Jak zateplit strop polystyrenem?

Jak se lepí polystyren na strop

Pomocí vrutů a podložek připevníme polystyrenové desky až do prken pod omítkou. Polystyren založíme tak, aby se nám spoje polystyrenu nikde nekryly se spoji stropních kazet. To znamená, že si nejdříve rozměříme strop pro založení stropních kazet a spoje polystyrenu založíme alespoň o 10 cm mimo spoje kazet.
Archiv

Jak silný polystyren na strop

Izolační materiál by měl mít tloušťku minimálně 12 cm. Každý centimetr navíc přispívá k lepší tepelné ochraně a přitom představuje jen minimální materiálové náklady. Na příkladu byly pro izolaci použity minerální izolační desky. Alternativně můžete použít také desky z polystyrenu, polyuretanu nebo minerální vlny.
Archiv

Jak se zatepluje strop

Pro eliminaci tepelných ztrát se doporučuje izolovat zejména strop nejvyššího patra budovy. To je schopen zvládnou každý sám. Dochází k zateplení stropu v obytných místnostech, kdy snižujeme stropní konstrukci právě o umístěnou izolaci a následně montujeme podhledové prvky jako je sádrokarton, palubky atd.

Jak silnou izolaci na strop

„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.

Co se dává na polystyren

Podklad, na který se bude lepit polystyren, musí být suchý, čistý, zbavený prachu i hrubších částic, odmaštěný a především soudržný. Pokud zateplujete starou zeď, na jejíž části je omítka, je třeba ji odstranit, pokud se snadno odlupuje od podkladu. Podklad pro lepení polystyrenu by měl být také rovný.

Jak správně zateplit půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak zateplit strop v bytě

Izolační desky jsou nejčastější volbou jak zateplit strop ve většině domácností. Stejně jako u fasády si můžete vybrat mezi několika vhodnými materiály pro zateplení. Nejčastějším materiálem pro použití zevnitř je, díky své lehkosti, polystyren. Jednotlivé desky se lepí na lepidlo nebo na lepící pěnu jedna vedle druhé.

Jak zateplit starý strop

Lze foukat izolace na bázi přírodního materiálu, například dřevovlákno nebo celulózu. Dají se ale foukat i různá skelná nebo minerální vlákna. Zateplení stropu spočíválo ve vyfoukání šikmin a prostoru mezi krokvemi. Zároveň s tím se musel vyřešit vstup na půdu, který bylo potřeba doteplit a celý prostor oddělit.

Jak nejlevněji zateplit půdu

Jako parotěsnící materiály je možné použít URSA SECO SD 2 či URSA SECO SD 100. Jestliže bude půda nevyužívaná, může se izolace položit pouze na parotěsnou zábranu bez dřevěného roštu a horního prkenného záklopu. Stačí pouze překrytí geotextilií (difuzně otevřeným materiálem) proti prachu.

Jaká tloušťka zateplení stropu

Aby se investice do zateplení stropu vyplatila, je vhodné aplikovat 26–34 cm tepelného izolantu. Tloušťka běžného izolantu by nikdy neměla být menší než 20 cm, zbytečně byste platili za uni- kající teplo.

Jak dlouho trva zateplení

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jak správně zateplit

Vždy je zásadní zvolit komplexní systém zateplení domu. Nezaměřujeme se proto jen na obálku domu, ale i na podlahu půdy či střechu, podlahu a strop nad suterénem, sklepem či terénem. Kromě zateplení obvodových nosných zdí a výměny oken nesmíme zapomenout ani na vchodové, balkónové či terasové dveře.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.

Jak se zatepluje půda

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak zateplit strop v paneláku

Pro zajištění zateplovacího systému se mohou použít hmoždinky vrtané do stropních železobetonových panelů. Variantou jsou dále sendvičové izolační desky s nehořlavým lícem na bázi sádrokartonu apod., nebo použití zavěšeného požárně odolného podhledu a vložení izolace nad něj.

Jak zateplit být v paneláku

Pro účinné omezení vnikání vlhkosti do stěny je možno umístit parozábranu na vnitřním líci konstrukce, tedy uvnitř. To znamená provést nový vnitřní obklad. Parozábranu je potřeba vložit do konstrukce na její vnitřní líc. Jako parozábrany se používají fólie s vysokým difúzním odporem (sd > 100 až 150).

Jak nejlépe zateplit starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jak řezat izolační vatu

Pro řezání minerální vaty existuje speciální nůž s cca 350 mm dlouhou vlnitou čepelí. Nůž se hodí nejen na řezání desek, ale i minerální vaty v rolích. Práci s vatou velmi usnadní, jeho cena přitom začíná na pouhých 100 Kč.

Jakou zvolit tloušťku polystyrenu

6. A jakou doporučenou tloušťku zvolit při zateplení polystyrenem S ohledem na předpokládaný vývoj cen energií v budoucích letech se dnes odborníci shodují na tloušťce 14–16 cm, pro maximální efekt doporučují i 20 cm zateplovací izolace.

Proč zateplit střechu

Správné provedení zateplení střechy je jedním z důležitých faktorů pro zabezpečení objektu, a to nejen kvůli tepelným ztrátám, ale také kvůli zajištění ideální teploty v letním i zimním období. Tedy, aby v zimních měsících nedocházelo k únikům tepla a v letních měsících k přehřívání.

Jak dlouho vydrží polystyren

Při správné aplikaci je však pěnový polystyren vysoce stabilní. Jeho životnost je více jak 50 let, s předpokladem až 100 či dokonce 200 let a to při zachování všech jeho vlastností jako např. izolační schopnost nebo mechanické parametry. Navíc je odolný teplotám do 80 °C.

Jakou teplotu vydrží polystyren

Jde o velmi hořlavý materiál. Standardní polystyren je tvrdý, citlivý na náraz a jeho vlastnosti se časem a povětrnostními vlivy rychle zhoršují (křehne, vytváří mnoho trhlin). Odolnost vůči teplotě je velmi nízká – použitelný je do 80 °C. Měknutí nastává při teplotě 90 °C, sklovitý přechod při 95 °C.

Jak penetrovat polystyren

Mezery s maximální šířkou 4 mm můžete jednoduše vyplnit tepelně-izolační pěnou. Pro vyplnění spár větších jak 4 mm se používají přířezy. Je potřeba zajistit dostatečnou rovinnost povrchu. Díry v povolených mezích vyplňujte jedině nízkoexpanzní montážní pěnou, a to pouze, pokud se jedná o skladbu s polystyrenem.

Jak brousit polystyren

Polystyren můžete i brousit

Nejlépe se k tomu hodí mřížka, která se používá k broušení sádrokartonu. Brusným papírem na dřevo můžete hrubě opracovaný povrch pouze doladit. Při broušení polystyrenu vzniká hodně prachu, proto pracujte v dobře větraném prostřední a s respirátorem.

Čím se zatepluje střecha

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.