Jakou barvou natřít OSB desky?

Čím natřít OSB

Odpověď: Dobrý den, pro nátěr můžete použít fasádní barvu Barlet akrylát s plnivem, která vytváří jemnou strukturu podobnou omítce. Pro ztmavení a nalakování lze použít lazury např. S1035 nebo V1315.
Archiv

Čím natřít OSB proti vodě

Ochranu proti vodě můžete OSB deskám zajistit pomocí impregnace. Další variantou jsou olejové nebo syntetické lazury. Pokud máte starší OSB desky a jsou již nějakou barvou natřeny, nebo vám postupně na sluníčku šednou, vyberte si odstraňovač barvy nebo odšeďovač.
Archiv

Čím natřít podlahu z OSB desky

K nátěrům vnitřních OSB desek používáme impregnace, lazury, voskové oleje. Rovněž je možno použít mořidlo k natónování podkladu a následně pak transparentní lak. Také je možný nátěr krycí barvou v pestré škále barevných odstínů.
Archiv

Jak ošetřit OSB desky proti vodě

Impregnace je ideální ochrana proti pronikání vody. Vytváří ochranný štít a voda se tudíž nepropouští do desky. Dále lze využít lazury, které chrání dřevo proti vodě a pronikají do hloubky materiálu. Pokud vám OSB deska působením UV zářením zašedne, využijte výrobky z kategorie čištění a údržba.

Jakou barvu na OSB

Dobrý den, doporučujeme použít Remal Stuktura. Je to malířská interiérová barva s hrubozrnnou strukturou do 0,5 mm. Vytvoří lehce plastický povrch a tím zamaskuje nerovnosti.

Čím natřít OSB desky proti vlhkosti

Proti srážkové vodě je možné povrch OSB desek ošetřit např. pro prevenci proti dřevokazným houbám a plísním Lazurolem S1033 Impregnační základ a následně lakem S1020 Lazurol lak venkovní pochozí.

Co dát na OSB desky

Lak na OSB desky CLOU® OSB-Lack vytvoří nátěr s otevřenými póry. Lak na OSB desky je bezbarvý, hedvábně lesklý, zvláště silně plnící, vysoce zatížitelný, odpuzuje vodu i špínu, je odolný oděru, odolný olejům, tukům, obvyklým čistícím prostředkům v domácnosti i nápojovým alkoholům a je určený pro vnitřní prostředí.

Jak se dělá podlaha z OSB desek

OSB jako podlahová krytina se obvykle pokládá jako plovoucí podlaha lepená ve spoji pero-drážka na nivelační stěrku s parotěsnou a zvukovou izolací, nebo se desky lepí k podkladu (beton, stěrka) na stěrku anebo se připevňují na dřevěný rošt.

Jakou podlahovou krytinu na OSB desky

Pokládka dřevěné podlahy na OSB desky

Následuje kročejový podklad (nikoliv parozábrana – ta se na OSB desky dávat nesmí) a konečně – plovoucí podlaha nebo celoplošně lepené parkety. U plovoucího způsobu stačí použít podložku (např. Miralon, ideálně v tloušťce 3 mm). Celoplošné lepení vám zaručí kvalitnější výsledek.

Jak dlouho vydrží OSB deska na dešti

Odpovědět na otázku

U tchýně jsem dal na terasu OSB desky cca 2cm a napustil opakovaně lakem. Je to na slunci, dešti – vydrželo cca 2 roky bez mechanického poškození, pak dalších 5 let při opakovaných ošetřeních … jen už jde poznat, že to není nové.

Jak vyrovnat podlahu z OSB desek

Vyrovnání podkladu před pokládkou finální vrstvy podlahy se nejčastěji provádí dvěma způsoby. Prvním je použití samonivelačních vyrovnávacích hmot, takzvaných stěrek, druhou pak již zmíněné využití OSB nebo DTD desek. Vždy je cílem získat rovný a pevný povrch bez prasklin a nežádoucích spár.

Co dát pod OSB desky

Na jaký podklad OSB desky pokládat Jako podklad pod OSB desky je vhodný dřevěný rošt. Ale desky s perodrážkou můžete pokládat i na rovný povrch, na kterém je položená izolace, například izolační vrstva Mirelon.