Kde vrátit zálohované lahve?

Kam vrátit zálohované PET lahve

Ve třech prodejnách Kaufland a stejném počtu obchodů Lidl napříč Českou republikou si zákazníci mohou ode dneška vyzkoušet systém zpětného odběru PET lahví a plechovek v praxi. Za vrácené obaly obdrží slevové kupony na různé sortimentní skupiny, jež budou moci následně uplatnit při svém nákupu.
Archiv

Který Lidl vykupuje PET lahve

Jednorázové PET nebo hliníkové obaly dnes začaly přijímat výkupní automaty v prodejnách Kaufland v Praze – Michli, Šternberku a v Olomouci-Neředíně. Lidl zapojil své provozovny ve Lhotecké ulici v Praze, ve Folmavské ulici v Plzni a v Trnkově ulici v Brně.

Jaké lahve se vykupují

Typickým objektem výkupu jsou skleněné pivní lahve o obsahu 0,5 litru. Stejný výrobek (pivo) je často dostupný i v nevratných obalech. Vratné lahve (záloha za ně) jsou zákazníkovi účtovány jako samostatná položka při nákupu. Při výkupu není zákazník povinen dokazovat, že lahve nakoupil ve stejné prodejně.

Jak se recyklují PET lahve

PET lahve jsou nejprve spolu s ostatními plasty shromažďovány separovaně od dalších druhů odpadů pomocí tzv. žlutých kontejnerů na plasty, viz obrázek níže. Obsah žlutých kontejnerů putuje na třídící linku, kde obsluha třídí ručně jednotlivé druhy plastů (důraz je kladen především na druh plastu, ale i barvu apod.).

Který Kaufland vykupuje PET lahve

Jednorázové PET nebo hliníkové obaly dnes začaly přijímat výkupní automaty v prodejnách Kaufland v Praze – Michli, Šternberku a v Olomouci-Neředíně.

Proč zálohovat PET lahve

Hlavním důvodem proč zálohovat PET lahve a plechovky je tedy: ochrana životního prostředí včetně šetření zdrojů.

Kam s víčky od PET lahví

Nejlepší je samozřejmě vytřídit je do kontejnerů na plasty! Plastové láhve se sice vyrábějí z polyethylentereftalátu (PET), zatímco víčka „má na svědomí“ vysokohustotní polyethylen (HDPE).

Jak funguje vraceni lahví

Vratné lahve

Vratné skleněné lahve jsou opakovaně plnitelné, a proto se vrací výrobci, který je vymyje a následně znovu použije. U PET lahví a plechovek se jedná o jednorázové obaly, které se z výkupního bodu převezou do třídícího a recyklačního centra k výrobě materiálu, ze kterého se vzniknou nápojové obaly nové.

Kde se dají vratit lahve Bernard

Zálohy. Kde vrátit obal V maloobchodech, našich značkových prodejnách nebo velkoobchodech.

Jak funguje zálohování PET lahví

Do tříděného odpadu se vyhazují různé plastové obaly.

Skupiny materiálů se následně zpracují – u PET lahví to znamená drcení na jemné vločky tzv. PET flakes, které se opakovaně čistí a vysouší a poté regranulují. Jen ten nejkvalitnější recyklát může být použitý pro výrobu potravinářských obalů.

Co se dá udělat z PET lahví

Připravili jsme pro vás 5 tipů jak využít PET láhve, které vás určitě osloví.tip – smeták. Z plastových láhví se dají vyrobit i užitečné věci jako je například smeták.tip – taburetka.tip – penál.tip – držák na zubní kartáčky.tip – samozavlažovací květináč

Co znamená zálohované na plechovce

V čem je tato plechovka specifická Naše plechovka je jako jiné plechovky, liší se jen tříkorunovou zálohou. Po odevzdání zpět kurýrovi plechovka putuje k recyklaci. Hliník je skvělý v tom, že se dá recyklovat prakticky donekonečna.

Co znamená žlutá cenovka v Kauflandu

Pro Kaufland je typická červená barva. Konkrétní produkty nebo akční nabídky jsou pak odlišeny dalšími barvami (například ceny s věrnostní kartou Kaufland Card jsou v akčním letáku zvýrazněny světle modrou barvou, výrobky privátních značek jsou označeny symbolem Žlutá cenovka).

Jak poznám vratnou PET láhev

116/2002 Sb. Vratný zálohovaný obal se označuje podle technické normy ČSN 77 0053 na obalu samotném nebo na jeho štítku. “

Které PET lahve jsou vratné

Zákazníci teď mohou u on-line prodejce zakoupit plastové lahve zálohované třemi korunami. Vratné ovšem nejsou všechny „petky“ od Mattoni, ale pouze ty ze speciální edice z 80 % recyklovatelného PETu. Lahve, které lidé vrátí, zamíří k opakované recyklaci. Princip je jednoduchý.

Co s víčky z plástů

Víčka z včelích plástů můžete nyní ochutnat a mít doma i Vy, nejen včelaři. Vzhledem ke krystalizaci medu nabízíme pouze víčka z medovicových pláství. Víčka po odvíčkování uchováváme hluboce mražená, abychom zabránili předčasné krystalizaci. Víčka vyžvýkejte a zbytky vosku se vyplivněte.

Co znamená z Zalohovane

Význam: Zálohování – vytvoření kopie, zálohy dat. Zálohování se provádí z důvodu ochrany a zachování dat v případě ztráty či poškození dat původních. Kopie se ukládá na jiné médium, případně do jiných oddílů počítače.

Kde berou PET lahve

Řetězce Kaufland a Lidl jako první v ČR testují zpětný odběr PET lahví a plechovek. Zákazníci za vrácené nápojové obaly obdrží slevové kupony, které mohou uplatnit při dalším nákupu. Zpětný odběr plastových lahví i plechovek dorazil do České republiky.

Kde vratit lahve od Kofoly

Prázdné lahve a přepravky budou lidé moci vracet na místech běžného výkupu lahví. Záloha za láhev činí 8 korun, za přepravku 50 korun.

Co znamená Z na PET lahví

Firmy Košík.cz a Mattoni začaly testovat v Česku zálohování PET lahví. Zákazníci teď mohou u on-line prodejce zakoupit plastové lahve zálohované třemi korunami. Vratné ovšem nejsou všechny „petky“ od Mattoni, ale pouze ty ze speciální edice z 80 % recyklovatelného PETu.

Co se dá vyrobit z víček od PET lahví

Při větší spotřebě plastových lahví a jejich víček můžete právě plastové uzávěry po vyprázdnění láhve uschovat a později si z několika víček vyrobit pěkného a libovolně barevného hada. Činnost se dá použít jak doma s dětmi, tak ive škole či nějakém kreativním kroužku.

Jak vyrobit květináč z PET lahve

PET lahve se hodí i pro výrobu truhlíků

Vezměte lahev a do boku vyřízněte obdélníkový otvor. Velikost otvoru by měla odpovídat velikosti pěstovaných rostlin. Do takto připravené lahve vložte zeminu a osázejte rostlinami. Vzniklý truhlík podepřete kameny, aby se nepřeklápěl.

Kde se vykupují plechovky

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Kam odnest Zalohovane plechovky

Plechovky recyklace aneb jak třídit plechovkyVyhodit ho do odpovídajícího kontejneru.Odnést do sběrného dvora.Odnést do výkupny druhotných surovin (na hliníku nijak zvlášť nezbohatnete, je to ale jedna z cest, jak hliník recyklovat).

Kdo je majitel Kauflandu

Kaufland stejně jako Lidl patří do německé skupiny Schwarz-Gruppe, která je největší malooobchodní firmou v Evropě. V Česku měl Kaufland za účetní rok 2021–2022 tržby 64,053 mld.