Jak zrušit ukotvení obrázku ve Wordu?

Jak ukotvit obrázek ve Wordu

Pokud chcete zajistit, aby obrázek zůstal na svém obrázku i v případě, že je text kolem něj odstraněný, můžete jeho ukotvení zamknout:Vyberte obrázek.Vyberte ikonu Možnosti rozložení.Vyberte Zobrazit další apak vyberte Zamknout ukotvení.
Archiv

Jak pojmenovat obrázek ve Wordu

Vyberte objekt (tabulku, rovnici, obrázek nebo jiný objekt), ke kterému chcete přidat titulek. Na kartě Reference klikněte ve skupině Titulky na tlačítko Vložit titulek. V seznamu Popisek vyberte popisek, který nejlépe popisuje objekt, například Obrázek nebo Rovnice.

Jak se zbavit zvýraznění ve Wordu

Vyberte text, ze kterého chcete zvýraznění odebrat, nebo stisknutím Ctrl+A vyberte veškerý text v dokumentu. Přejděte na Domů a vyberte šipku vedle možnosti Barva zvýraznění textu. Vyberte Bez barvy.

Jak dát obrázky vedle sebe ve Wordu

Podržte stisknutou klávesu Shift, klikněte na objekty, které chcete zarovnat, a potom klikněte na kartu Formát obrazce . Klikněte na Zarovnat > Zarovnat vybrané objekty. Ve výchozím nastavení je zaškrtnuté. Vyberte v dokumentu nejméně dva objekty.

Jak odebrat pozadí obrázku Word 2007

V části Nástroje obrázku na kartě Formát ve skupině Upravit vyberte Odebrat pozadí. Klikněte na úchyty na čarách ohraničení a přetáhněte čáru tak, aby uvnitř ohraničené oblasti byla část obrázku, kterou chcete zachovat, a mimo tuto oblast byla většina částí, které chcete odebrat.

Jak ukotvit text ve Wordu

Vyberte položky nabídky Zpracovat > Text > Ukotvit.

Jak aktualizovat seznam obrázku ve Wordu

Aktualizace seznamu obrázkůKlikněte na tabulku obrázků v dokumentu. Tím se zvýrazní celá tabulka.Klikněte na Reference > Aktualizovat tabulku.V dialogovém okně Aktualizovat tabulku obrázků vyberte aktualizaci.Klikněte na OK.

Jak svázat titulek s obrázkem

WordKlikněte na obrázek, ke kterému chcete přidat titulek.Klikněte na Reference > Vložit titulek.Můžete použít výchozí titulek, který se zobrazuje v poli Titulek.

Jak zrušit formátování

Vyberte text, kterému chcete vrátit jeho výchozí formátování. Na kartě Domů klikněte ve skupině Písmo na Vymazat veškeré formátování. Na kartě Domů klikněte ve skupině Písmo na Vymazat veškeré formátování. Na kartě Zpráva klikněte ve skupině Základní text na Vymazat veškeré formátování.

Jak zrušit odsazení ve Wordu

Přejděte na Domů a vyberte řádkování a mezery mezi odstavci > Možnosti řádkování v dolní části nabídky. Otevře se dialogové okno odstavec . Na kartě odsazení a mezery vyberte požadované možnosti a klikněte na OK.

Jak nastavit obtékání obrázků

Vyberte obrázek nebo objekt. Přejděte na Formát obrázku nebo Formát obrazce a vyberte Uspořádat > Zalamovat text. Pokud je okno dostatečně široké, Wordzalamovat text přímo na kartě Formát obrázku. Zvolte možnosti obtékání, které chcete použít.

Jak nastavit obrázek jako pozadí ve Wordu

Přejděte na Návrh nebo Rozložení avyberte Vodoznak. Vyberte Obrázek > Vyberte obrázek, projděte si soubory obrázků a zvolte obrázek, který chcete použít. Vyberte Vložit. Pokud chcete obrázek pozadí zobrazit v plné intenzitě barev, zrušte zaškrtnutí políčka Zesvětlit.

Jak odebrat pozadí z obrázků

Vyberte fotku. Vyberte Nástroje obrázku > kartu Formát a vyberte Odebrat pozadí. Z nástrojů pro odebrání pozadí : Vyberte Označit oblasti, které chcete zachovat , a kreslete na oblasti, které chcete uložit.

Jak odstranit pozadí z obrázků

Remove.bg je webová aplikace, která vám za 5 vteřin odstraní pozadí u fotek osob i produktů. Z osobní zkušenosti odvede svou práci na jedničku v 97 % případů a problém jí dělají jen komplikované fotky, kde má člověk podobou barvu oblečení stejnou jako je pozadí fotky. Aplikace funguje úplně jednoduše (pro vás).

Jak kopírovat obrázek do Wordu

V dokumentu klikněte na místo, kam chcete vložit obrázek. Na kartě Vložení klikněte na Obrázky. Vyberte možnost, kterou chcete použít pro vkládání obrázků.

Jak nastavit obtékání obrázku

Vyberte obrázek nebo objekt. Přejděte na Formát obrázku nebo Formát obrazce a vyberte Uspořádat > Zalamovat text. Pokud je okno dostatečně široké, Wordzalamovat text přímo na kartě Formát obrázku. Zvolte možnosti obtékání, které chcete použít.

Jak odstranit stránky ve Wordu

Odstranění stránky ve WorduKlikněte nebo klepněte na libovolné místo na stránce, kterou chcete odstranit, stiskněte Ctrl+G.Do pole Zadejte číslo stránky zadejte \page.Stiskněte enter na klávesnici a pak vyberte Zavřít.Ověřte, že je vybraný obsah stránky, a potom na klávesnici stiskněte Delete.

Jak svázat text ve Wordu

Svázání odstavcůKlikněte pravým tlačítkem myši na odstavec nebo podnadpis, který chcete zachovat s obsahem, který za ním následuje. V poli, které se otevře, vyberte Odstavec.V dialogovém okně Odstavec klikněte na kartu Konce řádků a stránek.V části Stránkování zaškrtněte políčko Zachovat s dalším a klikněte na OK.

Jak aktualizovat čísla obrázku Word

Tabulku obrázků můžete aktualizovat také stisknutím klávesy F9. V dialogovém okně Aktualizovat tabulku obrázků vyberte aktualizaci. Pokud potřebujete upravit čísla stránek, vyberte Aktualizovat čísla stránek. Pokud jste přesunuli obrázky nebo změněné titulky, vyberte Aktualizovat celou tabulku.

Jak odstranit obrázek z Wordu

Vyberte obrázek, ze kterého chcete odebrat pozadí. Na panelu nástrojů vyberte Formát obrázku > Odebrat pozadí nebo Formát > Odebrat pozadí. Pokud možnost Odebrat pozadí nevidíte, ujistěte se, že jste vybrali obrázek. Možná budete muset na obrázek poklikáním vybrat a otevřít kartu Formát obrázku .

Co je odsazení odstavce

Odsazení textu nazýváme vzdálenost od levého nebo pravého okraje. Nejčastěji se využívá odsazení prvního řádku odstavce od levého okraje. Text je možné odsadit i od pravého okraje, je možné využít i tzv. předsazení textu.

Jak upravit odsazení ve Wordu

Vyberte text, který chcete upravit. Přejděte na Domů a vyberte řádkování a mezery mezi odstavci > Možnosti řádkování v dolní části nabídky. Otevře se dialogové okno odstavec . Na kartě odsazení a mezery vyberte požadované možnosti a klikněte na OK.

Jak nastavit obtékání textu ve Wordu

Konfigurace obtékání textu kolem obrázku nebo nakreslené objektyVyberte obrázek nebo objekt.Přejděte na Formát obrázku nebo Formát obrazce a vyberte Uspořádat > Zalamovat text. Pokud je okno dostatečně široké, Wordzalamovat text přímo na kartě Formát obrázku.Zvolte možnosti obtékání, které chcete použít.

Jak dát obrázek do popředí

Přesunutí objektuVyberte objekt.Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte požadovanou možnost: Směr. Vyberte tuto možnost. Přenést do popředí > Přenést do popředí: Přesune objekt na nejvyšší vrstvu ve štosu. Přenést blíž: Přesune objekt ve štosu o jednu vrstvu výše. Přenést do pozadí >

Jak vložit obrázek na pozadí

Vyberte Návrh >Formát pozadí. V podokně Formát pozadí vyberte Výplň obrázku nebo textury. Vyberte Soubor. V dialogovém okně Vložit obrázek zvolte obrázek, který chcete použít, a pak vyberte Vložit.