Kdo je správcem živnostenského rejstříku
Živnostenský rejstřík je informačním systémem veřejné správy, jehož správcem je Ministerstvo průmyslu a obchodu a provozovateli obecní živnostenské úřady (odbory obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a na území hlavního města Prahy živnostenské odbory úřadů městských částí určených Statutem hlavního města Prahy) …
Kdo se musí zapsat do obchodního rejstříku
fyzické osoby, které jsou podnikateli s bydlištěm v České republice a které o zápis požádají (povinný je zápis v případě průměrné výše výnosů nebo příjmů snížených o DPH za poslední dvě účetní období přesahující 120 mil. Kč), a. další osoby, stanoví-li povinnost jejich zápisu zvláštní právní předpis.
Které osoby se zapisují do obchodního rejstříku
Rejstřík je přístupný na www.justice.cz. Do obchodního rejstříku se povinně zapisují právnické osoby, tedy společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti, veřejné obchodní společnosti a společnosti komanditní. Povinně se zapisují také družstva a pobočky zahraničních společností.
Co je uvedeno v živnostenském rejstříku
název, datum narození, identifikační číslo osoby, adresa sídla, údaje o konkurzu) a dále údaje o jednotlivých živnostenských oprávněních (předmět podnikání, datum vzniku, provozovna, odpovědný zástupce, přerušení provozování živnosti, překážky provozování živnosti).
Co vše kontroluje živnostenský úřad
Kromě kontroly z oblasti živnostenského zákona se úřady soustředí hlavně na dvě věci. Jde o kontroly ohlášení provozoven a správného označení provozovny, upřesnil už dříve serveru Podnikatel.cz Petr Čížek, manažer projektu ZaložFirmu.cz. Živnostenský zákon stanovil povinnost označení provozovny.
Kdo vydává živnostenské oprávnění
Fyzická i právnická osoba podává žádost o živnostenské oprávnění na živnostenském úřadě, který bývá odborem úřadu obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze odborem úřadu městské části. Při prvním ohlášení živnosti resp. žádosti o koncesi se platí poplatek 1000 Kč.
Kdo nemusí být zapsán v obchodním rejstříku
Obchodní rejstřík
Na rozdíl od živnostenského rejstříku se do obchodního rejstříku nezapisují všechny podnikající osoby, které vlastní živnostenské oprávnění. To znamená, že neplatí často chybně uváděné pravidlo: Ten, kdo je zapsaný v živnostenském rejstříku, je automaticky zapsán v obchodním rejstříku.
Kdo je oprávněn podat návrh na zápis do obchodního rejstříku
Navrhovatelem na zápis je zásadně sama zapisovaná osoba. V případě právnické osoby jednají tyto osoby v zastoupení (typicky) svým statutárním orgánem. Je možné, aby návrh podávala osoba k tomu zmocněná (např. advokát).
Kdo kontroluje smlouvy
ČOI. Jednou z nejobávanějších kontrol mezi podnikateli je kontrola ze strany České obchodní inspekce (ČOI).
Jak casto chodi danova kontrola
Po dlouhé generace tam mohou firmy čarovat se zisky a daněmi, aniž by se musely obávat postihu. V Praze 2 přijde kontrola z finančního úřadu průměrně jednou za 373 let, v Přelouči jednou za 316 let. Vyplývá to z údajů o kontrolách za loňský rok, které LN získaly z Generálního finančního ředitelství.
Co je potřeba k získání živnostenského oprávnění
Postup pro získání živnostenského oprávnění u ohlašovací živnostiDostavte se na jakýkoliv živnostenský úřad.Vyplňte jednotný registrační formulář.Předložte svůj občanský průkaz, případně doklady prokazující vaši odbornou způsobilost či existenci odpovědného zástupce.Zaplaťte poplatek 1 000 Kč.
Jak přidat volnou živnost
Ohlásit živnost volnou je možné učinit u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu dle vaší volby, a to buď osobně, poštou, nebo třeba elektronicky (např. do datové schránky úřadu). Žádost na ohlášení živnosti je také možné podat prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy (tzv. Czech POINTu).
Kdo podává návrh na zápis do obchodního rejstříku
Navrhovatelem na zápis je zásadně sama zapisovaná osoba. V případě právnické osoby jednají tyto osoby v zastoupení (typicky) svým statutárním orgánem. Je možné, aby návrh podávala osoba k tomu zmocněná (např. advokát).
Kam se zapisují živnostníci
To platí i o těch OSVČ, která svou živnost ukončily, nebo ji mají aktuálně pozastavenou. Každý, komu je přiděleno oprávnění k provozování živnosti, se automaticky zapisuje do živnostenského rejstříku. O zápis tedy není potřeba žádat, jako je tomu v případě obchodního rejstříku.
Kdo se zapisuje do veřejného rejstříku
Veřejný rejstřík obsahuje údaje o právnických osobách, příp. také o podnikajících fyzických osobách, jako je jejich název či jméno, sídlo, právní forma, předmět činnosti, statutární orgán apod. Tyto rejstříky vedou rejstříkové soudy.
Jak zapsat firmu do obchodního rejstříku
Zápis do obchodního rejstříku je potřeba provést už před zahájením podnikatelské činnosti. Registrace firmy probíhá přes formulář. Návrh na registraci firmy do Obchodního rejstříku musí podat všichni jednatelé firmy s.r.o. Nejdříve půjdete na krajský (rejstříkový) soud, kde bude sídlo společnosti.
Co kontroluje úřad práce
Generální ředitelství Úřadu práce kontroluje plnění cílených programů celostátního charakteru a také plnění dohod o poskytnutí hmotné podpory na vytváření nových pracovních míst a hmotné podpory na rekvalifikaci nebo školení.
Kdo kontroluje faktury
Prostřednictvím daňové kontroly finanční úřad prověřuje plnění vašich daňových povinností, tvrzení daně nebo okolnosti rozhodné pro správné stanovení daně.
Jak ohlásit živnost volnou
Provozování volné živnosti je podmíněno ohlášením. Jak ohlásit živnost Ohlášení je možno podat osobně u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu – centrálního registračního místa (CRM) nebo zaslat tomuto úřadu poštou nebo elektronicky (se zaručeným elektronickým podpisem nebo do datové schránky tohoto úřadu).
Co potřebuji na volnou živnosti
Vydat se můžete na kterýkoliv živnostenský úřad, bez ohledu na to, kde bydlíte. S sebou si nezapomeňte: doklad totožnosti (občanský průkaz), 1 000 Kč na poplatek za založení živnosti.
Jak zapsání provozovny do živnostenského rejstříku
V oznámení živnostenskému úřadu podnikatel uvede:
adresu provozovny, identifikační číslo provozovny, bylo-li přiděleno, a předmět podnikání v této provozovně, u živnosti volné obor činnosti, datum zahájení (ukončení) provozování živnosti v provozovně.
Kam se zapisují právnické osoby
Do veřejného rejstříku se zapisují zákonem stanovené údaje o právnických a fyzických osobách. Veřejné rejstříky jsou veřejně a zdarma dostupné na těchto webových stránkách. Téměř všechny soukromoprávní právnické osoby musí být zapsány ve veřejném rejstříku. Právnická osoba vzniká až zápisem do veřejného rejstříku.
Jak provést zápis do sbírky listin
Zápis, změna nebo výmaz zápisu ve veřejném rejstříku, které provádí soud, musí být podány výlučně prostřednictvím elektronicky vyplněného formuláře na internetových stránkách Ministerstva spravedlnosti (dále jen "inteligentní formuláře") na stránkách justice.cz (konkrétně: https://or.justice.cz/ias/ui/podani).
Kde zapsat firmu
Zápis do obchodního rejstříku je potřeba provést už před zahájením podnikatelské činnosti. Registrace firmy probíhá přes formulář. Návrh na registraci firmy do Obchodního rejstříku musí podat všichni jednatelé firmy s.r.o. Nejdříve půjdete na krajský (rejstříkový) soud, kde bude sídlo společnosti.
Jak poslat kontrolu na Osvč
Kdo chce poslat kontrolu na svého bývalého zaměstnavatele, může tak učinit anonymním e-mailem. Inspekce práce se i tak bude podnětem zabývat. Anonymní podněty e-mailem totiž tvoří podstatnou část přijatých oznámení.