Kde se vyrábí SOR?

Kde se v České republice vyrábí autobusy

Vysoké Mýto

Rozkládá se na více než 300 000 m2 a jeho výroba se pohybuje okolo 4 500 vozů ročně. Vysoké Mýto, domov historie společností Carrosserie Sodomka a Karosa, je dnes předním výrobcem meziměstských a dálkových autobusů IVECO BUS v Evropě.
Archiv

Kde se vyrábí autobusy Iveco

Hlavní výrobní závody se nachází ve Vysokém Mýtě (bývalá Karosa, nyní Iveco Czech Republic), francouzském Annonay (bývalý Renault) a italském Suzzara.

Co to je Karosa

Karosa a. s. byla česká firma, největší výrobce autobusů v zemi. Její závod se nacházel ve Vysokém Mýtě ve východních Čechách. V roce 2007 byla firma přejmenována na Iveco Czech Republic. Některá data mohou pocházet z datové položky.

Co to je Iveco

Iveco Czech Republic, a. s. je česká firma vyrábějící autobusy ve Vysokém Mýtě. Vznikla 1. července 1993 privatizací státního podniku Karosa, jehož název již jako akciová společnost nesla až do konce roku 2006. Roku 1999 se Karosa stala součástí celoevropského holdingu Irisbus.

Kdo vyrábí autobusy Iveco

Historicky vychází z automobilky FIAT. Automobilka Iveco má tedy pevný evropský základ, který ji už od počátku otevíral mezinárodní trhy. Prostřednictvím akvizic, aliancí a mezinárodních společných podniků si Iveco vybudovalo svoji pozici mezi světovými lídry na scéně silniční dopravy.

Jaká firma sídlí ve Vysokém Mýtě

Závod ve Vysokém Mýtě je největším, který pro společnost Iveco autobusy vyrábí.

Kde se vyrábí autobusy Karosa

Karosa a. s. byla česká firma, největší výrobce autobusů v zemi. Její závod se nacházel ve Vysokém Mýtě ve východních Čechách.

Z jaké země je Iveco

Iveco Czech Republic, a. s. je česká firma vyrábějící autobusy ve Vysokém Mýtě. Vznikla 1. července 1993 privatizací státního podniku Karosa, jehož název již jako akciová společnost nesla až do konce roku 2006.

Kde se vyrábí Iveco Daily

Pátá generace

Iveco Daily V
Další jména Iveco Turbodaily, Fiat Daily
Roky produkce 2014–dodnes
Místa výroby Itálie
Třída užitkové

Co znamená Karosa

Státní správa však využila toho, že se součástí znárodněného podniku stala i pražská firma Oldřicha Uhlíka, která vlastnila průmyslová práva na zavedenou obchodní značku Karosa (Uhlík totiž vyráběl karoserie – odtud název Karosa).

Kdo vyrábí auta IVECO

V roce 1974 se Fiat stal většinovým akcionářem německého výrobce autobusů, nákladních vozidel a požární techniky Magirus Deutz. Následující rok znamenal zrod IVECO, když Fiat Veicoli Industriali spojil své vlastní a nabyté značky v jeden celek. Jeho jméno vycházelo z iniciál korporace Industrial Vehicles Corporation.

Kde se vyrábí IVECO Daily

Pátá generace

Iveco Daily V
Další jména Iveco Turbodaily, Fiat Daily
Roky produkce 2014–dodnes
Místa výroby Itálie
Třída užitkové

Z jaké země je IVECO

Iveco
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1975
Předchůdce Fiat Industrial Vehicles
Sídlo Turín, Itálie