Kdy je možné koupat štěně
Kdy začít koupat štěně
Odpověď na otázku, od kdy koupat štěně, je velmi jednoduchá – jakmile to situace vyžaduje. Zkušení kynologové vám řeknou, že nejdříve mezi 2–3 měsíci věku štěněte.
Archiv
Proč se nesmí koupat štěně
Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí.
Jak správně koupat psa
Nejdřív ho namočte, poté mu vmasírujte šampón a nakonec ho pořádně opláchněte. Vždy postupujteseshora dolů a nevynechejte ani packy, zadek a genitálie psa. Pořádně ho usuštePřipravte se na to, že se po koupání bude chtít pejsek oklepat.
Archiv
Jak koupat štěně
Během koupání štěňátka je důležité používat jemné šampony určené pro štěňata, např. 8IN1 Jemný šampon pro štěňata Puppy 250 ml. Jedná seo velmi jemnou kosmetiku, která chrání citlivou pokožku a jemnou srst štěněte.
Archiv
Kdy se mění Steneci srst
Na podzim se zase musí připravit do chladného počasí. Specifická je výměna srsti u štěňat, kdy se srst asi ve třech měsících mění za dospělou.
Kdy začít česat štěně
Kdy může na procházky
Štěně by nemělo přicházet do kontaktu s ostatními psy až do doby, než bude plně očkováno. Běžně se doporučuje první (nepovinná) vakcinace psů ve věku osmi týdnů. Druhá ve dvanáctém týdnu. Na procházky mezi ostatní psy můžete následně vyrazit ve 13.
Kdy poprvé ostříhat psa
První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa.
Kdy se mění štěněcí srst
Na podzim se zase musí připravit do chladného počasí. Specifická je výměna srsti u štěňat, kdy se srst asi ve třech měsících mění za dospělou.
Jak často by se měl pes koupat
Obecně se doporučuje koupat každých 14 dní – jednou za měsíc. Pozor však na správný výběr kosmetiky, pokud budete chlupáče koupat každé 2 týdny v přípravcích, které vysušují (například lidská kosmetika, nebo nevhodně zvolené psí šampony), hrozí více škody, než užitku.
Jak často kartáčovat psa
Obecně doporučuji kartáčovat psy 2 až 3× týdně, zejména po náročné procházce, při které se chlupy rády zacuchávají.” dodává Aneta, veterinářka se specializací na psy. Po vykartáčování bude srst vašeho parťáka příjemně rozčesaná a krásně lesklá.
Jak zlepšit kvalitu srsti psa
Kožíšek vašeho mazlíčka i tak pravidelně kontrolujte a vyčesávejte hřebenem. Díky vyčesávání dodáte srsti lesk a pružnost a hlavně psa zbavíte odumřelé srsti. K tomuto účelu můžete vyzkoušet například i speciální vyčesávací rukavici na psí srst, která bude pejskovi příjemná a zbaví ho usazených nečistot.
Jak často venčit štěně v noci
Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát. Když se naučí chodit ven v pravidelných intervalech, bude to očekávat a měl by to vydržet.
Jak nejlépe vyčesat psa
V takových případech se nám nejvíce osvědčil jednořadý hřeben. Krásně se s ním dostanete po celé délce srsti a můžete vyčesávat nečistoty s citem. Zacuchanou srst také rozčešete, ale v případě dredů už je často pohodlnějším řešením těch pár chlupů odstřihnout.
Jak často stříhat psa
Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů.
Jak vystříhat psovi tlapky
Do péče o tlapky patří jednoznačně i péče o drápky. Pokud váš pes běhá nejvíce po trávě a měkkém povrchu, nezvládne si drápky obrušovat a je tedy nutné je pravidelně zkracovat. K tomu slouží speciální kleštičky na drápky. V žádném případě nezkoušejte stříhat drápky klasickými nůžkami.
Kdy pes nejvice Lina
Fyziologické línání sezonní pak probíhá vždy dvakrát do roka, a to zejména v jarních měsících, kdy líná srst zimní a opět pak na podzim, kdy je letní kožich nahrazován delším a hustším kožichem zimním. Právě jaro a příchod zimy jsou období, kdy je línání srsti u psů nejmarkantnější.
Jak koupat psa v zime
Psovi dáme do vany protiskluzovou podložku a zavřeme dveře od koupelny, aby pes neutekl. Předem si přichystejte všechny potřebné věci, abychom nemuseli poodcházet. Je velmi důležité psa hodně namočit, aby se šampon dostal nejenom na srst, ale také na kůži. K tomu nám mohou pomoci šamponovací kartáče.
Jak teplou vodu pro psa
Před koupelí psa důkladně vykartáčujte. Teplá voda. Měla by mít 38 – 40 °C, což odpovídá teplotě těla psa.
Kdy nechat ostříhat psa
Je třeba začít brzy aby si štěně na manipulaci zvykalo. První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa. Občas mi zákazník přivede na první úpravu osmi měsíčního dorostence s argumentem, že se dříve psi stříhat nesmí.
Jak správně ostříhat psa který se brání
Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.
Co dát psovi na lepsi srst
Důležité je také krmit potravou s optimálním složením mastných kyselin Omega-6 a Omega-3. Dále pomáhá obsah zinku a biotinu. Z doplňků stravy pro psy vybírejte ty, které obsahují například keratin, ten posiluje a přispívá k opětovnému růstu srsti a drápů.
Co pomaha PSUM na srst
Dostatek proteinů je základ.
Jsou to základní stavební kameny pro růst srsti, proto vašemu pejskovi podávejte kvalitní živočišné proteiny. Pokud krmíte granulemi, ujistěte se, že je ve složení na prvním místě maso. Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou důležitou složkou pro zdraví kůže a srsti.
Kde by mělo spát štěně
Pelíšek umístěte na klidné místo v domě, kde nebude rušeno procházejícími lidmi. Pokud jsou v domě děti, připomeňte jim, že mají nechat štěně klidně spát. Když vyberete místo na jeho pelíšek, nepokoušejte se ho přesouvat. Zajistěte, aby v noci spalo v tmavé místnosti.
Jak často Vencit 5 měsíční štěně
Ideální je chodit se štěňaty ven cca každé dvě hodiny a interval postupně prodlužovat. Čím méně nehod se stane doma, tím lépe štěně pochopí, že venčit se má venku. A pokud už se nehoda přeci jen stane, určitě ho netrestejte.
Jak často česat psa
Česat pejska s dlouhou srstí je potřeba 2x denně, klasickou srst pak doporučujeme pročesávat alespoň 1x týdně. Pokud ale pejskovi pročešete srst každý den, bude se na česání těšit a postupně Vám sám začne nastavovat hlavu, krk a hřbet. Česat můžete jak hřebenem tak kartáčem.