Jak získat průkaz původu psa?

Kdo vystavuje průkaz původu psa

Průkazy původu vystavují jednotlivé kynologické organizace a průkaz původu si v podstatě může každý vystavit sám.
Archiv

Jak ověřit průkaz původu psa

Pro zaznamenání úspěchů vašeho psa slouží tzv. příloha rodokmenu nebo výkonnostní knížka psa. Má prakticky stejnou váhu jako rodokmen, je součástí průkazu původu a vy si tam necháváte zapsat všechny výsledky z výstav a zkoušek. Vždy s razítkem a podpisem pořadatele u výstav a rozhodčího z výkonu u zkoušek.

Kdy dostanu průkaz původu psa

Jakmile fena zabřezne a porodí štěňátka, automaticky je vystaven každému živému štěněti průkaz původu s informacemi o typu a barvě srsti, číslo čipu / tetování a umístění, datum narození, jméno psa, chovatele i chovné stanice, plemeno, číslo zápisu (u nás do ČMKU), logo FCI a – opět u nás – ČMKU, pohlaví, dále …
Archiv

Proč koupit psa s PP

Pokud nechcete psa z útulku nebo mu pomoci z jiné nouze, ale chcete čistokrevného, pak ho rozhodně nekupujte bez průkazu původu, protože nejen že takový pes čistokrevný není, ale podpoříte tím krutý množitelský byznys a riskujete i řadu starostí s jeho zdravím.

Jak dlouho trvá vystavení průkazu původu

Vystavení PP a vyřízení ostatních úkonů do 20 pracovních dnů, pokud není stanoveno jinak.

Jak se pozná čistokrevný pes

Čistokrevný pes se pozná tak, že má pigmentovou skvrnu na jazyku. Kříženci mají ocas zatočený nahoru, čistokrevní psi ho nosí svěšený dolů. Papíry (rozuměj průkaz původu) vystavuje veterinář.

Jak zapsat psa do plemenné knihy

Pro zápis importovaného psa do české plemenné knihy zašlete originál PP psa vystavený zahraniční plemennou knihou. Český majitel musí být potvrzen zahraniční plemennou knihou. Importovaní psi musí mít v průkazu původu uvedeno buď tetovací číslo, nebo čipové číslo.

Co znamená štěně s PP

Důležité pojmy. PP = Průkaz původu – je takový rodný list pejska. Vystavuje ho plemenná kniha uznaná FCI každému štěněti z vrhu, ať jich je 5 nebo 15. Pokud vám někdo tvrdí, že dle pravidel klubu nemohlo právě jeho štěně dostat PP, lže.

Co je potreba při koupi psa

Nezapomeňte chtít i očkovací průkaz, popřípadě i kontakt na veterináře, u kterého chovatel se štěňátkem byl. Nespoléhejte se na to, že vás ujistí, že je chlupáč „naprosto v pořádku“. Bez důkazu vám to může říct úplně každý. Když máte štěně doma, nenechte se unést euforií z malého chlupatého tvorečka.

Jak poznat co mám za psa

Pro přesnou detekci plemene jsou zapotřebí tři věci – rozsáhlá databáze plemen, sofistikovaný algoritmus a značný počet markerů strategicky umístěných v genomu. K testování je využívána technika sekvenování nové generace. Test CaniLine zjišťuje 1877 znaků v genomu psa.

Jak Uchovnit psa s PP

Uchovnění/přeregistrace = zařazení do chovu po splnění podmínek stanovených příslušným chovatelským klubem (potvrzeno v originálu PP). Majitel chovného jedince nebo poradce chovu pak předá originál průkazu původu a přílohu průkazu původu plemenné knize k zapsání do evidence chovných jedinců.

Co je průkaz původu psa

Průkaz původu obsahuje výpis předků a jejich povinná i nepovinná zdravotní vyšetření. Díky průkazu původu víte, kdo jsou rodiče vašeho psa a na které nemoci jsou vyšetřené. Víte tedy, kterými dědičnými chorobami váš pes nemůže trpět a u kterých může být případně přenašeč nebo je tam snad i riziko, že může onemocnět.

Co je pes bez PP

Průkaz původu je takový psí rodný list a stejně byste měli pohlížet i na jeho důležitost. Tip: Prohlédněte si na Annonci psy s průkazem původu. Pes bez PP je v inzerátech často označován jako „čistokrevný bez PP“ nebo „bez PP, ale po rodičích s PP“. Takového psa bohužel za čistokrevného považovat nemůžete.

Kde si pořídit psa

Hledejte na internetu profesionální chovatele, kteří mají certifikovanou chovatelskou stanici. Většina takových chovatelů provozuje své vlastní webové stránky, kde najdete nejen jejich kontaktní údaje, ale také osvědčení a reference. Jakmile najdete spolehlivého chovatele, domluvte si s ním schůzku v místě chovu.

Kdy je nejlepší si pořídit štěně

Věk, kdy štěně již může opustit matku a sourozence a odchází tedy k novému majiteli do nového domova, by měl být alespoň 7 týdnů. V tu dobu by mělo být štěně již 1x očkováno a 3x odčerveno.

Jaké jsou plemena psů

Německý ovčákAnglický buldokLabradorský retrívrZlatý retrívrFrancouzský buldočekSibiřský husky
Pes/Plemena

Co potřebuji k Uchovnění psa

Pro uchovnění psa / feny je třeba absolvovat minimálně dvě výstavy vyššího typu (= výstavy, kde se zadávají tituly CAC), z toho alespoň jedna musí být KLUBOVÁ nebo SPECIÁLNÍ pořádaná klubem SBTC CZ. Druhá výstava může být NÁRODNÍ nebo MEZINÁRODNÍ uskutečněná v ČR.

Jak získat PP

Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu.

Co znamená pes s Papirama

Je to doklad o původu psa, jde o jakýsi "rodný list" štěněte, kde naleznete předky několik generací zpět, a je současně zárukou původu psa. Díky tomuto průkazu máte jistotu, že z Vámi vybraného roztomilého štěňátka vyroste opravdu jedinec odpovídající standardu plemene, pro které jste se rozhodli.

Co je potřeba při pořízení psa

Pejska budete muset po pořízení nebo po dovršení 3 měsíců věku zapsat na městský / obecní úřad a každý rok budete platit poplatek ze psů. Pejsek bude také potřebovat nakoupit alespoň základní vybavení (obojek, vodítko, pelíšek, misky, hračky, obleček, …) a především kvalitní krmivo a pamlsky (odměny při výcviku).

Jak dlouhé procházky s 3 měsíčním štěnětem

Těžká plemena a štěňata by neměli mít dlouhé procházky vůbec, jen krátké procházky kvůli mentální stimulaci, maximálně však 10-15 minut denně.

Jak často venčit štěně v noci

Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát. Když se naučí chodit ven v pravidelných intervalech, bude to očekávat a měl by to vydržet.

Jaké je nejoblíbenější plemeno psa

Vůbec nejoblíbenější plemeno nejen v České republice je Německý ovčák, často zvaný domácky vlčák.

Jaký je rozdíl mezi plemenem a rasou

Podobný význam jako slovo plemeno má výraz rasa (pro lidi a psy se užívají zaměnitelně). V ostatních případech sdružuje podle některých zdrojů plemeno jedince stejného druhu, kdežto rasa znamená poddruh (subspecie).

Co to je bonitace

Bonitace je odborné posouzení exteriérových a povahových předností, nedostatků a vad bonitovaného jedince v porovnání se standardem FCI. Slouží k určení jeho chovné způsobilosti a je vodítkem pro výběr chovných párů. Úspěšné absolvování bonitace je podmínkou pro zařazení jedince do chovu.