Jak využít lahve od vína?

Jak využít prázdné lahve

5 originálních způsobů, jak využít prázdné pet lahve: Udělejte z nich větrník, záhon nebo rafinovanou past na vosyZáhony na květiny.PET lahev přeměněná v krmítko.Past na vosy z PET lahve.Zavlažování pomocí PET lahve.
Archiv

Jak vytáhnout špunt z lahve

Špunt pevně uchopte do dlaně a lahví několikrát pootočte. Tím se špunt uvolní. Neotáčejte ale korkem samotným, může totiž vyklouznout a někoho zranit. Když už se korek uvolní, stačí na něj zatlačit palcem a korek, i tlakem oxidu uhličitého v lahvi, vyklouzne sám.

Jak ozdobit skleněnou láhev

Velmi snadno lahev ozdobíte i s pomocí nalámaných špejlí – nalepte je tavnou pistolí dokola. Plůtek je možné udělat uprostřed, ale klidně i kolem dna lahve – jak se vám to líbí. A podle toho, jaké umělé nebo sušené květiny doma máte, jimi lahev buď oblepte, nebo vytvořte centrální ozdobu.

Jak spojit PET lahve

Jak lahve spojovat

Nejlepší proto je způsob, kdy spojíte lahve pevným provázkem. Vhodné pro konstrukci jsou tedy lahve, které na sobě mají hlubší zářez a jsou ze silnějšího plastu. Docela výhodné je použít k uchycení lahví nějakou lehkou, ale pevnou základní konstrukci.

Co se dá udělat z PET lahví

6 praktických věcí, které můžete vyrobit z prázdné PET lahveMobilní záhonky. Z prázdné PET lahve se dá vyrobit celá řada praktických věcí.Provizorní váza. Z prázdné PET lahve se dá vyrobit celá řada praktických věcí.Praktický uzávěr na sáček.Držák na mobil.Krmítko pro ptáčky.Obal na květináč

Jak otevřít láhev vína bez vývrtky

Zatlačení korku dovnitř láhve je nejjednodušší a nejbezpečnější metoda, když nemáte vývrtku. Pomocí prstu nebo pevného předmětu (vařečka, řasenka) zkuste zatlačit korek dovnitř láhve. Nůžky nebo nůž – zapíchněte ostrý hrot do korku co nejhlouběji a poté jej zatáhněte směrem k sobě a snažte se vytáhnout korek z láhve.

Jak otevřít láhev vína s vývrtkou

Vytáhnutí korku

Díky dvoufázové vývrtce to jde opravdu jednoduše. Nejprve zapřeme první „zoubek“ o hrdlo lahve a prvním tahem nahoru se nám vysune část korku. Dále pak zapřeme o hrdlo lahve druhý „zoubek“ a druhým tahem nahoru víno otevřeme.

Co vyrobit ze skleněných lahví

Skleněné láhve jako báječný materiál pro tvořeníŘízená prasklina. Potřebujete skleněnou láhev zbavit dna nebo přeříznout na polovinuSkleněná zvonkohra.Květiny ve skle.Bezpečné svícny.Závěsné lucerny.Olejové lampy.

Co s PET lahvemi

Plastové lahve od nápojů nemusí končit v popelnici. Snadno je přetvoříte na užitečné předměty, které poslouží doma i v zahradě. Z PET lahví vykouzlíte květináče, kbelíky, dekorace, past na škůdce i krmítko pro ptáky. Tvoření z odpadových materiálů má hned několik výhod.

Jak vyrobit krmítko z plastové lahve

Nejjednodušším způsobem, jak vyrobit krmítko, je použít PET láhev, kterou najde doma každý.Přibližně 5 cm od dna láhve vyřízněte otvor cca 8 cm vysoký a 6 cm široký.Okraje otvoru přelepte lepicí páskou nebo opalte svíčkou, aby se o ně ptáci nezranili.Za hrdlo uvažte provázek a krmítko naplňte zrníčky.

Co se dá vyrobit z víček od PET lahví

Při větší spotřebě plastových lahví a jejich víček můžete právě plastové uzávěry po vyprázdnění láhve uschovat a později si z několika víček vyrobit pěkného a libovolně barevného hada. Činnost se dá použít jak doma s dětmi, tak ive škole či nějakém kreativním kroužku.

Jak otevřít lahve

Zatlačení korku dovnitř láhve je nejjednodušší a nejbezpečnější metoda, když nemáte vývrtku. Pomocí prstu nebo pevného předmětu (vařečka, řasenka) zkuste zatlačit korek dovnitř láhve. Nůžky nebo nůž – zapíchněte ostrý hrot do korku co nejhlouběji a poté jej zatáhněte směrem k sobě a snažte se vytáhnout korek z láhve.

Jak se otevírá víno

Stačí tři jednoduché kroky.Odstranění kapsle. Víno chrání kromě korku také kapsle (či také záklopka). Je tedy třeba nejprve odstranit kapsli.Zašroubování vývrtky do korku. Poté, co sundáme z lahve kapsli, je potřeba zašroubovat do korku vývrtku.Vytáhnutí korku. Teď už jen stačí vytáhnout korek.

Jak funguje vývrtka

Čedičová vývrtka se seřezávačem ALTAR funguje na nejjednodušším principu, spirála, kterou otáčíte rukojetí, se zašroubuje do korku a poté korek bez námahy vyšroubuje z lahve.

Jak rozdělat víno

Osvědčeným způsobem jsou nůžky či ostrý nožík s vroubky, který jednoduše se zabodne do korkového uzávěru a pravidelnými pohyby ze strany na stranu se korek z hrdla vypáčí. Stačí zkusit kroužit nůžkami stejně jako s klasickou vývrtkou. Otevřít láhev vína lze i pomocí ohně.

Jak Uriznout láhev od vína

Nezapomeňte si připravit k ruce kbelík se studenou vodou. Pak knot zapalte a pomalu otáčejte s lahví, aby se knot rozhořel pravidelně po všech stranách. Jakmile knot dohoří, ponořte lahev do kbelíku s vodou. Měli byste uslyšet lupnutí, jak dno odpadne.

Jak udělat z láhve vazu

Lahev je třeba pevně ukotvit, řezák namočit do oleje a přejet jím místo plánovaného řezu. Vzniklou rysku pak nahřejeme nad svíčkou a následně ponoříme do ledové vody. Sklo by mělo prasknout. Hrany skla je potom nutné očistit a obrousit karborundovým brouskem nebo smirkovým papírem pro broušení za mokra.

Co se dá vyrobit z lahve

Krmítka pro ptáčky z PET láhví

Stačí prázdnou PET láhev naplnit zrním a ve spodní části flašky udělat malé otvory se zarážkou. Tak, aby se zrna nevysypala. Jak si ptáčci budou uzobávat, tíhou zrní v láhvi se budou zrnka dosypávat. Takto můžete vyřešit i krmítka do města do společné zahrady ve vnitrobloku.

Jak zpracovat PET lahve

Dojde k vytřídění jednotlivých PET lahví dle barvy a to i za použití moderních optických metod. Takto vytříděné lahve jsou následně drceny a mlety na jemné vločky. Tyto vločky musí být pokud možno co nejlépe vyčištěny od zbytků nápojů či jiných látek, to se děje opakovaným vymýváním a sušením v extrudoru.

Jak vyrobit jednoduché krmítko

Na zahradách potkáte nejčastěji klasické dřevěné krmítko, které připomíná domeček. Snadno však poslouží i starý hliněný květináč, šišky nebo půlky skořápky kokosového ořechu, které naplníte či omočíte ve směsi z loje a semínek. Recept je stejný jako na kouli.

Jak vyrobit krmítko pro slepice

Jak vyrobit krmítko pro slepice:

Pro 10 slepic stačí zásobník o velikosti cca 5 litrů. Poté k zásobníku připevníme dřevěnou destičku na nášlap – když na ni slepice stoupne, víko zásobníku se otevře a část suchého krmiva se přesype ke slepicím do korýtka, ke kterému mají volný přístup.

Co vše se dá vytvořit z PET lahve

Právě z čirých regranulátů vznikají nové PET láhve, PET fólie a PET blistry. Z čirých vloček pak lze vyrobit technická a textilní vlákna. Z technických vláken se dále vyrábí třeba pleny a koberce, z textilních vláken se pak vyrábí např. spacáky, fleecové bundy, mikiny atd.

Jak otevřít láhev bez otvíráku

Pomocí zapalovače – spodní stranu zapalovače zapřete a zátku a tlačte směrem nahoru. Pomocí desetikoruny – funguje podobně jako například lžíce nebo zapalovač. Nejprve povolíme hrany zátky a pak silou víčko oddělíme od piva. Pomocí druhé lahve – jednoduše zapřete dvě víčka o sebe a pákou je od sebe oddělte.

Jak otevřít víno bez otvíráku

Jak otevřít víno bez vývrtkyZatlačení korku dovnitř láhve je nejjednodušší a nejbezpečnější metoda, když nemáte vývrtku.Nůžky nebo nůž – zapíchněte ostrý hrot do korku co nejhlouběji a poté jej zatáhněte směrem k sobě a snažte se vytáhnout korek z láhve.

Jak se pouziva Otvirak na víno

Vytáhnutí korku

Díky dvoufázové vývrtce to jde opravdu jednoduše. Nejprve zapřeme první „zoubek“ o hrdlo lahve a prvním tahem nahoru se nám vysune část korku. Dále pak zapřeme o hrdlo lahve druhý „zoubek“ a druhým tahem nahoru víno otevřeme.