Jak opravit Bezdusovy plášť
Poslední – a nejúčinnější – metodou správné opravy bezdušové pneumatiky je použití speciální bezdušové záplaty, stejně jako při opravě duše. Vyhledejte díru uvnitř pneumatiky, očistěte místo, kde má být záplata aplikována, a poté jej zbruste. Poté naneste lepidlo, nechte ho chvíli zaschnout a umístěte záplatu.
Archiv
Jak poznat bezdušové pláště
Pláště jsou označeny zkratkou TLR
Pláště pro bezdušová kola jsou speciálně označeny, většinou zkratkou TLR. Opět platí, že většina sportovních plášťů s kvalitní směsí bude tubeless ready, ale všichni výrobci to na svých pláštích uvádí.
Jak doplnit tmel do kola
Tmel je třeba v plášti rovnoměrně rozprostřít
Během usazování pláště bude pravděpodobně docházet k různému lupání a drobným ranám. Po úspěšném nafouknutí pláště je dobré zajistit, aby se tmel rovnoměrně rozprostřel uvnitř pláště. Toho docílíte pomocí položením kola koncovkou náboje na zem a jeho lehkým roztočením.
Jak zalepit diru v plastu
Tady pomohou speciální epoxidové plastelíny, kterými se lepený předmět slepí a obalí. Po vytvrdnutí je možné plastelínu zbrousit do požadovaného tvaru a natřít tak, aby splynula s okolím.
Jak zalepit Bezdusove kolo
Poškozené místo obrousíme smirkovým papírem a namažeme tenkou vrstvou lepidla. Po jeho mírném zaschnutí přidáme ještě jednu vrstvu a až poté, kdy zavadne, přiložíme záplatu a pevně přitiskneme. 8. V případě, že v běhounu pláště je větší otvor, než by záplata zvládla utěsnit, se používají speciální utěsňovací trny.
Co je Bezdusovy plášť
CO JE TO VLASTNĚ BEZDUŠOVÝ PLÁŠŤ Jak už z názvu vyplývá bezdušový plášť, je plášť který nemá mezi ráfkem a pláštěm duši, ale pouze vzduch, případně ještě ochrannou vložku pro ráfek a těsnící tmel.
Jak nalepit Bezdušovou pásku
Pásku začínáme lepit zhruba 15 cm před otvorem pro ventilek a opatrně pokračujeme přes díru pro ventilek dále, pásku se snažíme středit vůči okrajům ráfku. Při lepení pásku napínáme a prstem zamačkáváme do žlábku v ráfku tak, ať páska přilne celou svou plochou a nezůstávají nám pod ní vzduchové bubliny.
Jak foukat bezduše
Práce se specializovanými tubeless plášťi je snazší, nafoukneš je většinou i jen za pomoci dílenské pumpy (my používali pumpu z Lidlu). Na obyč pláště musíš použít kompresor – čím větší, tím lepší – pokud nemáš, tak na každé benzínové pumpě mají!
Jak nafouknout kolo bez duše
Nejlépe to jde kompresorem, zvládnete to i dílenskou pumpou. Nebojte se dát vyšší tlak, je potřeba, aby patky pláště zapadly do hran ráfku.
Jak často měnit tmel v kole
Objem tmelu*
Tmel v kole postupem času vysychá a ztrácí se – proto doporučujeme jednou za 3-4 měsíce dolévat. Na začátku sezóny doporučujeme pláště sundat a vyčistit od starého mléka a nalít nové.
Jak lepit tvrdý plast
Pro lepení tvrdých plastů – malých ploch se používají speciální kyanoakrylátová (vteřinová) lepidla (UHU Sekundenkleber Kunststoff, BISON Strong & Safe) a lepidla vytvrzující UV zářením (BISON Booster).
Jak spojit dva plasty
Na pěnový polystyren jsou potom vhodná lepidla kontaktní rozpouštědlová a polymerová, na porézní materiály ho potom snadno přilepíte disperzními či reaktivními polyuretanovými lepidly. ABS, SAN – ABS a SAN plast přilepíte rozpouštědlovými či reaktivními polyuretanovými lepidly (Bison power adhesive).
Jak na tubeless
Pro přechod na tzv. „tubeless system“ nestačí jen klasické komponenty jako u předchozího systému s duší, je potřeba použít bezdušové ráfky (popř. pásku do běžného ráfku, kterou zakryjeme díry pro niple), bezdušový ventilek a ideálně i bezdušový plášť – tzv. „tubeless ready“.
Jakou šířku bezdušové pásky
Obecným pravidlem při výběru vhodné šířky pásky je pravidlo přičíst ke vnitřní šířce ráfku 2 až 3 mm a výsledek určí šířku pásky. Já konkrétně mám ráfek s vnitřní šířkou 22 mm a pásku jsem použil širokou 25 mm.
Jak často dolévat mléko
Tmel v kole postupem času vysychá a ztrácí se – proto doporučujeme jednou za 3-4 měsíce dolévat. Na začátku sezóny doporučujeme pláště sundat a vyčistit od starého mléka a nalít nové.
Jak spravne nasadit plášť na kolo
Při nasazování nového pláště je potřeba zkontrolovat, zda odpovídá rotace pláště otáčení kola. Značku najdete na bočnici pláště. Nejdříve se přetáhne na ráfek jedna patka, poté se do pláště vloží duše a následuje přetažení druhé patky přes okraj ráfku. To už ke konci půjde ztuha a přijdou vhod opět montpáky.
Kam vyhodit duši od kola
Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.
Čím přilepit teflon
PP, PS, PTFE, ABS, PA, apod. Zde je možné předem určit, které z těchto plastů slepit lze a které ne*. Obecně lze říci, že plasty PP (polypropylen), PE (polyetylen) a PTFE (teflon) se prakticky slepit nedají (s odpovídající pevností)**. Silikon je zvláštní kapitolou technologie lepení***.
Jak poznat o jaký plast se jedná
Určení druhu plastu
Základní druhy plastů lze například rozeznat orientační zkouškou ve vodě. Vložte do ní odlomený kousek a sledujte, zda se ponoří. Ty neslepitelné odpuzují vodu, tedy plavou, například polyethylen a polypropylen. Ostatní se potopí.
Čím lepit tvrdé plasty
Lepení tvrdých plastů
se lepí montážními lepidly (BISON Poly Max, BISON Grizzly). Pro lepení větších ploch a tam kde třeba překlenout větší spáru ve spoji jsou vhodná dvousložková polyuretanová lepidla (BISON power adhesive) a speciální dvousložková lepidla (BISON Fast Fix2 Plastic nebo BISON Fast Fix2 Power).
Čím lepit ABS plast
Od: Do:Ceys.Versachem.Bison.Tangit.Pattex.K2.UHU.Loctite.
Jak předělat kola na bezdušové
Pro předělání kol na bezduše je v prvním kroce nutné pořádně očistit a odmastit ráfek a to pomocí například isopropylalkoholu nebo Muc-Off Glue remover. Pokud je ráfek dostatečně očištěn následuje nalepení bezdušové pásky, která zabraňuje, aby vzduch a tmel unikal skrz ráfek.
Jak prejit na Bezduse
Co budete potřebovat pro přechod na bezdušový systém
Kola a plášťě Bontrager kompatibilní s bezdušovým systémem jsou označeny akronymem TLR. K instalaci budete potřebovat pásky do ráfku a ventilky, které musí být kompatibilní s vašimi koly, a také těsnicí tmel TLR.
Jak dlouho potřebuje dítě mléko
Jako doplněk stravy by děťátko mělo mateřské mléko přijímat ideálně minimálně do dvou let. Podle potřeb dítěte je samozřejmě možné jej kojit i po dosažení 2 let. Je to ale velmi individuální a v optimální délce kojení se často nemohou shodnout ani lékaři či laktační poradkyně.
Jak zalepit duši bez lepení
Někdy se může stát, že náhradní duši a lepení u sebe nemáte. I v takové situaci si můžete poradit, jde ale opravdu jen o nouzové řešení. Duši je možné v místě poškození rozříznout, oba konce zavázat a vzniklé jelito vložit zpět do ráfku a nafouknout. K rozříznutí se dá použít ostrá hrana kotouče brzdy.