Kdy můžu chodit po artroskopii?

Kdy se sprchovat po artroskopii

První dva až tři dny po operaci se nedoporučuje ránu sprchovat. Později by se měl pacient vyvarovat užívání parfemovaných gelů či mýdel. Čisté obvazy mohou ránu uchránit před rozvojem infekce.
Archiv

Jak dlouho bolí koleno po artroskopii

Doba se může lišit v závislosti na tom, jaký byl proveden zákrok, při jednoduchém stačí týden, ale třeba při sešití přetrženého menisku jde až o 6 týdnů. Pracovní neschopnost po operaci menisku bývá většinou 2-4 týdny, ale vždy záleží na povaze poškození kloubu.
Archiv

Jak zatěžovat koleno po artroskopii

2. Jak mám dávkovat zátěž Zátěž lze v podstatě dávkovat „podle toho, co koleno snese“. Pakliže máte koleno po operaci ztuhlé, budete se postupně pokoušet o obnovu hybnosti a pak budete pomalu posilovat kolenní stabilizátory – tedy především svaly stehna zepředu a zezadu a lýtkové svaly, které začínají pod kolenem.

Kdy ridit auto po operaci menisku

Auto můžete zpravidla řídit po 6 týdnech od operace. Nezáleží zde pouze na rozsahu pohybu v koleni, ale také na ovládání a citlivosti operované končetiny.
Archiv

Jak zacit chodit po artroskopii

Artroskopické odstranění menisku (menisektomie)

Rehabilitace – s cvičením pohybu je možné začít téměř ihned po operaci, resp. po vytažení drénu. Vhodná je rehabilitace pod vedením fyzioterapeuta. Chůze o berlích – 1-3 týdny.

Kdy se vyndají stehy po artroskopii

Malé vstupní ranky nazývané artroskopické porty se hojí několik dní. Primární operační obvaz je možné obvykle sundat ráno druhý pooperační den a stehy nebo náplasti uzavírající ránu je možné odstranit 10 dní po operaci.

Kdy zmizi otok po artroskopii

Otok ustupuje postupně, návrat k přirozenému stavu bývá většinou po dvou až třech týdnech po operaci, dle druhu operace. Individuálně mohou ale otoky přetrvávat i několik měsíců.

Jak casto cvičit po artroskopii

Ideálně cvičte 10 serií po 3s výdrži a 5s pauzou mezi seriemi a opakovat několikrát během dne. Cvičení: Opět stačí 2 serie po 20 opakováních od každého: V leže na boku unožování jedné nohy.

Kdy začít chodit po artroskopii kolene

Rehabilitace – cvičení pohybu nejdříve po sundání ortézy, tj. za 3-4 týdny. Chůze o berlích – 3-4 týdny.

Jak dlouho po operaci se můžu koupat

V případě otevřené operace a větší jizvy se smíte sprchovat ještě o něco později. Pokud je ovšem rána kryta fólií zabraňující vniknutí vody do hojící se rány, můžete se začít sprchovat, jakmile to váš celkový stav dovolí. Koupání je možné nejdříve 2 týdny po operaci.

Jak dlouho chodit o berlích po operaci menisku

Kvůli kloubní výplni, která je během operace vylita a tudíž koleno není správně promazané, si můžete koleno naopak ještě víc zničit. Jako hlavní pravidlo by všichni měli minimálně 5 dnů chodit o berlích.

Kdy lze sprchovat stehy

Po propuštění může několik dnů trvat menší bolest, která dobře reaguje na běžně dostupné léky jako Brufen®, Dolmina®, Paralen® apod. Nekomplikovaně zhojené rány lze sprchovat od 6. dne po operaci, zpočátku pochopitelně opatrně a ne dlouho, koupání je vhodné až po 3-4 týdnech.

Čím mazat koleno po artroskopii

Dobrý deň, áno, možete užívať tablety Aescin- Teva v dávkovaní 2 tablety 3x denne, podporujú zmenšenie otoku. Možete tiež na otok aplikovať heparínovú masť- Heparoid, či s priamo s aescinom Reparil- gel N (obsahuje aj salicyláty, ktoré utlmujú bolesť).

Jak dlouho trvá rehabilitace po artroskopii

Kvůli kloubní výplni, která je během operace vylita a tudíž koleno není správně promazané, si můžete koleno naopak ještě víc zničit. Jako hlavní pravidlo by všichni měli minimálně 5 dnů chodit o berlích.

Jak dlouho trvá otok po artroskopii

Otok ustupuje postupně, návrat k přirozenému stavu bývá většinou po dvou až třech týdnech po operaci, dle druhu operace. Individuálně mohou ale otoky přetrvávat i několik měsíců.

Kdy začít cvičit po artroskopii kolene

Rehabilitace – cvičení pohybu nejdříve po sundání ortézy, tj. za 3-4 týdny. Chůze o berlích – 3-4 týdny. Ortéza – 3-4 týdny dle doporučení operatéra v závislosti na velikosti a typu původní ruptury.

Jak dlouho mohou být stehy

podle velikosti rány stehy ponecháváme většinou kolem 10-14 dnů. Pokud je sutura větší mohou se ponechat i déle. Ránu je možné sprchovat od 3-5 dne pokud je klidná.

Kdy se vytahují stehy po artroskopii

Vytažení stehů – za 8- 14 dnů po operaci. Klidový režim po odstranění menisku je pouze z důvodu rychlejšího hojení.