Jak vytvořit adresář?

Jak vytvořit adresář ve Wordu

Přejděte na místo, kde chcete vytvořit novou složku, a klikněte na Nová složka. Zadejte název složky a stiskněte Enter.

Jak vytvořit adresář Outlook

Vyzkoušejte to!Na navigačním panelu zvolte Lidé .Vyberte Domů > Nová skupina kontaktů.Do pole Skupina kontaktů zadejte název skupiny.Vyberte Skupina kontaktů > Přidat členy. a pak vyberte jednu z možností:Přidejte lidi z adresáře nebo seznamu kontaktů a zvolte OK.Zvolte Uložit & Zavřít.

Co to je adresář

Adresář (také složka nebo direktorář) je v informatice organizační jednotka v souborovém systému na datovém médiu. Adresář sdružuje na disku dokumenty (soubory) a další složky (podadresáře) a slouží k tomu, aby si je uživatel mohl logicky uspořádat. Adresáře tvoří na disku stromovou strukturu.

Jak vytvořit rozdělovník v Outlooku

Pokud máte předplatné Microsoft 365, ujistěte se, že máte nejnovější verzi Office.Spusťte Outlook pro Mac.Vyberte Soubor > Nový > Skupina. Nevidíte v nabídce možnost SkupinaVyplňte informace o skupině: Název skupiny: Vytvořte název, který vystihuje účel skupiny.Klikněte na Vytvořit.

Jak se vytvoří složka

Vytvoření složkyNa telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Disk Google.Vpravo dole klepněte na Přidat .Klepněte na Složka.Zadejte název složky.Klepněte na Vytvořit.

Jak vytvořit složku na notebooku

Pokud chcete pomocí klávesové zkratky vytvořit novou složku, stačí na pracovní ploše stisknout současně klávesy CTRL, SHIFT a N.

Jak přidat adresu na email

Otevřete nebo zobrazte náhled e-mailové zprávy obsahující jméno, které chcete přidat do seznamu kontaktů. Klikněte pravým tlačítkem na jméno odesílatele, kterého chcete nastavit jako kontakt, a potom v místní nabídce klikněte na Přidat do kontaktů .

Jak najít adresář v Outlooku

Na kartě Domů ve skupině Najít zvolte Adresář. V seznamu Adresář vyberte adresář, který chcete zobrazit.

Jaké jsou typy souborů

Přípona souboru Typ souboru Program pro otevření – např:
.doc textový soubor MS Word
.xls soubor Excel (např. tabulka) MS Excel
.ppt prezentace MS Powerpoint
.gif rastrová grafika (jen 256 barev) Adobe Photoshop

Co je to soubor

Soubor v informatice označuje pojmenovanou sadu dat uloženou na nějakém datovém médiu, se kterou lze pracovat nástroji operačního systému jako s jedním celkem. Obsahem souboru mohou být různá data.

Jak funguje Outlook

Aplikace Outlook je e-mailový softwarový program, který umožňuje uživatelům odesílat a přijímat e-maily na svém počítači nebo ve stejnojmenné mobilní aplikaci. Uživatel může využívat jak elektronickou poštu, tak i vedení kontaktů, organizaci času, úkolů, poznámek nebo deník.

Jak vytvořit skupinu v kontaktech

Vytvořit skupinuV telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Kontakty .Dole klepněte na kartu Kontakty.Vlevo nahoře klepněte na nabídku. Vytvořit štítek.Zadejte název štítku a klepněte na OK. Označení jednoho kontaktu štítkem: Klepněte na Přidat kontakt. . Vyberte požadovaný kontakt.

Jak vytvořit složku v mobilu

Vytvoření složkyNa telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Disk Google.Vpravo dole klepněte na Přidat .Klepněte na Složka.Zadejte název složky.Klepněte na Vytvořit.

Jak přidat vlastní složku

Jak vytvořit Vlastní složkuNyní z nabídky v horní liště klikněte na záložku Složky.Dále klikněte na zelené tlačítko Přidat vlastní složku.Zde už stačí vyplnit jen Název složky, vše Uložit a máte hotovo.

Jak vytvořit složku pomocí klávesnice

Ctrl + Shift + N = Klávesová zkratka vám umožní rychle vytvořit novou složku. Del – Smazání označení složky nebo souboru, respektive přesunutí do koše.

Jak Zazipovat soubor s heslem

Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku (nebo je stiskněte a podržte) a vyberte Vlastnosti. Vyberte tlačítko Upřesnit a zaškrtněte políčko Šifrovat obsah a zabezpečit tak data. Výběrem tlačítka OK zavřete dialogové okno Upřesnit atributy, vyberte Použít a pak vyberte OK.

Jak uložit e mailovou adresu

Pokud používáte Gmail, určete, zda se budou ukládat kontaktní údaje lidí, se kterými si píšete e‑maily:V počítači přejděte do nastavení Gmailu.V sekci Vytvořit kontakty pro automatické dokončování vyberte některou možnost.Dole klikněte na Uložit změny.

Jak přidat kontakt

Přidání kontaktu

V telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Kontakty . Zadejte jméno, e-mail nebo telefonní číslo kontaktu. Pokud chcete přidat fotku, nahoře klepněte na Přidat obrázek. Pořiďte nebo vyberte snímek a klepněte na Vybrat.

Kde koupit Outlook

Aplikace Outlook je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. V současné době ho můžete získat jednorázovým zakoupením Office 2019 nebo v rámci předplatného Office 365. Po zakoupení jednoho z těchto balíků obdržíte na svém Alza účtu aktivační kód, který je třeba použít na stránce pro uplatnění nákupu.

Jaký typ souboru je PDF

Soubory s příponou PDF (zkratka pro Portable Document Format) jsou spojené především s programem Adobe Acrobat. Soubory reprezentují především dvourozměrný dokument. S příchodem programu Acrobat 3D PDF zobrazuje i trojrozměrné dokumenty.

Co je to přípona

Zbude-li něco mezi kořenem a koncovkou, je to přípona. Ve slově může být přípon více (knih-ař-sk-ý).

Co to je DOCX

Přípony DOC a DOCX označují textové dokumenty editoru Microsoft Word. Přípona DOCX je výchozím formátem pro verze MS Word 2007, 2010 a 2013. Soubor typu DOCX používá kompresi ZIP pro zmenšení velikosti uložených dat.

Jaké jsou typy souboru

Přípona souboru Typ souboru Program pro otevření – např:
.eps postscriptový soubor Adobe Photoshop, Adobe Illustrator
.pdf univerzální formát (text, grafika), nezávislý na hardware) Acrobat Reader
.avi multimediální soubor (film, zvuk Windows Media Player
.mpeg-2 videosoubor) Windows Media Player, přehrávače DVD

Kde stáhnout Outlook zdarma

Jak získat webovou verzi aplikace Microsoft Outlook 100% zdarma. Přejděte přímo na web Office kliknutím na tlačítko STÁHNOUT (DOWNLOAD) na postranním panelu. (Nedojte ke stažení, ale budete přesměrováni na stránku Office.) Klikněte na PŘIHLÁSIT SE (SIGN IN).

Jak vytvořit adresář na Gmailu

Otevřete Gmail. Vlevo nahoře klikněte na Nová zpráva. Klikněte na Komu, Kopie nebo Skrytá kopie. Vyhledejte kontakt a zaškrtněte políčko vedle jeho jména.