Co může korela za zeleninu
Zeleninu, kterou můžete bezpečně podávat své korele: vařené brambory, mrkev, okurky, kukuřici, špenát, hrášek, karfiól, cuketu, výhonky fazole Mungo, kapustu, cibuli, česnek. V malém množství můžete korele podávat: přírodní jogurt smíchaný s ovocem, nízkotučný sýr.
Archiv
Co korela nesmí jíst
Ovoceavokádo – velmi toxické!slupky z ovoce ze supermarketů – bývají chemicky ošetřeny.velké pecky z ovoce (uvádí se, že by se neměli ani z malého – jablka, hrušky, případně i z šípku – ale zase je to o množství)citrón, limetka, grapefruit (citrusy mohou dráždit a naleptávat vnitřní sliznici, odvápňují)
Archiv
Co všechno může jíst korela
proso, slunečnici, oves, semenec a ptačí zob. Jídelníček zpestřujeme naklíčeným zrním, ovocem (jablko), zeleninou (mrkev, salát) a zeleným krmením (ptačinec žabinec, listy pampelišky). Ptákům též nabídneme grit pro lepší trávení a čerstvé větvičky na okus.
Co může korela za ovoce
vhodné ovoce a zelenina
jablko, meruňka, rybíz, třešně, hrozny, okurka, meloun, mrkev, salát,…
Archiv
Co znamená když korela syčí
Kakadu nebo korela syčí
Spolu s roztaženými křídly a zvednutou chocholkou – vážné varování před útokem.
Co miluji korely
Korely se živí hlavně zrním, takže základem jídelníčku ptáka by měla být směs zrn (obsahující hlavně proso a lesknici kanárskou). Stojí za to sáhnout po hotových výrobcích, protože jsou vyvážené. Strava korely musí být doplněna čerstvou zeleninou, ovocem a bylinkami.
Co je lepší Andulka nebo korela
Pro vnímavého a citlivého člověka to je skvělá volba. Andulka sa naučí lepšie rozprávať, ale musíte mať samčeka, ten je na rozprávanie lepší, samička sa moc nenaučí. Korela sa naučí menej rozprávať, ale zasa sa naučí pískať rôzne zvuky a melódie. S ochočením to je za jedno, treba sa mu hlavne veľa venovať.
Co dát korele do budky
Jako výstelka budky se používá směs hoblin a rašeliny. Tato směs nesmí být prašná, aby se nezalepily průduchy vajec, a nesmí mít ostré hrany, aby nezraňovala sedící ptáky a mláďata. Samci korely v toku jsou většinou agresivní. Tato agrese však rychle pomíjí.
Jak se chovat ke Korele
Korela potřebuje společnost
Společnost je pro ně nezbytnou životní potřebou. Kdo chová jednu korelu, musí jí každý den věnovat mnoho času a pozornosti, partnera jí nahradit, aby nestrádala. Z tohoto hlediska je snadnější a vhodnější chovat skupinku korel v prostorné voliéře.
Jak se starat o korely
Jak o korelu pečovat Co se týče samotné péče, korela ke svému spokojenému životu potřebuje především pravidelnou koupel, klidně se ji nebojte postřikovat či nabízet jí jinou podobnou možnost koupání. Co se týče stravy, ideální je směs zrn nebo třeba semena či nezralé klásky obilnin.
Jak naučit Korelu na kšíry
Pokud sháníte kšíry, zkuste se nejprve obrátit na někoho, kdo od někoho kšíry má a ten vám řekne, jak je s nimi spokojený, zda mají vše, co mají mít a nejsou z materiálu, který má ostré okraje a tím pádem by papouška dřel a znervózňoval. Slabá nebo zpuchřelá prodlužovací guma u kšír je špatně.
Jak se pozná pohlaví u andulek
Pohlaví dospělých andulek lze rozeznat podle ozobí, tedy měkkého okolí nosních dírek nad zobáčkem. Běžně má toto ozobí sameček modré, mladá samička bílé, později hnědé. Problém však může nastat u mutací, mláďat a mnohdy je určení pohlaví oříškem i pro zkušeného chovatele.
Jak spravne nasadit Ksiry
Nejsnáze se Vám to povede, když položíte postroj na zem, psovi vezmete přední tlapky a dáte do kšírek. Poté jen vytáhnete k zátylku a zapnete. U spony na zapínání mají kšíry dvě kolečka na vodítko jako pojistku, kdyby se postroj nedopatřením otevřel. Druhý typ postroje se nasazuje nejprve přes hlavu.
Jak si vychovat papouška
Pohybujte se kolem papouška klidně, nedělejte prudké pohyby rukama. Pokud papouška trénujete pro něj na ne zcela běžném místě, dejte mu chvíli na rozkoukání a prozkoumání okolí. Když odlétne nebo odejde z místa, kde cvičíte, neběhejte za ním, počkejte, až se vrátí, klikněte a odměňte ho.
Kdy mají andulky mladé
Hnízdit může celoročně, obzvláště pak v příhodnou dobu, například s příchodem dešťů. Samička snáší průměrně 5 vajec, které sama zahřívá asi 18 dní. Mláďata se líhnou slepá a zprvu neopeřená. Přibližně 30 dní stará a již ochmýřená mláďata pobývají mimo hnízdo a pokouší se o první let.
Jakou teplotu vydrží andulky
Andulky vydrží i teploty pod bodem mrazu
O tom, jak si snadno můžete tohoto barevného ptáčka ochočit, jsme psali zde. Andulky se snadno přizpůsobí změnám a poměrně dobře snáší i mrazy -5°C. Pokud je tedy chováte venku, není nutné je hned při prvních mrazících přenášet dovnitř.
Co je lepší obojek nebo postroj
Zdraví: postroj je ohleduplnější
Z umístění obojku vyplývá, že zatažením za vodítko působí síla přímo na krk a hrdlo, kde se nacházejí důležité orgány, jako je štítná žláza, hrtan, průdušnice a krevní cévy. Obojek Vám umožní psa snadněji ovládat – současně se ale zvyšuje riziko zranění.
Jak by měl sedět postroj
Jak musí postroj sedět Krční část nesmí být volná, aby postroj nesklouzával na ramena a nepřekážel tak psovi v běhu. Musí sedět přesně a dobře přiléhat. Druhá věc, na kterou je potřeba dát pozor, je délka postroje.
Jak naučit papouška mluvit
Pokud chcete papouška naučit mluvit, je třeba opakovat krátkou frázi nebo slovo stále dokola. Papoušek to začne napodobovat díky své schopnosti napodobovat zvuky. Je důležité mluvit srozumitelně a jedno slovo stejným způsobem. Spoustu slov se žako naučí i sám bez vaší snahy.
Jak získat důvěru papouška
Buďte hlavně velmi trpěliví a klidní a pokračujte se svým “hlasovým ASMR”. Jistě také velmi ocení krmení i pamlsky pro papoušky, nejdříve jen do klece. Později, když uvidíte, že vás papoušek rád vidí a snaží se s vámi také interagovat, je možné začít krmit z ruky. Papoušci mají rádi, když je drbete na hlavičce.
Co andulky nesmí jíst
Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby. Tip: Nejen ovoce, ale také větvičky z ovocných stromů andulkám udělají radost, kromě jich to mohou být také ty z buku, javoru, olše nebo jilmu.
Jak se pozná stáří andulky
Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.
Proč postroj pro psa
Postroje, neboli kšíry jsou oblíbené zejména díky jejich šetrnosti ke zdraví psa. Pokud totiž váš pejsek na vodítku táhne a dusí se, rozkládá se tato síla na větší plochu, což je mnohem přívětivější pro krční páteř i obratle. Využijete je také při sportovních aktivitách, nebo jízdě autem.
Jak naučit psa na vodítku
Základem úspěchu je trpělivé opakování a důsledné dodržování pravidel!Vodítko by neměl pes napínat – naučí se tak tahat.Vodítko by mělo být během chůze mírně prověšené.Nenechte štěně vodítko okusovat.Pes následuje vás, ne naopak.Příkazy dávejte psovi klidným a důrazným hlasem.
Jak nasadit kšíry na psa
Psí postroje mají obvykle 2 způsoby nasazování. První se nasazuje na přední nohy a poté se zapne na zátylku. Tyto postroje jsou vhodné především pro psy, co vydrží chvíli klidně stát. Druhý typ postroje se zapíná tak, že se nejdříve nasadí přes hlavu a poté se protáhne popruh přes břicho a zapne na boku.