Jak ověřit zahraniční DIČ
2004 si čeští plátci daně z přidané hodnoty mohou ověřit, zda je určité zahraniční DIČ registrováno v daném členském státě EU následujícími způsoby:na internetových stránkách Evropské komise – v aplikaci VIES on the Web.na místně příslušném finančním úřadě telefonicky, e-mailem, písemně či při osobní návštěvě
Archiv
Jak ověřit DIČ mimo EU
Ověření DIČ zemí mimo EU
Co se týče ověření zemí mimo EU, tak pro tento účel neexistuje jeden systém, který by obsahoval opravdu vše. Bohužel je tedy potřeba si v dané zemi dohledat jejich vlastní registr plátců DPH a jejich DIČ, respektive používanější VAT, dohledat v něm.
Archiv
Kde ověřit německé DIČ
Daňové identifikační číslo (DIČ) svého obchodního partnera z Evropské unie si pro účely daně z přidané hodnoty (DPH) můžete snadno ověřit on-line. K tomuto účelu slouží systém VIES (VAT Information Exchange System), jehož formulář najdete na stránkách Evropské komise.
Archiv
Kde najdu osvědčení o DIČ
Nejjednodušší cesta je kontaktovat německý finanční úřad. Další možností je kontaktovat německou obchodní komoru nebo jinou podnikatelskou organizaci. Třetí možností je kontaktovat německé ministerstvo práce a sociálních věcí.
Jak najít zahraniční IČO
Kromě zahraničních obchodních rejstříků uvádíme také přístup do českého obchodního rejstříku, který je dostupný na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti – http://www.justice.cz/ , odkaz buď Portál resortu justice nebo Informační registry. Veškeré informace jsou k dispozici zdarma.
Jak dlouho trvá přidělení DIČ
Na základě této přihlášky správce daně přidělí daňovému subjektu DIČ. Najdete jej uvedené v rozhodnutí o registraci, které finanční úřad zašle do 30 dnů.
Jak najít IČO německé firmy
Od 1.8.2022 je tak možné bez omezení nahlížet do výpisů společností vedených v elektronickém Obchodním rejstříku na internetové adrese www.handelsregister.de a stahovat dokumenty uložené v elektronické podobě ve Sbírce listin.
Kdo má přiděleno DIČ
Daňové identifikační číslo přiděluje správce daně (finanční úřad). DIČ je důležité pro identifikaci subjektu při odvodu daně. Plátce DPH musí své DIČ uvádět na všech dokladech.
Jak vyhledat zahraniční firmu
Do některých registrů je přístup on-line. Národní registry některých členských zemí EU jsou přístupné přes Obchodní rejstřík Evropské Unie. Další země zpřístupňují registr zahraničních firem prostřednictvím svých národních obchodních rejstříků. Některé z přístupů fungují na komerční bázi, za poplatek.
Jak prověřit zahraniční firmu
Kromě zahraničních obchodních rejstříků uvádíme také přístup do českého obchodního rejstříku, který je dostupný na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti – http://www.justice.cz/ , odkaz buď Portál resortu justice nebo Informační registry. Veškeré informace jsou k dispozici zdarma.
Kdo IČ uděluje
Český statistický úřad (ČSÚ) přiděluje identifikační číslo (IČ) pouze „ostatním ekonomickým subjektům“: fyzickým osobám s oprávněním k podnikatelské činnosti vydaným jiným orgánem než živnostenským úřadem, organizačním složkám státu nebo právnickým osobám, které vznikají zvláštním způsobem.
Jak najít IČO zahraniční firmy
Kromě zahraničních obchodních rejstříků uvádíme také přístup do českého obchodního rejstříku, který je dostupný na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti – http://www.justice.cz/ , odkaz buď Portál resortu justice nebo Informační registry. Veškeré informace jsou k dispozici zdarma.
Kdo všechno má DIČ
Daňové identifikační číslo, tedy DIČ, slouží k identifikaci daňového subjektu a skládá se z kódu země a z osmi až deseti číslic (např. CZ27767680). Má ho každá právnická a fyzická osoba, která je plátcem daně (jakékoli včetně daně z příjmu, nejen DPH).
Jak zjistit majitele firmy
Jestliže obchodní společnost, jejíž vlastníky hledáte, je komanditní společností nebo veřejnou obchodní společností, jsou jména či názvy jejích společníků (vlastníků) uvedeny na výpisu z obchodního rejstříku.
Jak získat informace o firmách
Registr živnostenského podnikání můžete zase nalézt na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (http://rzp.mpo.cz/). Zde však již vyhledávání probíhá pouze v aktuálních údajích. Další informační zdroj nalezneme na stránkách Ministerstva financí (www.mfcr.cz) a je jím Administrativní registr ekonomických subjektů.
Jak zjistit majitele zahraniční firmy
účincích obchodního rejstříku lze získat v rubrice týkající se obchodních rejstříků na internetových stránkách Ministerstva spravedlnosti, jakož i na internetových stránkách Obchodního rejstříku.
Jak zjistit svoje DIČ
Kde najít IČO a DIČ
IČO společnosti můžete najít například v registru firem ARES nebo v obchodním rejstříku. A jak zjistit DIČ To je rovněž v ARESu a dostanete se k němu přes kolonku „DPH” u konkrétní firmy. Podle identifikačního čísla lze vyhledat daňový subjekt také v registru plátců DPH.
Jaký je rozdíl mezi IČ a DIČ
Daňové identifikační číslo: DIČ
Číslo DIČ je určeno pro daňové účely a přidělují ho v obou zemích příslušné finanční úřady. Zde však podobnost končí a dále následují už jen rozdíly. V Česku je DIČ sestaveno ze stejných číslic jako IČO. Rozdíl mezi nimi je pouze v předponě “CZ”.
Jak se zjistí DIČ
OSVČ Identifikační číslo OSVČ můžete najít v živnostenském rejstříku, kde konkrétní osoby vyhledáte podle jména. DIČ podnikající fyzické osoby odvádějící DPH najdete stejně jako u firmy – pokud je OSVČ plátce DPH, ARES tuto informaci zobrazí. DIČ neplátce zde nenajdete, většinou je jím ale rodné číslo fyzické osoby.
Jak zjistit kdo je majitel firmy
Situace 1: Vlastník firmy je uveden na výpisu z obchodního rejstříku. Jestliže obchodní společnost (firma), jejíž vlastníky hledáte, je společností s ručením omezeným (s. r. o.) , jsou jména či názvy jejích společníků (vlastníků) uvedeny na výpisu z obchodního rejstříku.
Co je DIČ u fyzické osoby
DIČ je číslo složené z kódu země (pro ČR je tento kód CZ) a z číselné části, tzv. identifikátoru. U fyzické osoby je identifikátorem zpravidla rodné číslo, u právnické osoby identifikační číslo (IČO). Daňové identifikační číslo přiděluje správce daně (finanční úřad).
Kdo má DIČ
Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval.
Jak najít DIČ firmy
Jak zjistit DIČ
Potřebujete-li zjistit DIČ zahraniční firmy, můžete tak učinit on-line. Pro země, které jsou členy Evropské unie, slouží registr VIES, mimo EU však musíte pátrat v lokálních registrech.
Kdy dostanu DIČ
DIČ získáte při první registraci k jakékoliv dani od finančního úřadu. DIČ je mnohdy mylně zaměňováno s plátcovství DPH, DIČ slouží pouze k identifikaci plátce DPH.