Jak zastavit platbu SIPO?

Jak zrušit SIPO přes internet

Žádost o zrušení lze doručit i e-mailem na adresu [email protected]. Tento dokument ale vyžaduje elektronický podpis. Pokud jej nemáte, využijte datovou schránku. Jestliže ani tu nemáte, obraťte se na pobočku.
Archiv

Jak založit či zrušit SIPO

Nejdříve je tedy nutné kontaktovat jednotlivé poskytovatele služeb (například dodavatele plynu či elektřiny) a u nich platby zrušit. Teprve když je číslo SIPO bez jakýkoliv závazků, lze na přepážce České pošty požádat o zrušení. K zániku SIPO dojde také automaticky po 3 letech nevyužívání služby.

Jak převést platby SIPO

To se týká i pravidelných plateb záloh za elektřinu či plyn prováděných přes SIPO. Změnu plateb přes SIPO můžeme v takovém případě provést za vás, stačí, když si SIPO vyřídíte na poště a ve smlouvě vyberete tento způsob úhrady včetně uvedení spojovacího čísla, které jste obdrželi při objednání služby SIPO na poště.

Jak zrušit souhlas s inkasem

Zrušit souhlas se SEPA inkasem je možné ihned, tj. okamžitě po zpracování požadavku na zrušení, nebo s koncem určeného Obchodního dne – v zadaný Obchodní den ještě případně předepsané platby proběhnou. Požadavek na zrušení souhlasu se SEPA inkasem nevstupuje do vícenásobné/víceúrovňové autorizace.

Jak zrušit platbu rozhlasu přes SIPO

Nejčastější platby, které na SIPO zůstaly i těm, kdo většinu věcí řeší bankovním inkasem, jsou koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi. Jejich odhlášení ze SIPO můžete jako jediné řešit přímo na poště, lze to udělat také prostřednictvím internetového formuláře na stránkách Českého rozhlasu či České televize.

Jak zrušit platbu z inkasa

Tyto platby mohou být strženy z běžného účtu na základě trvalého platebního příkazu,nebo je možno je platit v hotovosti. Zrušit jednotlivou platbu musí ten, komu posíláte peníze. Tedy například ČEZ, Česká televize, Rozhlas, Plynárny… Musíte se obrátit na příslušného příjemce, pošta to udělat nemůže.

Jak dlouho trvá zrušení SIPO

V nové bance požádejte o zřízení služby Svolení k inkasu SIPO. Banka nám tuto informaci předá a od následujícího inkasního měsíce bude banka již inkasovat SIPO z nového účtu. Ve stejném měsíci požádejte původní banku o zrušení služby Svolení k inkasu SIPO. Bližší informace vám poskytnou vaše banky.

Jak zrušit platby přes SIPO

Navštivte kteroukoliv Provozovnu (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka), kde s Vámi požadované zrušení projedná náš pracovník/ce. Potřebujete jakýkoli doklad SIPO, kde je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad.

Jak zrušit SIPO při prodeji bytu

Plátce vyplní příslušný tiskopis s názvem SIPO – žádost, který lze získat na webových stránkách České pošty nebo na poště. Společně s vyplněným tiskopisem musí plátce doložit doklad SIPO,“ vysvětlila tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová. Podle ní zrušit zasílání rozpisu bezhotovostní platby SIPO nelze.

Jak zrušit poplatky za rozhlas

Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.

Jak zrušit SIPO Český rozhlas

Nejčastější platby, které na SIPO zůstaly i těm, kdo většinu věcí řeší bankovním inkasem, jsou koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi. Jejich odhlášení ze SIPO můžete jako jediné řešit přímo na poště, lze to udělat také prostřednictvím internetového formuláře na stránkách Českého rozhlasu či České televize.

Jak platit rozhlas a televizi bez SIPO

Televizní poplatek můžete hradit trvalým příkazem ze své banky, platební kartou a metodami s ní spojenými (Apple Pay a Google Pay), expresním bankovním převodem nebo formou SIPO. Číslo účtu televizních poplatků ČT je 8029-1800060583 / 0300. Variabilní symbol najdete v Účtu poplatníka po přihlášení.