Jak vyvrtat díru do skleněné lahve?

Jak udělat díru do skleněné lahve

Sklo lze běžně vrtat, není-li moc staré, a to normálním vrtákem, který používáme na vrtání do zdí a betonu. Vrták však musíme přebrousit na způsob vrtáku do železa. To znamená odbrousit původně negativní fazetku, která má prodloužit životnost vrtáku.

Jak vyvrtat díru do skla

Pořiďte si dostatečně tvrdý vrták nebo korunku

Vrtání do skla zvládnete v domácích podmínkách i s klasickou elektrickou vrtačkou nebo aku vrtačkou. Vysoký výkon nářadí není nutný, protože o sílu nebo rychlost až tak nejde. Aby bylo vrtání skla úspěšné, musí vrták drobné kousky skla odštipovat pomalu a kousek po kousku.
Archiv

Jak vyvrtat díru do porcelánu

Při vrtání do dlaždiček a kachliček z keramiky, břidlice, žuly nebo porcelánu dbejte především o to, aby nedošlo k prasknutí nebo uštípnutí keramického povrchu a nenávratnému zničení obkladů. Pokud je to možné, vrtejte do spáry mezi dlaždicemi.

Jak provrtat Luxferu

Do luxfer nelze vrtat, ale do spár ano. Je tedy třeba převrtat rozteče na uchycení hliníkové lišty podle luxferových spár. Do spár pak můžete dveře kotvit pomocí předpřipravených hmoždinek. Lištu je také vhodné podlepit silikonem nebo lepidlem na bázi MS Polymeru.

Jak řezat skleněné lahve

Zkuste to bez řezáčku. Další možností je použití motouzu a odlakovače. Tato varianta je vhodnější i pro ty, kteří nemají dostatečně pevnou ruku na plynulou práci s řezáčkem. Tenčí bavlněný provázek pětkrát až šestkrát obtočte v místě plánovaného řezu, zavažte a vzniklý kroužek opatrně stáhněte.

Jak řezat staré sklo

Namáčet a zpívat!

Amatér se také často skla bojí a neví, jak silně na sklo při řezání tlačit. "Zkuste si to na kousku starého skla. Kolečko musí zpívat, prostě přejeďte po skle a zkoušejte různé tlaky ruky na sklo. Až uslyšíte rovnoměrný skřípavý zvuk, budete vědět, že jste na správné cestě," radí Jan Tolar.

Jak udělat diru do sklenice

Nasadíme vrták do vrtačky a nastavíme co nejnižší otáčky. Vypneme příklep. Vrták do skla je opatřen špičkou potaženou diamantem, a ta by se měla sama "zabodnout" do skla, čímž se nám vyznačí přesné místo, kde se bude vrtat. Zapneme vrtačku a pomalu vrtáme.

Jak vyvrtat díru do stropu

Vrtejte do stropu s čistou hlavou

Odměřte si, kde kelímek zkrátit (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.) Budete potřebovat část se dnem. Tu otočte dnem vzhůru a uprostřed opatrně vyvrtejte otvor. Pak už jen stačí kelímek nasadit na vrták, zasunout až dolů a pustit se do vrtání do stropu bez nepořádku.

Jak udělat otvor do obkladaček

Vrták má na hladkém povrchu kachličky tendenci prokluzovat, a tak je vhodné pomocí důlčíku vytvořit malý vryp. Další možností je na obklad nalepit kousek lepicí pásky a otvor vrtat přes něj. Vrták nebo korunka pak nevyklouzne, a tak se snadno trefíte přesně do požadovaného místa.

Jak zakrýt luxfery

Asi úplně nejjednodušší řešení (bez bourání a mokré zednické práce) je luxfery nechat jak jsou a jejich spodní část zakrýt deskami pěnového polystyrénu.

Jak využít skleněné lahve

Recyklace je stále in a skleněné lahve (i od piva) můžete využít jako zajímavé vázy či dekorace. Stačí si trošku pohrát s plynovým hořákem a vytvarovat hrdlo lahve do stran. Hořák v dílně či domácnosti pak využijete také na další činnosti.

Jak doma řezat sklo

Tím náčiním se myslí sklenářský řezák s diamantovým kotoučem. Obyčejné řezáky mají kovovou hlavu s diamantem nebo speciálním kovovým kolečkem a jsou usazeny v dřevěné násadě, která trochu připomíná redispero. Seženeme ale i sofistikovanější řezáky, které mají rukojeť dutou, a ta je naplněna strojním olejem.

Jak řezat do skla

Vyvstává tedy otázka, jak řezat sklo úspěšně. Důležité je použití celoobvodového diamantového kotouče (diamantový kotouč na sklo). Postup řezání je podobný jako při práci s keramickými deskovými materiály, ale řezání skla vyžaduje použití diamantového kotouče na sklo s vyšší koncentrací velmi jemných diamantových zrn.

Jak udělat díru do betonu

Příklepové vrtačky se používají při vrtání do betonu nebo cihly a jsou skvělým pomocníkem, který kombinuje výhody klasické vrtačky a kladiva. Vrtačka je nepostradatelným nástrojem na vylepšování v domácnosti. Vyvrtá díru, přitáhne nebo uvolní šrouby, dokonce vám pomůže při sekání tvrdších materiálů.

Kdy použít příklep

Modely s mechanickým příklepem jsou vhodné i k vrtání do lehkého zdiva z pórobetonu, cihel či některých druhů kamene. Vrtání do tvrdého zdiva z betonu je však zdlouhavé. K tomuto účelu je mnohem lepší použít vrtací kladivo s elektropneumatickým příklepem.

Co místo Luxferu

Opticky i reálně šetří místo: síla skla je s tloušťkou zdi neporovnatelná, a vy tak můžete ušetřit volný prostor. Skleněné stěny navíc působí vzdušným, lehkým dojmem, čímž přispívají k celkovému optickému zvětšení interiéru.

Jak vybourat luxfery

Luxferové stěny je možné vybourat a na jejich místo vložit neotevíravé okno o ploše přibližně třetiny až poloviny původní stěny. Zbytek zazdíme například plynosilikátovými tvárnicemi (ideálně však materiálem, kterým byl dům zděn) a zateplíme.

Jak roztavit sklo

Sklovina se taví v sklářské peci při teplotě 1200°C až 1500 °C, boritokřemičité sklo při teplotě až 1630°C a křemenné sklo okolo 2000°C. Po roztavení se dále vyčeří, případně odbarví, obarví, zakalí. Neroztavené části se na hladině skloviny sbírají v podobě sklářské pěny (sklářská žluč).

Jak ozdobit skleněnou láhev

Velmi snadno lahev ozdobíte i s pomocí nalámaných špejlí – nalepte je tavnou pistolí dokola. Plůtek je možné udělat uprostřed, ale klidně i kolem dna lahve – jak se vám to líbí. A podle toho, jaké umělé nebo sušené květiny doma máte, jimi lahev buď oblepte, nebo vytvořte centrální ozdobu.

Jak vyvrtat díru do zdi 150mm

Vrtat z ruky bez stojanu lze do ø 150 mm s vrtačkou DD150, a to do dutinového cihelného zdiva, plynosilikátů a tam, kde nejde z jiných důvodů stabilizovat stojan (únosnost podkladu, nepřístupnost apod.). Pro správné navedení vrtací korunky doporučujeme použít středový navrtávač stejného průměru, jako je průměr tubusu.

Jak udělat diru do podlahy

Ideální volbou jsou diamantové vykružovací korunky, které rychle a bez nadměrného použití síly vytvoří otvor požadovaného průměru nejen do slinuté dlažby, ale třeba i žuly či mramoru. Korunky se obvykle používají pro vykružování větších otvorů pro vypínače nebo zásuvky.

Jak udělat díru do zdi

K vrtání použijeme vidiové vrtáky označené žlutým pruhem. Začneme tím s nejmenším průměrem (např. 2), prořízneme obkladačku na podklad, nasadíme vrták s větším průměrem a otvor opatrně rozšíříme. Tak postupujeme, dokud nedostaneme požadovaný průměr, abychom mohli vyvrtat otvor do zdi.

Co je příklepová vrtačka

Příklepová vrtačka

Díky příklepu lehce provrtáte kámen, cihly, beton a panely. Pro vrtání s příklepem je nutné využívat pouze k tomu určené vrtáky do zdiva, které mají špičku vyztuženou karbidovými plátky. Nezapomínejte však při vrtání do dřeva nebo kovu příklep vypnout, abyste předešli poškození vrtáku.

Jak zateplit luxfery

Pro zateplování luxfer se používají izolační dvojskla s koeficientem prostupu tepla Ug=1,1 W/m2K V případech kdy je plocha skleněné výplně příliš velká, používá se komůrkový polykarbonát (lexan) s dobrými mechanickými a tepelně-izolačními vlastnostmi.

Jak tvarovat sklo

Foukání je ruční nebo strojní.

Při ručním foukání se používá sklářská píšťala a sklovina se tvaruje pomocí forem. Co skleněný výrobek to originál. Strojní foukání se provádí na složitých sklářských automatech různých typů. Foukáním se vyrábí běžné užitkové sklo.