Kde přežívají blechy
Bleší vajíčka najdete všude tam, kde se váš mazlíček častěji pohybuje – např. pelíšek, různé textilie, přepravka, pohovka, křeslo, koberce, a také spáry či pukliny v podlaze nebo rohy místností. Vajíčka blech přežívají v prostředí přibližně 10 dní, než se z nich vylíhnou larvy.
Kde se dá chytit blecha
Blecha obecná kromě toho, že sídlí na člověku, může hostovat i na jiných hostitelích, klidně na psech, kočkách, kunách nebo liškách. Blechy totiž nejsou příliš vyhraněné pokud jde o hostitele. Na člověka mohou rovněž přesídlit blecha kočičí a blecha psí, které jsou si příbuzné.
Archiv
Kde kladou vajíčka blechy
Samice kladou vajíčka především do skulin v podlaze a nečistot v okolí lože psa. Při zvláště silném napadení je kladou také přímo do jeho srsti. Vajíčka pak obyčejně spadnou a dostanou se mimo tělo psa. Za 5 – 12 dní se z nich líhnou larvy.
Jak poznat že mám blechy
Jak poznám, že se jedná o blechu
Kočka či pes se škrábe, na kůži můžeme nalézt kousance červené barvy. Zvířátko může mít také lysiny na kůži (objevují se spíše u hlavy), potom mluvíme o alergii na bleší kousnutí.
Jak vypadá kousnutí od blechy
Nejčastěji se objevují v oblasti zad, trupu, krku, paží a nohou. Fleky jsou červené, velké přibližně 1 cm a mají krvavé centrum. Nejčastěji svědí, někdy i pálí. Blešího kousnutí si obvykle hned nemáme šanci všimnout, protože jako takové není cítit.
Co nesnáší blechy
Bylinky: blechy nesnášejí vůni máty, rozmarýnu či eukalyptu. Bylinky můžete použít sušené nebo jako prášek, který nasypte do spár a umístěte na více míst v domácnosti. Citron a ocet na blechy: vodou smíchanou s citronem nebo octem pořádně omývejte váš domov, vyčistit jí můžete i boudu či pelíšek vašeho zvířátka.
Jak daleko dokáže skočit blecha
Uvádí se, že jsou blechy schopné vyskočit do výšky téměř 20 cm a doskočit do vzdálenosti asi 35 cm (přeskočí až 200krát vlastní velikost). V okamžiku výskoku bylo naměřeno zrychlení 1 500 m/s2, což představuje přetížení 150 G (tedy 25krát více, než zažívají astronauti při startu rakety).
Co mě štípe v posteli
KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.
Co mě kouše v posteli
jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí krví. Pro člověka jsou spíš obtížně než nebezpečné, i když přenášejí i různé choroby. Štěnice obvykle žerou v noci a za dne se ukrývají v trhlinách, či štěrbinách.
Co blechy odpuzuje
Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.
Jak poznat štěnice v postelí
Pokud máte podezření na štěnice, podívejte se okolo postele, kde se štěnice nejčastěji skrývají. Našli jste malé černé tečky, jako když rozsypete mák Nejspíš se jedná o trus štěnic. Klidně může být i přilepený k povrchu.
Co mě kouše v postelí
jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí krví. Pro člověka jsou spíš obtížně než nebezpečné, i když přenášejí i různé choroby. Štěnice obvykle žerou v noci a za dne se ukrývají v trhlinách, či štěrbinách.