Kam na jidlo v Reykjaviku?

Jaké jídlo si vzít na Island

Pokud tam jedete na delší lowcostový výlet, vyplatí se nabalit jídlo v Česku. Pozor ale, na Island můžete dovézt maximálně 3 kg potravin a masné výrobky nesmíte vozit vůbec. Pokud si to ale jen trochu můžete dovolit, určitě ochutnejte místní jídlo.
Archiv

Co dělat v Reykjavíku

Ve městě se nacházejí nejdůležitější islandská muzea, kde je co vidět. V Reykjavíku je Národní galerie (Lístasafn Íslands), která ukazuje výtvarná díla islandských umělců. Častými motivy tak bývá tajemná ponurá krajina, či postavy jako trollové a obři. Další institucí je Národní muzeum.

Co je typické pro Island

Island je zemí kontrastů, překvapivě bohaté fauny i flóry, nádherných vodních ploch a zajímavé gastronomie. Ohnivý i ledový, plný života i pustý – to je nejzápadnější evropský stát – Island, země plná kontrastů.

Co se nesmí vzít na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Jaké jsou zásuvky na Islandu

Nabíjení: Elektrické zásuvky jsou zde stejné jako u nás. Jedná se tedy o typ C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Stejné zástrčky do elektrické zásuvky se používají po celé Evropské Unii s jedinou výjimkou, a to Irsko.

Co delat na Islandu

20 nejkrásnějších míst na Islandu, která musíte navštívitLedovcové jezero Jökulsárlón.Vodopád bohů Goðafoss.Známá filmová lokace: Vodopády Skogafoss.Prométheovy vodopády: Detifoss.Malý islandský Yellowstone: Krýsuvík.Národní park Thingvellir.Přístavní městečko Húsavík.Jezero a okolí Mývatn.

Co delat na Islandu kdyz prsi

Pokud jsou podmínky bezpečné, teple se oblečte a vykročte z pohodlí domova. Když Kári nebije příliš mocnými silami, vyjděte ven případně i na krátkou procházku. Vyhýbejte se ale chodníkům blízko vody, jelikož vlny během bouřky více naráží a mohou přelít i hráze. Spíše vše pozorujte z bezpečné vzdálenosti.

Co se nesmí vozit na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Co se pije na Islandu

Na Islandu se vyrábějí tři značky piva – Egil´s, Thule a Viking, což jsou klasické ležáky. Ale pozor, v supermarketech se dá koupit i levné pivo s nízkým obsahem alkoholu (2,2 %). Káva – je nápoj, který Islanďané milují a ani v tomto ohledu se neliší od ostatních zemí severní Evropy.

Co je zakázáno vyvážet z Islandu

Co se nesmí odvážet z Islandu

Z Islandu si nesmíte odvézt nic z chráněných druhů rostlin, žádné ptáky, ptačí vejce ani skořápky z vajec či ptačí hnízda. Zakázáno je také poškozovat a vyvážet krápníky z jeskyní. Vyvážet se též nesmí (bez zvláštního povolení) jakékoliv předměty historické či archeologické hodnoty.

Kdy je polární záře na Islandu

Polární záři lze na Islandu pozorovat od září do poloviny dubna. Přesto však můžete první světla spatřit už na konci srpna, kdy se dny zkracují a opět se vrací tmavé noci. Foto zachycující první světla Aurory na konci srpna, jen pár minut před půlnocí. V pozadí stále můžete spatřit světlo zapadajícího slunce.

Kdy jet na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C.

Co si nezapomenout na Island

Dále by vám neměla chybět čelovka, nůž, vařič, ešus a odlehčené příbory, Bombu na vaření (kartuší) si koupíte až po příletu na Island, protože tuto komoditu není možné převážet letadlem. Oblečení na Island: jak praví staré moudré islandské přísloví „Neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení!

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Jaká je islandská měna

Platidlem na Islandu je islandská koruna (ISK), která se dělí na 100 aurarů. Současný kurz islandské koruny je přibližně 100 ISK = 19 Kč. Směna peněz je na Islandu možná ve všech bankách, na letištích a ve většině hotelů.

Co se nesmi dovážet na Island

Je zakázán dovoz narkotik, masa a masných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz zbraní a munice, všech typů telekomunikačních zařízení (kromě 1 mobilního telefonu na osobu), živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu (nesmějí přesáhnout spotřebu odpovídající 100 dnů).

Kdy nejlépe na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C.

Jak draho je na Islandu

Island je známý svými vysokými cenami a patří k nejdražším zemím v Evropě. Musíte počítat s tím, že za potraviny ze supermarketu zaplatíte zhruba 2,5x více než v Česku a v restauraci si připlatíte přibližně 3x více, litr benzínu je zhruba o 10 Kč dražší než v ČR…