Kam se starou lednici Ostrava?

Kam se starou lednici

Větší elektrospotřebiče je možné odevzdat ve sběrný dvorech. Společnost REMA Systém nabízí občanům bezplatný svoz elektroodpadu přímo z domácnosti. Nechat odvézt si můžete například starou pračku, ledničku, televizi či vysloužilou autobaterii. Menší elektrospotřebiče je nutné zabalit do krabice.
Archiv

Kam se starým nábytkem Ostrava

Už nyní takovou věc můžete odvézt do některého ze sběrných dvorů odpadové společnosti OZO Ostrava, která se chystá v září otevřít tzv. reuse centrum. „Reuse centrum, tedy centrum pro opětovné využití věcí, bude od září letošního roku otevřeno v areálu OZO v Ostravě-Přívoze.

Kam se směsným odpadem

Sběrný dvůr je dnes už skoro v každém městě a obci. Můžete do něj odvézt v podstatě všechny odpady, které vzniknou u vás doma a nevejdou se do kontejneru, případně do něj vůbec nepatří (to platí zejména pro nebezpečné odpady).
Archiv

Kam odvézt suť Ostrava

Stavební odpad přijímá Provozovna 5 – Průmyslové odpady v Ostravě-Kunčicích, Frýdecká 680/444, v pracovní dny od 7:00 do 14:30 hodin. Odpad je zvážen a podle jeho druhu, hmotnosti a platného ceníku je stanovena cena za jeho likvidaci.

Kam patří lednice

V lednici zpravidla teplota díky proudění vzduchu stoupá směrem nahoru. Při ukládání potravin by tedy dolů měly přijít ty nejvíce choulostivé. Proto také většinou úplně vespod lednice bývá šuplík na ovoce a zeleninu.

Kam vyhodit starou lampu

LAMPY A SVÍTIDLA Menší do kontejneru na elektroodpad. Větší sběrný dvůr.

Kam darovat starý nábytek

Pokud máte nábytek, který chcete organizaci darovat, stačí zavolat a poslat fotografii, o odvoz už se zdarma postará. Vedle prodejny s nábytkem z druhé ruky tu však naleznete i sdílenou dílnu, kam si může kdokoliv za členský poplatek přijít nábytek svépomocí opravit. V dílně je k dispozici kutilský prostor a nářadí.

Jak rychle prodat nábytek

Prodejte starý nábytek online rychle a bez starostí

K tomuto účelu můžete využít běžné sociální sítě jako například Facebook nebo speciální služby vytvořené přímo pro prodej starších či nepoužívaných věcí. Mezi takové služby patří webové stránky Letgo, které fungují jako online bazar.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam se starou asfaltovou lepenkou

Sběrný dvůr je jediné místo na světě, kam můžete legálně odvézt a zanechat většinu svých domácích odpadů.· asfalt, asfaltovou lepenku, eternit apod.· zkažené potraviny.· infekční zdravotnický materiál.· cytostatika.· uhynulá zvířata.

Kam se skelnou vatou

Staré minerální vaty mohou obsahovat podíl až 80 % recyklovaného skla. Je proto potřeba s nimi nakládat s opatrností, zabalit je do igelitových pytlů a odvézt do sběrného dvora. Starou minerální vatu opatrně zabalte do pytlů a odvezte do sběrného dvora.

Jak si uspořádat lednici

TipyAbyste předešli nepříjemných pachům, umístěte do lednice talířek s kávovým lógrem (viz článek Jak využít lógr) nebo jedlou sodou, který po pár dnech vyměníte.Následující potraviny do lednice nepatří: neotevřené plechovky a konzervy, káva, vybrané ovoce a zelenina (viz výše) a pečivo.Lednici nepřeplňujte.

Jak skládat věci do lednice

Ovoce ani zeleninu před uložením do ledničky nemyjte. Maso a ryby skladujte ve spodní přihrádce (nad zeleninovým boxem), kde je opět vyšší vlhkost. Směrem vzhůru ukládejte šunku, sýry, jogurty a úplně nahoru pak mléčné výrobky a některé druhy ovoce: například meloun, banány, mango nebo lilek.

Kam se starou matraci

Matrace patří do sběrného dvora.

Jestliže se sběrný dvůr nachází v místě vašeho bydliště, můžete tam odpad bezplatně odevzdat. Některé sběrné dvory dokonce nabízejí odvoz matrací a jiného velkoobjemového odpadu. Ve sběrném dvoře se postarají o to, aby byla matrace správně zlikvidována nebo zrecyklována.

Jak se zbavit staré elektroniky

Prodejci elektrospotřebičů totiž mají zákonnou povinnost zajistit odběr vysloužilých elektrospotřebičů a jejich ekologickou likvidaci. Elektrospotřebič dokonce můžete odložit i u jiného prodejce elektroniky, ne jen u toho, kde kupujete nový produkt (podobně je tomu například u třídění pneumatik).

Co udělat se starym nabytkem

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad. Do těchto mobilních kontejnerů ovšem nepatří nebezpečný odpad, stavební suť ani stará elektrozařízení, ledničky a pračky nevyjímaje.

Jak se zbavit starého nábytku

Odvoz do sběrného dvora

Bývá bezplatný, pokud odevzdáte nábytek v místě svého bydliště podle občanského průkazu. V opačném případě záleží na benevolenci konkrétního sběrného dvora, zda jej od vás za poplatek převezme. Za likvidaci starého gauče pak ale můžete zaplatit i několik stovek.

Kam patří starý nábytek

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad. Do těchto mobilních kontejnerů ovšem nepatří nebezpečný odpad, stavební suť ani stará elektrozařízení, ledničky a pračky nevyjímaje.

Jak prodat starší nábytek

K tomuto účelu můžete využít běžné sociální sítě jako například Facebook nebo speciální služby vytvořené přímo pro prodej starších či nepoužívaných věcí. Mezi takové služby patří webové stránky Letgo, které fungují jako online bazar.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Kam s nápojovými kartony

Kam patří Nápojový karton se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů, nebo se dá odnést na sběrný dvůr.

Co se starým asfaltem

Asfalt a likvidace

Používá se nejčastěji při výstavbě silnic. Odpadem jsou tvrzené a oxidované zbytky asfaltu s obsahem asi 6 % bitumenového podílu ve formě hrudek. Tyto úlomky lze likvidovat recyklací tak, že při tepelném zpracování přidáme tento odpad do části nového asfaltu.

Kam patří skelná vata

Při kontaktu s očima či vdechnutí mohou být i zdraví nebezpečná. A kam skelnou vatu vytřídit Vzhledem k vlastnostem tohoto materiálu je dobré zabalit skelnou vatu do igelitu a odnést ji do sběrného dvora.

Kam se starou pánví

Pánve, hrnce, pekáče

Staré kuchyňské nádobí je nejvhodnější odvézt do sběrného dvora.

Co kam patří v lednici

Maso a ryby skladujte ve spodní přihrádce (nad zeleninovým boxem), kde je opět vyšší vlhkost. Směrem vzhůru ukládejte šunku, sýry, jogurty a úplně nahoru pak mléčné výrobky a některé druhy ovoce: například meloun, banány, mango nebo lilek. Právě maso a mléčné výrobky by od sebe měly být co nejdále.