Kdy je v Polsku otevřeno v neděli?

Kdy jsou zavřené obchody v Polsku

Pokud se chystáte na veliké nákupy do Polska, rozhodně je plánujte dopředu. Pátek i sobota jsou sice prodejní dny, ale otevírací doba je omezená. V neděli a na Velikonoční pondělí očekávejte obchody zavřené.
Archiv

Kdy jsou zavřené obchody v Polsku 2023

V sobotu 8. dubna 2023 (Velikonoční sobota) a v neděli 24. prosince 2023 (Štědrý den) mají obchody otevřeno jen do 14 hodin.
Archiv

Kde nakupovat potraviny v Polsku

Polsko jako ráj shopaholiků. Tipy, kam pro levné spotřebiče, potraviny nebo nábytekPolský Těšín a Castorama.Biedronka.Katowice.Jelenia Góra.Bielsko-Biała.Bleší trhy.

Jak je otevřeno o svátcích

Otevírací doba během státních svátků 2023

Datum Státní svátek Obchody
1. ledna Nový rok a Den obnovy samostatného českého státu ZAVŘENO
7. dubna Velký pátek OTEVŘENO
10. dubna Velikonoční pondělí ZAVŘENO
1. května Svátek práce OTEVŘENO

Kdy mají svátky v Polsku

Státní svátky 2022 v Polsku

den svátek
1. května (ne) Svátek práce
3. května (út) Svátek ústavy
5. června (ne) Svatodušní neděle
16. června (čt) Boží tělo

Kdy jsou v Polsku svátky

Státní svátky v roce 2023 – Polsko

Datum Svátek
24. květen (st) Svatodušní neděle
4. červen (ne) Boží tělo
15. srpen (út) Nanebevzetí Panny Marie
1. listopad (st) Svátek Všech svatých

Kdy je v Polsku státní svátek

Státní svátky 2022 v Polsku

den svátek
1. května (ne) Svátek práce
3. května (út) Svátek ústavy
5. června (ne) Svatodušní neděle
16. června (čt) Boží tělo

Jak se dá platit v Polsku

Měna, ceny, nákupy

Je možné platit i papírovými bankovkami, nebo také bezhotovostně – kartami, a to dokonce ve větší míře, než například u nás, v České republice. Označení polského zlotého je PLN. Síť směnáren je poměrně hustá. Jeden polský zlotý je přibližně 6,2 kč, avšak kurzy se stále mění.

Co je dobré koupit v Polsku

V Polsku nakoupíte i tvrdé sýry dobré chuti i kvality. Ovoce a zeleniny je zde také nepřeberné množství. Polsko je zemědělská země a jablka jsou hned za hranicemi obrovská. Salámy, klobásky a maso vybízejí k nákupu.

Jak platit kartou v Polsku

Vždy si zvolte platbu v místní měně, v Polsku tedy ve zlotých.

Jak jsou otevřené obchody v Polsku

Nákupy v Polsku: 2 věci, které musíte znát

V sobotu počítejte s kratší provozní dobou, v neděli pak obchody nejsou otevřené vůbec. Výjimkami jsou obchodní centra. Několik nedělí v roce jsou otevřeny i všechny ostatní obchody v rámci takzvaných nákupních nedělí (niedziele handlowe).

Co je zavrene 15

Omezil prodej během 8 svátečních dnů a to v obchodech s prodejní plochou větší než 200 m2. Obchodní centra jako taková v tento den zavírat nemusí, ale obchody s větší než stanovenou prodejní plochou musí být zavřeny. Malé obchody, například lokální večerky a malé prodejny, můžou otevřít za základě vlastního uvážení.

Jak je otevřeno o Velikonocích v Polsku

Nakupovat můžete i o velikonoční sobotě, ale musíte počítat s tím, že obchody mají v tento den otevřeno do 14 hodin, některé zavírají i dříve. Na rozdíl od České republiky jsou v Polsku obchody v neděli zavřené. Nakupování je zakázáno i na Velikonoční pondělí.

Kdy mají Vánoce v Polsku

Jak na Štědrý den, tak po celý rok

Vánoce jsou tady hlavně o setkávání. Polské Vánoce (Boże Narodzenie) začínají 24. prosince Štědrým dnem a končí 6. ledna příchodem Tří králů.

Z jakých bankomatu vybírat v Polsku

Z hlediska ceny za jeden výběr z bankomatu jsou na tom nyní pravděpodobně nejlépe klienti debetních karet mBank a UniCreditBank. Majitelé mKonta polské internetové banky si mohou v zahraničí vybrat z účtu peníze zcela bez poplatku. Pokud chtějí čerpat peníze ze spořícího eMax zaplatí 19 korun, u mKreditky 49 korun.

Jakou měnu zvolit při platbě kartou v Polsku

Vždy si zvolte platbu v místní měně, v Polsku tedy ve zlotých.

Co si přivézt z Polska

Dovoz z Polska pokrývá všechny druhy potravin, počínaje masem a výrobky z něj přes vejce, sýry, tvaroh, zeleninu, čokoládu a různé nápoje. Z Polska například loni pocházela čtvrtina rostlinných tuků a olejů spotřebovávaných v Česku.

Kde nakoupit levné potraviny v Polsku

Mezi nimi jsou například:Aldi.Auchan.Biedronka.Carrefour.Dino.Intermarche.Netto.Spar.

Co je v Polsku za měnu

Měna, ceny, nákupy

Označení polského zlotého je PLN.

Jak v Polsku platit kartou

V Polsku žádné problémy s českými platebními kartami mít nebudete. Berou je všude, kde se kartou platit dá. V posledním roce ale mnohé bankomaty i terminály u pokladen nabízejí na první pohled zajímavou službu.

Jak jsou otevřené obchody o Velikonocích v Polsku

Nakupovat můžete i o velikonoční sobotě, ale musíte počítat s tím, že obchody mají v tento den otevřeno do 14 hodin, některé zavírají i dříve. Na rozdíl od České republiky jsou v Polsku obchody v neděli zavřené. Nakupování je zakázáno i na Velikonoční pondělí.

Jak má otevřeno Lidl 15 2023

Otevírací doba 1. května 2023 zůstává stejná jako v obyčejné dny.

Obchod Otevírá Zavírá
Globus 7:00 až 7:30 21:00 až 22:00
Kaufland 6:00 až 7:00 22:00
Lidl 7:00 21:00
Penny Market 7:00 20:00

Co znamená 1 květen

Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se od roku 1890 slaví 1. května. Svátek zavedla v roce 1889 II.

Jak mají otevřeno obchody v Polsku

Polské obchody mívají otevřeno od pondělí do pátku od ranních hodin do pozdního odpoledne i večera v případě větších supermarketů. V sobotu počítejte s kratší provozní dobou, v neděli pak obchody nejsou otevřené vůbec. Výjimkami jsou obchodní centra.

Kdo nosí dárky dětem v Polsku

Dárky v Polsku nosí na většině území sv. Mikuláš, v nejjižnější části Polska Ježíšek a v Kašubsku hvězdička. Vánoce v Polsku se nazývají Boże Narodzenie (Boží narození).