Kdy se přesazují ovocné stromy
Důležitá je doba přesazování:
Listnaté (opadavé) přesazujeme od půlky října až do nového rašení, choulostivé druhy pouze na jaře. Jehličnaté přesazujeme od půlky srpna do konce listopadu a na jaře od půlky března do půlky května.
Archiv
Kdy provádět postřik ovocných stromů
Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.
Jak přesadit mladý strom
Nejprve odkopeme zem na jedné straně a vykopanou mezeru vyplníme kvalitním substrátem. O rok později obryjeme zbytek balu a opět dosypeme substrát. Nezapomínáme určitě na zálivku a na oporu, kterou strom s porušenou stabilitou ocení při větrném počasí. Po celém obvodu odkopaný strom můžeme, nejlépe na podzim, přesadit.
Archiv
Jak často zalévat mladé stromky
Zalévejte stromy nejvíce jednou týdně v závislosti na počasí. Nechte půdu částečně vyschnout, než aplikujete další dávku vody. Tímto jsou kořeny nuceny hledat vodu a jsou stimulovány k růstu mimo zemní bal. Nicméně, nikdy nenechávejte půdu zcela vyschnout.
Jak dlouho roste ovocný strom
Ovocný strom se v podmínkách ČR nejčastěji množí očkováním. Celková doba pěstování klasického stromu ve školce je tři roky. U vyšších tvarů 4 roky, vřetena dva roky. Při pěstování lze použít i slabší podnože.
Kdy přesazovat okrasné keře
Přesazování je nejlepší na podzim, kdy listí seschne, zmrzne, nebo je opadané. Úspěch spočívá, čím více kořenového systému vykopete, rostlina se lépe ujme. Je dobré zachránit jemné kořínky, ty přenášejí vláhu ze země do rostliny a tak rostlina odolá letním vedrům.
Kdy postřik Sulkou
Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.
Jak dlouho po aplikaci postřiku nesmí pršet
Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.
Kdy přesazovat jehličnaté stromy
Kdy a jak přesazovat Nejvhodnější je přesazovat mimo vegetační období. Listnáče buď v říjnu a listopadu, nebo v březnu před rašením; jehličnany nejlépe v dubnu až začátkem května nebo časně na podzim, tedy ve druhé polovině září. Dřeviny můžeme přesazovat buď prostokořenné nebo s balem.
Jak zalévat smrk
Ve vytápěné místnosti v bytě je třeba stromek nechávat co nejkratší dobu. Když stromek dostanete, pořádně ho zalijte vodou. Poté jednou za 3 dny zalévejte studenou odstátou vodou do květináče nebo misky, ale pozor nepřelít. Jedenkrát denně stromku rozprašte vodu na jehličí.
Jak zavlažovat stromy
Závlaha stromů by se měla provádět zaléváním okolo kmene stromu, nikdy přímo na samotný kmen. Důvodem je růst kořenů směrem od stromu a poskytnutí dostatku vláhy celému kořenovému systému. Nejvíce vody potřebují nejjemnější kořenová zakončení, která se nacházejí od kmene nejdále.
Jak se starat o ovocné stromy
Aby měl strom dostatek vláhy, kterou pro dozrávání potřebuje, udělejte mu prostor okolo kmene. Odstraňte spadané plody a plevel, posekejte příliš vysokou trávu a půdu prokypřete. Pokud je potřeba, strom jednou týdně pořádně zalijte, aby se voda dostala i ke kořenům.
Jak ošetřit ovocné stromy před zimou
Ovocné stromy bychom měli již od poloviny října, ještě předtím, než listí úplně všechno opadá, přestříkat roztokem s močovinou. Močovina je preventivní opatření před strupovitostí. Později, když je listí už všechno opadané, je vhodné strom ošetřit přípravkem Kocide 2000 s obsahem mědi.
Jak přesadit vzrostlý smrk
Na novém stanovišti předem vykopeme dostatečně velkou jámu, jejíž dno zryjeme. Před sázením zaplavíme jámu asi do poloviny vodou a po vsáknutí vysazujeme tak hluboko, jako dosud dřevina rostla. U starších je důležité dodržet při sázení i stejný směr ke světovým stranám. Po správném usazení obsypeme bal humózní zeminou.
Kdy přesazovat venkovní rostliny
Přesazení by se mělo provádět každé 2 až 3 roky. Ideálním obdobím je jaro, kdy rostliny naberou novou energii. Rostliny v květináčích přesazujte ideálně od března do července a kbelíkové rostliny v květnu.
Na co je dobrá Sulka
Sulka – K je kapalný sirný koncentrát obsahující 19 % polysulfidické síry, bezchloridový draslík a dusík. Je určená především pro základní hnojení půdy. Dále se tento koncentrovaný postřikový přípravek používá k ochraně rostlin proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům.
Kdy postřik na stromy
Nejvhodnější dobou pro jarní postřik je konec vegetačního klidu, když začíná rašení. Dále je pak postřik vhodný až do stádia zeleného či růžového poupěte. Počkejte, až bude teplota vyšší než 7 až 10 °C a nebudou hrozit mrazy. Postřik (zejména olejovými přípravky) by mohl způsobit poškození.
Jak dlouho muze být Namichany Postrik
U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky.
Jak často můžu použít Mospilan
Jak často Mospilan aplikovat
Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.
Kdy se přesazuje smrk
Podzim je nejvhodnější doba na vysazování a přesazování jehličnanů. Přesazujeme zejména pokud nám začnou žloutnout jehličky. Jako vždy je nejdůležitější výběr správných druhů vzhledem k podmínkám a stanovištím.
Jak kombinovat jehličnany v zahradě
Výborné je kombinovat druhy s různými tvary a barvami se vždyzelenými dřevinami (vavřín, skimmie, rododendron) a okrasnými travami. Ve skupině by měl vždy převažovat jeden druh a ostatní by měly kompozici nenásilně doplňovat.
Kdy přesazovat stromy
Přesazování a sázení dřevin je vyloženě podzimní nebo jarní záležitostí. V tuto dobu je v půdě větší koncentrace vláhya dřeviny se lépe ujímají. Také teploty nejsou tak vysoké jako v létě a dřeviny netrpí silným výparem.
Jak zachranit usychající strom
Jak postupovat při záchraně stromku
Suchou středovou kosterní větev uřežte a místo rány ošetřete přípravkem na rány – pokud tedy zasahuje do živého dřeva. Z ostatních výhonů vyberte jeden – ten nejvyšší a nejsilnější, který vyvážete k opoře a budete jej považovat za novou středovou kosterní větev.
Jak často zalévat vysazené stromy
Důležité také je, že nově vysazený strom, který samozřejmě zaléváme minimálně v prvním roce ke kmeni, by se neměl zalévat častěji než jednou za týden. Spíš jednou za 14 dní.
Jak často zalévat smrk
Pravidelná zálivka je důležitá
Strom i nadále pravidelně zalévejte, záleží na venkovní teplotě a počasí, ale zhruba jednou za týden až 14 dní. K zálivce používejte studenou vodu, aby stromek nezačal rašit.