Kam nahlasit holuba?

Kam nahlasit Ztraceneho holuba

Při nálezu zraněného zvířete nebo opuštěného mláděte vždy co nejdříve kontaktujte nejbližší záchrannou stanici anebo dispečink záchranných stanic (774 155 155). Jde často o akutní případy, kdy je třeba IHNED TELEFONICKY konzultovat další postup.
Archiv

Co dát Postovnimu Holubovi

mrkev, vařené brambory, salát. Zkrmovat lze i suchý rozdrcený nebo rozmočený chléb. Nesmíme zapomínat ani na přídavky minerálních doplňků a vitaminů. Holuby bychom měli krmit asi třikrát denně, výhodnější je použití krmítka se zásobníkem, k němuž mají holubi přístup po celý den.

Jak vyhledat majitele holuba

Na této stránce http://www.postovniholub.cz/adresar/ZOCHPH.htm je seznam ZO Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů, kde je možno zjistit, z jaké ZO holub je a kontakt na jednoho chovatele z této ZO.

Jak se chytá holub

Správně se holub drží, že máme jeho hrudník v dlani, jeho nohy máme mezi prostředníčkem a ukazováčkem, nohy holuba směřují mírně dozadu, palcem přidržujeme jeho křídla. Držíme ho v takové pozici, že si hlavu sám drží na úrovni křídel. Jedná li se o většího holuba, je vhodné mu přidržovat hrudník druhou rukou.

Co dělat když najdu holuba s kroužkem

Pokud najdete poštovního holuba s poraněním, znemožňujícím let, předejte jej prosím některému chovateli ve vašem okolí, nebo někomu dle adresáře spolků a funkcionářů zde… Pokud najdete mrtvého poštovního holuba, bude vám majitel vděčný za nahlášení čísla kroužku a místa nálezu.

Co nesnáší holuby

To, co holubi nemají rádi, je koření. Nasypejte tedy na místa, na kterých se často zdržují, trochu pepře, skořice nebo jiného koření. Nešetřete a v případě deště nezapomeňte koření dosypat. Kromě holubů vás může potrápit také invaze asijských berušek.

Co zobou holubi

Nezapomeňte na krmení holubů šťavnatými krmivy

mrkví, vařenými bramborami, brokolicí, špenátem, čekankou, pampeliškou, řeřichou nebo salátem.

Co s poštovním holubem

Již tehdy se vyznamenalo mnoho holubů, někteří jsou uctíváni dodnes jako váleční hrdinové a můžeme je vidět vycpané v muzeích. Dnes se jedná čistě o sport. V praxi je to tak, že se poštovní holubi odvezou na místo startu vzdálené i stovky až tisíce kilometrů. Tam se vypustí a holub letí domů.

Jak poznat nemocneho Holuba

Nervové příznaky: zkroucení krku, obrna, ztráta rovnováhy. Holubi po vyplašení naletí na stěnu, nebo se převrátí. Při zobání zrní holub zvrátí hlavu na stranu a zobne vedle zrna. Při pokročilém stadiu nemoci holub nedokáže sám přijímat potravu.

Jaké nemoci přenášejí holubi

Městské populace holubů se tak významně podílejí na přenosu některých zoonóz (ornitóza, aviární tuberkulóza či salmonelóza), ale také např. hostí vir klíšťové encefalitidy či prvoky, jež šíří trichomonády a toxoplasmózu.

Kdy kroužkovat holuby

Kolem osmého dne se holoubata kroužkují. Každé plemeno holuba, jak už je zmíněno výše, má podle své velikosti i správnou velikost kroužku. Kroužek je vhodné nasazovat v liché roky na levou končetinu, v sudé roky na končetinu pravou. Díky tomu lze i z dálky rozeznat holoubata od dospělých jedinců.

Jak Privolat Postovniho Holuba

Na pokyn rozhodčího pak holuby přivolat, aby sesedli do letové klece a dali se zavřít. Chovatel použije signál, např. píšťalkou, a vypustí droppery, tedy holuby nejčastěji bílé barvy, mají létat pouze v nejbližším okolí klece, jejich let se neboduje, jsou pro soutěžící holuby signálem k sesednutí.

Jak slysi holub

Mezi ptáky vyniká sluchem také holub, který dokáže díky vnímání nízkofrekvenčních zvuků velmi dobře rozeznat terénní překážky typu horských štítů a aktivně tak zjišťovat a upravovat svoji polohu a směr letu.

Co s mrtvým holubem

Za neškodné odstranění mrtvých zvířat bez známého majitele zodpovídá obec, a to i v případě uhynulých ptáků. "Může to organizovat ve spolupráci s městskou policií nebo asanační službou, ptáky mohou sebrat i inspektoři veterinárních správ."

Kdy hnízdí holubi

Hnízdí v dubnu až srpnu 2 – 3 x ročně. Hnízdo je talířovitá stavba ze suchých větviček v korunách stromů. Samice snáší 2 bílá vejce na kterých oba rodiče sedí po dobu 16 – 17 dní a mláďata poté krmí též oba rodiče po dobu 4 týdnů.

Co dělá v zimě holub

Holubi snášejí zimu dobře, protože jsou to otužilí ptáci. Nepotřebují mít zateplenou voliéru, jen je potřeba upravit krmnou dávku a hlídat, aby jim nezamrzala voda v napáječkách. Krmná dávka se nezvětšuje, ale je potřeba upravit její složení tak, aby byla pro holuby v období zimy vhodná a výživná.

Jak vychovat poštovního holuba

V případě, že se holub vylíhl u vás, začněte jej cvičit ve věku šesti týdnů. Ostatně u mladého ptáka je to vůbec nejlepší. Strčte holuby do klece, odvezte je třeba kilometr od domova a vypusťte ho, aby se mohl vrátit domů. Opakujte toto pravidelně každých pár dní a vzdálenost postupně zvětšujte.

Jak se trénují poštovní holuby

Jako každý sportovec, i poštovní holub trénuje, a to už od holouběte. Chovatelé holoubata vyvezou nejprve několik málo kilometrů od jejich holubníku, vypustí je a holoubci si tak nacvičují návrat. Trasy se postupně prodlužují. Na závodech holoubata létají trasy krátké, do 200 kilometrů, nebo střední, do 400 kilometrů.

Co delat s nemocnym holubem

Pokud najdete zraněného ptáka (zlomené křídlo nebo noha apod.) nebo nemocného, snažte se jej co nejdříve dopravit k veterináři nebo do specializované záchranné stanice pro hendikepované živočichy. Péče o zraněného či nemocného ptáka totiž většinou vyžaduje odborné znalosti a vybavení.

Jak uklidit holubí trus

holubí trus pečlivě odstraňte seškrabáním a nandejte do pevných pytlů, sežeňte si čistící prostředky a zbytky trusu odmočte a vydrhněte, podlahu a povrchy znovu umyjte, ptačí trus neházejte do směsného odpadu, ale nechte zlikvidovat jako nebezpečný odpad!

Co obsahuje holubi trus

Holubí (a slepičí) trus má poměrně vysoký obsah živin – 1% dusíku, 1,5 procenta P2O5 (oxid fosforečný) a 1% K2O (oxid draselný). Většinou se proto kompostuje, používá se však i zkvašený k hnojivým zálivkám.

Jak a čím krmit holoubě

Krmení holubů

Lze je krmit klasicky obilovinami, jako jsou pšenice, ječmen, kukuřice, slunečnice, pohanka apod, ale také novými plnohodnotnými firemními granulovanými krmivy firmy De Heus.

Proč holubi Vrkají

Pamatujete Jenže ono romantické vrkání může být i předzvěstí problému. Holubi jsou totiž pohromou pro alergiky a přenašeči parazitů. Zkoumali jsme, jak se bránit a na co si dát pozor.

Co dělat když najdu Holuba s kroužkem

Pokud najdete poštovního holuba s poraněním, znemožňujícím let, předejte jej prosím některému chovateli ve vašem okolí, nebo někomu dle adresáře spolků a funkcionářů zde… Pokud najdete mrtvého poštovního holuba, bude vám majitel vděčný za nahlášení čísla kroužku a místa nálezu.

Co dělat když najdu zraněného holuba

Pokud najdete zraněného ptáka (zlomené křídlo nebo noha apod.) nebo nemocného, snažte se jej co nejdříve dopravit k veterináři nebo do specializované záchranné stanice pro hendikepované živočichy. Péče o zraněného či nemocného ptáka totiž většinou vyžaduje odborné znalosti a vybavení.