Kam posílat poplatky za rozhlas a televizi?

Kdo nemusí platit poplatek za televizi

Kdo nemusí podle zákona platit televizní poplatek Z povinnosti platit televizní poplatek jsou vyňati: zdravotně znevýhodnění občané – nevidomí a lidé oboustranně neslyšící, kteří žijí v domácnosti sami.
Archiv

Jak zaplatit poplatek za televizi a rozhlas

Hradíte-li poplatek přímo na účet České televize, změnu můžete provést buď online zde na webu nebo prostřednictvím evidenčního formuláře. Změny u SIPO platby nahlaste na kterékoliv pobočce České pošty.
Archiv

Kam platit poplatek za rozhlas

platbou prostřednictvím služby SIPO České pošty. Podnikatelé a právnické osoby poplatek hradí vždy na účet Českého rozhlasu nebo České televize. s Českým rozhlasem nebo s Českou televizí. Na jejich internetových stránkách jsou k rozhlasovému a televiznímu poplatku k dispozici všechny relevantní informace.
Archiv

Jak platit rozhlas bez SIPO

Poplatky Českému rozhlasu bylo dosud možné hradit prostřednictvím SIPO nebo bankovním převodem. Nově lze poplatky hradit i prostřednictvím platební brány Pays. Stav platby lze navíc jednoduše sledovat online přímo v uživatelském rozhraní na stránkách Českého rozhlasu.

Kdo je povinen platit rozhlasový poplatek

Jak postupovat. Přihlásit rozhlasový přijímač má jako zákonnou povinnost každá fyzická osoba, podnikající fyzická osoba a právnická osoba nejpozději do patnácti dnů ode dne, kdy se stala držitelem jakéhokoliv přijímače.

Jak zjistit dluh na koncesionářských poplatcích

Na adrese www.bsp-dluhyct.cz si poplatník může ověřit období, za které je jeho dluh evidován. Získá také informace o úroku z dlužné částky. Podle Krafla koncesionář musí zadat údaje z dopisu, který od České televize dostal – jméno, variabilní symbol a výši dluhu.

Co se stane kdyz Neplatim televizní poplatek

Přirážka za nesplnění povinnosti ohlásit České televizi změny (evidenční povinnost) je 1.000 Kč. za 1 televizní přijímač. Tato sankce je podle zákona uplatněna, pokud poplatník do 15 dnů neoznámí skutečnost, že přestal být poplatníkem a současně přestane platit TV poplatek.

Kde přihlásit televizi a rozhlas

Nejdříve se však musíte zaregistrovat na portálu České televize a Českého rozhlasu, kde vyplníte identifikační a platební údaje. V případě, že podnikáte, musíte také nahlásit, kolik televizních nebo radiových přijímačů vlastníte.

Kde přihlásit rozhlas a televizi

K přihlášení můžete využít online formuláře přímo na stránkách České televize a Českého rozhlasu. Vyplněnou přihlášku můžete zaslat e-mailem, datovou schránkou nebo poštou.

Jak zrušit SIPO rozhlas a televize

Navštivte kteroukoliv Provozovnu (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka), kde s Vámi požadované zrušení projedná náš pracovník/ce. Potřebujete jakýkoli doklad SIPO, kde je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad.

Jak zrušit platbu televize a rozhlasu na SIPO

Nejčastější platby, které na SIPO zůstaly i těm, kdo většinu věcí řeší bankovním inkasem, jsou koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi. Jejich odhlášení ze SIPO můžete jako jediné řešit přímo na poště, lze to udělat také prostřednictvím internetového formuláře na stránkách Českého rozhlasu či České televize.

Kdy se musí platit televizní poplatky

Zákon stanoví i výši koncesionářských poplatků, která je nyní 135 korun měsíčně za televizi a 45 korun měsíčně za rozhlas. Splatnost poplatků je 15. den každého kalendářního měsíce a přihlásit se k nim je nutné do 15 dnů od chvíle, kdy vám vznikla povinnost je hradit.

Jak přihlásit rozhlas a televizi

K přihlášení můžete využít online formuláře přímo na stránkách České televize a Českého rozhlasu. Vyplněnou přihlášku můžete zaslat e-mailem, datovou schránkou nebo poštou. TIP: Poplatky můžete platit přes SIPO, tedy poštu, nebo inkasem z bankovního účtu.

Co je považováno za rozhlasový přijímač

Za rozhlasový přijímač se považuje nejen klasické rádio, ale už jen pouhé autorádio či radiobudík, také televize se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo televize s příjmem programů kabelové TV, pokud umožňují příjem rozhlasového vysílání, dále počítač s FM/DVB-T tunerem.

Jak neplatit poplatky za ČT

Kdo má nárok na osvobození od TV poplatku Poplatek nemusí platit: lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí (musí současně splňovat všichni členové domácnosti) lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou (musí současně splňovat všichni členové domácnosti)

Jak zjistí jestli mám TV nebo ne

Pokud neplatíte, ale odebíráte elektrickou energii, pak má Česká televize důvodné podezření, že televizi máte. Proto, pokud ji skutečně nemáte, dejte to vědět čestným prohlášením či evidenčním listem.

Jak se přihlásit k rozhlasovému poplatku

K placení rozhlasového poplatku se může člověk přihlásit například na jakékoli pobočce České pošty, kde se sjednává platba inkasem. Zaplatit se ale dá i jinak. Kdo využívá takzvané SIPO na jiné platby, stačí podle ředitelky odboru rozhlasových poplatků Českého rozhlasu Dany Francové přihlášení přes SMS zprávu.

Kdo může zrušit SIPO

Jakmile budete mít všechny svoje účty (resp. ty, skrze které vám chodilo SIPO) v pořádku uhrazené, můžete dát své bance souhlas k tomu, aby zrušila povolení pro strhávání plateb SIPO. Zrušení inkasní platby v bance je posledním krokem na cestě za zrušením služby.

Jak zjistit SIPO

Navštivte kteroukoliv pobočku České pošty (mimo tzv. Výdejní místa a Pošty partner označené jako vymístěná přepážka), vytiskneme vám Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Přehled o platbách SIPO za zvolený měsíc včetně konkrétních termínů převodů mezi Českou poštou a vašimi dodavateli.

Kdo vynalezl rozhlasový přijímač

První způsob rádiového spojení objevil v roce 1896 italský vynálezce Marchese Guglielmo Marconi. Jednalo se o první bezdrátový telegraf. V roce 1895, po jediném roce práce, se mu podařilo vyrobit fungující přístroj. Rok nato tento přístroj předvedl v Anglii a získal na něj patent.

Jak se zbavit koncesionářských poplatků

Podmínky pro osvobození od platby TV poplatku

Lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí. Lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou. Lidé s čistým příjmem nižším než 2,15násobek životního minima za uplynulé kalendářní čtvrtletí. K osvobození je zapotřebí se přihlásit a tuto skutečnost následně doložit.

Jak zjistím své SIPO

Navštivte kteroukoliv pobočku České pošty (mimo tzv. Výdejní místa a Pošty partner označené jako vymístěná přepážka), vytiskneme vám Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Přehled o platbách SIPO za zvolený měsíc včetně konkrétních termínů převodů mezi Českou poštou a vašimi dodavateli.

Co dělat když neodejde SIPO

Nedojde-li k realizaci platby SIPO ani v případném druhém termínu zpracování, banka o tom informuje Českou poštu. Klient pak může včas uhradit nerealizované SIPO například jednorázovým příkazem k úhradě, ale pouze do 25. dne v měsíci.

Kdo poskytuje SIPO

SIPO je obstaravatelská činnost České pošty, s.p., spočívající v inkasování plateb od fyzických osob ve prospěch právnických a dalších osob (dále jen Příjemce), které s poštou uzavřely smlouvu o obstarávání SIPO.

Jak pracuje rádio a televize

Rozhlasový a televizní signál se přenáší na dálku jako elektromagnetické vlnění ¤. Zvuková informace se namoduluje na nosnou vlnu, která má mnohem vyšší frekvenci (řádově stovky kilohertzů a více), přenáší se prostorem a v přijímači se pak demodulací opět vytvoří zvuková vlna.