Kde koupit robi?

Co je to robi maso

Robi je speciálně připravená směs z pšeničné bílkoviny, červené řepy, vody a koření, která se vyrovná masu. Robi připomíná jatečné maso podílem bílkovin, konzistencí, vzhledem i chutí. Robi postrádá známé negativní vlastnosti masa.

Jak chutna robi

Robi je tepelně upravený polotovar, chutí připomínající maso, které může do určité míry nahradit. Masu se vzhledem i konzistencí velmi podobá. Z hlediska kulinářského i nutričního splňuje požadavky moderní výživy a vzhledem k masu má i výhodnější cenu.

Jak připravit robi maso

Med, kečup, česnek, sojovou omáčku, olej, semínka, oregano a skořici smícháme dohromady a vytvoříme si tak marinádu. Do vzniklé marinády vložíme ROBI maso a na kolečka pokrájenou cibuli. Necháme marinovat cca hodinu nebo dvě. Poté opékáme na nepřilnavé pánvi již bez oleje (olej je v marinádě).

Co je robi plátek

Robi (neboli ROstliná BÍlkovina) patří společně se seitanem a Klasem mezi alternativy masa na bázi obilovin. Je vhodné nejen pro vegetariány a vegany, ale také ty, kteří chtějí ozdravit svůj jídelníček nebo zhubnout. Uvítat jej mohou osoby alergické na sóju, ale naopak není vhodné pro osoby citlivé na lepek.

Co jsou robi nudličky

Jedná se o rostlinnou bílkovinu, která svým vzhledem i chutí hodně připomíná maso. Tato bílkovina neobsahuje sóju a nemusí se namáčet. Je určena k rychlé tepelné úpravě a chuťově je velmi zdařilá. Společně s bylinkami a kořením můžeme vytvořit velice chutné jídlo, které bude splňovat zásady správné výživy.