Jak využít prázdné lahve?

Co vše se dá vytvořit z PET lahve

Právě z čirých regranulátů vznikají nové PET láhve, PET fólie a PET blistry. Z čirých vloček pak lze vyrobit technická a textilní vlákna. Z technických vláken se dále vyrábí třeba pleny a koberce, z textilních vláken se pak vyrábí např. spacáky, fleecové bundy, mikiny atd.

Jak spojit PET lahve

Jak lahve spojovat

Nejlepší proto je způsob, kdy spojíte lahve pevným provázkem. Vhodné pro konstrukci jsou tedy lahve, které na sobě mají hlubší zářez a jsou ze silnějšího plastu. Docela výhodné je použít k uchycení lahví nějakou lehkou, ale pevnou základní konstrukci.
Archiv

Jak vyrobit vazu z lahve

Lahev je třeba pevně ukotvit, řezák namočit do oleje a přejet jím místo plánovaného řezu. Vzniklou rysku pak nahřejeme nad svíčkou a následně ponoříme do ledové vody. Sklo by mělo prasknout. Hrany skla je potom nutné očistit a obrousit karborundovým brouskem nebo smirkovým papírem pro broušení za mokra.

Jak ozdobit skleněnou lahev

Velmi snadno lahev ozdobíte i s pomocí nalámaných špejlí – nalepte je tavnou pistolí dokola. Plůtek je možné udělat uprostřed, ale klidně i kolem dna lahve – jak se vám to líbí. A podle toho, jaké umělé nebo sušené květiny doma máte, jimi lahev buď oblepte, nebo vytvořte centrální ozdobu.
Archiv

Jak využít PET lahve

5 originálních způsobů, jak využít prázdné pet lahve: Udělejte z nich větrník, záhon nebo rafinovanou past na vosyZáhony na květiny.PET lahev přeměněná v krmítko.Past na vosy z PET lahve.Zavlažování pomocí PET lahve.

Jak vyrobit větrník z PET lahví

Vezmeme pet láhev a uřízneme jí vršek. Dále láhev odshora dolů rozřízneme na čtyři nebo pět dílů a rozevřeme je. Pak vyvrtáme dírky do dřevěné tyčky, do víčka a do větrníku. Vše spojíme drátkem a na konce upevníme korálek a je to hotové.

Jak zpracovat PET lahve

Dojde k vytřídění jednotlivých PET lahví dle barvy a to i za použití moderních optických metod. Takto vytříděné lahve jsou následně drceny a mlety na jemné vločky. Tyto vločky musí být pokud možno co nejlépe vyčištěny od zbytků nápojů či jiných látek, to se děje opakovaným vymýváním a sušením v extrudoru.

Jak využít lahve od vína

Čirou lahev od vína můžete ozdobit barvami na sklo a naplnit saponátem, mýdlem či něčím podobným, na hrdlo nasadíte malý dávkovač a lahev na mycí prostředky je hotová. Odřezané vršky lahví – postačí od půlky – použijte jako stínítka na čajové svíčky. Hrany po odříznutí opět zbrušte.

Jak využít skleněné lahve

Recyklace je stále in a skleněné lahve (i od piva) můžete využít jako zajímavé vázy či dekorace. Stačí si trošku pohrát s plynovým hořákem a vytvarovat hrdlo lahve do stran. Hořák v dílně či domácnosti pak využijete také na další činnosti.

Jak vyrobit krmítko z plastové lahve

Nejjednodušším způsobem, jak vyrobit krmítko, je použít PET láhev, kterou najde doma každý.Přibližně 5 cm od dna láhve vyřízněte otvor cca 8 cm vysoký a 6 cm široký.Okraje otvoru přelepte lepicí páskou nebo opalte svíčkou, aby se o ně ptáci nezranili.Za hrdlo uvažte provázek a krmítko naplňte zrníčky.

Jak vyrobit plašič z PET lahve

V krtkem napadeném místě zahrady zapíchněte drát asi 20 centimetrů hluboko a na vrcholek nasaďte PET láhev, do které vyřízněte ve dnu otvor jen nepatrně širší, než je průměr drátu. Pak stačí jen nepatrný vánek, který se opře do křidélek a láhev roztočí.

Jak dlouho péct větrníky

Dodržuji rozestupy přibližně 5 cm od sebe, aby se mi větrníky během pečení neslepily. Větrníky peču 30 minut dozlatova v předem předehřáté troubě na 180 °C a nikdy během pečení neotvírám troubu, jinak mi větrníky nenaskočí nebo naopak "padnou".

Jak si vyrobit větrník návod

Větrník se bude líp točit, když na vázací drát navlékneme po sobě: alespoň 2 korálky, dřevěné kolečko (nebo ze silného kartonu) o průměru asi 2 cm s otvorem ve středu, pak jednotlivé díly větrníku a nakonec 2 korálky, vše provlékneme provrtanou tyčkou a na konci drátu uděláme očko.

Kde se Zalohuji PET lahve

Zákazníci řetězců Kaufland a Lidl si jej mohou vyzkoušet v šesti prodejnách po celé zemi. Zatímco v již 13 státech Evropy je zálohování PET lahví a plechovek běžnou součástí každodenního života, Česko na svůj další krok směrem k cirkulární ekonomice stále čeká.

Kde se vraci Zalohovane PET lahve

Zákazník si na on-line supermarketu objedná konkrétní vratné zálohované lahve Mattoni, při dalším závozu kurýr nezmačkané prázdné lahve s víčkem a etiketou vyzvedne a zálohy vrátí v podobě zákaznických kreditů na další nákup. Vrácené PET lahve pak prodejce odveze zpět k dodavateli, který zajistí recyklaci.

Jak roztavit sklo

Sklovina se taví v sklářské peci při teplotě 1200°C až 1500 °C, boritokřemičité sklo při teplotě až 1630°C a křemenné sklo okolo 2000°C. Po roztavení se dále vyčeří, případně odbarví, obarví, zakalí. Neroztavené části se na hladině skloviny sbírají v podobě sklářské pěny (sklářská žluč).

Jak uříznout hrdlo láhve

Zkuste to bez řezáčku. Další možností je použití motouzu a odlakovače. Tato varianta je vhodnější i pro ty, kteří nemají dostatečně pevnou ruku na plynulou práci s řezáčkem. Tenčí bavlněný provázek pětkrát až šestkrát obtočte v místě plánovaného řezu, zavažte a vzniklý kroužek opatrně stáhněte.

Jak si vyrobit krmítko

Na zahradách potkáte nejčastěji klasické dřevěné krmítko, které připomíná domeček. Snadno však poslouží i starý hliněný květináč, šišky nebo půlky skořápky kokosového ořechu, které naplníte či omočíte ve směsi z loje a semínek. Recept je stejný jako na kouli.

Jak vyrobit ptačí budku

Zapomeňte na plast nebo kov, budku je nejlepší vyrobit z neošetřeného dřeva nebo lepených dřevěných desek. Dřevo „dýchá“ a zároveň dobře izoluje. Dřevěná deska, ze které budeme řezat jednotlivé díly budky, by neměla být příliš tenká (minimálně 20 mm) a dřevo by mělo být vyschlé, aby se budka nekroutila.

Jak vyrobit větrník z plastové lahve

Obvod lahve nastřihneme a části plastu vychýlíme tak, aby vznikly lopatky větrníku. Lopatky lze také vytvořit ze dna PET láhví a tři takové misky pak drátem připevnit k zúženému středu lahve. Pro vyšší funkčnost větrníku vyvrtáme ve dně lahve otvor; plašič je pak na tyči zavěšen svým víčkem a lépe se otáčí.

Jak se zbavit krtka na zahradě

Nejvíce zabírají chemické odpuzovače, a to naftalín a benzín. Jejich čich je až příliš citlivý pro tyto silně zapáchající tekutiny. Vložte nasáknutý hadr do jeho chodbiček a narušitel by se měl odporoučet na jinou zahradu. Tuto metodu můžete provést i v přírodní verzi.

Jak udělat polevu na větrníky

Postup přípravy. Krupicový cukr na karamelovou šlehačku rozehřejeme v kastrůlku a za stálého míchání uvaříme zlatavý karamel. Opatrně ho zalijeme 150 g teplé smetany ke šlehání, na mírném ohni za stálého míchání povaříme, až se karamel rozpustí, a necháme vychladit do druhého dne.

Čím naplnit větrníky

Větrníky v polovině částečně nařízneme a naplníme. Na dno – nejlépe lžičkou nandáme pudinkový krém a na něj zdobičkou nastříkáme ušlehanou karamelovou šlehačku. Přiklopíme a mašlovačkou potřeme povrch karamelovou polevou.

Proč zálohovat PET lahve

Hlavním důvodem proč zálohovat PET lahve a plechovky je tedy: ochrana životního prostředí včetně šetření zdrojů.

Jak poznám vratnou PET láhev

116/2002 Sb. Vratný zálohovaný obal se označuje podle technické normy ČSN 77 0053 na obalu samotném nebo na jeho štítku. “