomu uzpůsobí vrchní nit, sám si ji bere tak, jak potřebuje.

Jakou nití šít úplet

Při šití úpletů nezapomeneme na to, že potřebujeme jehly s kulatou špičkou (označení stretch nebo jersey/ball point), do klasického šicího stroje tedy označení jersey/ball point/stretch 75/80/90 (podle síly úpletu a síly použité nitě) 130/705H (označení pro jehly do běžných domácích strojů). Více v článku o jehlách.

Jak udělat Naplet

Náplet:Na nápletu si ca 3 cm nastřihneme.Obnitkujeme – musíme roztáhnout až na 180 stupňů.Takto nastřižení natahuji, aby se obnitkovalo kolem dokola.Nitě si zauzlíkujeme k sobě, aby se okraje nerozjížděly.A takto všijeme – dírou dozadu – do pasu.

Jak se šije z mušelínu

Práce s mušelínem

Při šití bývá trošku „živější“ a je třeba ho korigovat. Jehly (běžné, strečové) volte o síle 70/10 až 90/14, u batistu i 60/8. U nití můžete sáhnout po hedvábné, bavlněné, syntetické či kombinaci bavlna-polyester.

Jaké nitě jsou vhodné do Overlocku

Čím levnější nitě, tím je obvykle horší kvalita a tím větší problémy při šití na overlocku či coverlocku. U overlockových nití se nevyplatí šetřit. Do overlocku se používají nejběžněji polyesterové nitě o síle 120, případně nitě texturované tzv. chemlonové.

Jak uvázat provaz

Postup: Dva konce provazu přelož proti sobě asi na délku předloktí. Na obou koncích udělej uzel tak, že ho při tom obtočíš kolem druhého provazu. Slouží ke spojení dvou provazů, které nemusí být stejně silné. Nejčastěji ji používáme k uvázání celty ke stromu, kedy ke spojení konce dlouhého provazu s cípem plachty.