Kdy se psem na Bonitaci?

Co musí pes umet na Bonitaci

Co je nutné splnit před účastí na bonitaci

Pokud se jedná o vyšetření pohybového aparátu, je nutné, aby pes v době vyšetření dosáhl alespoň věku 12 měsíců (RTG kyčlí a luxace patell). Dále se můžete setkat s tím, že bude požadováno vyšetření očí, zhotovení DNA profilu a další.
Archiv

Co je třeba k Uchovneni psa

Pro uchovnění psa / feny je třeba absolvovat minimálně dvě výstavy vyššího typu (= výstavy, kde se zadávají tituly CAC), z toho alespoň jedna musí být KLUBOVÁ nebo SPECIÁLNÍ pořádaná klubem SBTC CZ. Druhá výstava může být NÁRODNÍ nebo MEZINÁRODNÍ uskutečněná v ČR.

Jak připravit jorkšíra na Bonitaci

Chcete-li se zúčastnit bonitace od Českomoravského klubu Yorkšírských teriérů nemusíte nikam nic posílat. Vezměte s sebou průkaz původu – originál a jeho fotokopii a barevnou fotografii bonitovaného jedince. Bonitovaný jedinec musí být v perfektní kondici, a to jak zdravotní, tak exteriérové.

Co znamená chovný pes

Chovný pes je ten, který absolvoval bonitaci a ostatní podmínky a byl zařazen do chovu a může být použit jako krycí. Krycí pes je chovný pes, který svými kvalitami (exteriérovými, povahovými) se co nejvíce přibližuje ideálu – standardu. Samozřejmě jen krása nestačí, pes musí být zdravý.
Archiv

Co po Bonitaci

Po bonitaci psa nechat přeregistrovat mezi chovné jedince – toto provádí Plemenná kniha ČMKU Praha (feny se mohou přeregistrovat společně s přihláškou k zápisu štěňat u prvního vrhu).

Jak připravit psa na svod

Především je důležité NIKDY PSA NESTRESOVAT. Postupujte vždy klidně a bez zbytečného násilí. Nezaměňujte fixaci s přidušením psa. Také "kontrolora" varlat zpočátku vybírejte z lidí, které váš pejsek dobře zná a důvěřuje jim (samozřejmě úplný začátek nácviku by měl dělat majitel sám).

Jak se pozná čistokrevný pes

Čistokrevný pes se pozná tak, že má pigmentovou skvrnu na jazyku. Kříženci mají ocas zatočený nahoru, čistokrevní psi ho nosí svěšený dolů. Papíry (rozuměj průkaz původu) vystavuje veterinář.

Co to je PP u psa

– PP neboli průkaz původu je doklad, který potvrzuje plemeno a rodokmen zvířete. Je vystaven na platném formuláři uznaném patřičnou chovatelskou asociací. – v České republice je většina plemen chována pod Českomoravskou kynologickou unií (ČMKU), která je řádným členem Mezinárodní kynologické federace FCI.

Jak Rozčesat jorkšíra

Při rozčesávání zacuchané srsti Vám pomohou rozčesávací spreje. Používat je můžete při každodenním česání. Lehce se stříkají i do vlhké srsti po koupání, aby šla lépe rozčesat.

Jak Uchovnit australského ovčáka

Uchovnit jedince plemene Australský ovčák lze v České republice pod dvěma kluby. Jeden je Klub chovatelů belgických ovčáků KCHBO a druhý Klub chovatelů málopočetných plemen psů KCHMPP. Majitel psa nemusí být členem klubu, musí pak ale počítat s vyšším poplatkem za bonitaci nebo popisnou přehlídku s povahovým testem.

Proč nekupovat psa bez PP

Jestli jste pečlivě četli, odpověď už je vám asi jasná. Koupí psa bez PP riskujete, že ze štěňátka nevyroste takový pes, jakého čekáte. Mohou se také objevit vážné zdravotní problémy, které by v hlídaném chovu nehrozily. Tím, že si koupíte štěně bez PP navíc podporujete množitele.

Proč pes skáče na psa

Buď jsou homosexuální anebo si tak mezi sebou dokazují dominantu, vůdcovství. Psi si takhle často určují hierarchii, není v tom nic „teplého“. Zvířata mají sexualitu nastavenu jinak než lidé. Není ani stoprocentně jisté, že by to kastrace spravila (často obskakují i kastrovaní psi).

Jak Uchovnit německého ovčáka

Německý ovčák má jedny z nejobsáhlejších podmínek chovnosti. K uchovnění je nutná plnochrupost, určitý stupeň DKK, výstava, kde je střelba, zkouška z výkonu, rozbor DNA a pro zařazení do výběrového chovu bonitace (není nutná). velmi důležitý je výběr veterináře, který bude zhotovovat snímky RTG.

Kdy se psem na svod

Svodu se může pes zúčastnit od šesti měsíců věku. Účastí na zkouškách se zabývá ZŘ ve všeobecné části a říká že : „Zkoušek se mohou zúčastnit všichni psi loveckých plemen s platným průkazem původu F. C. I., kteří jsou zapsáni v plemenných knihách ČR a po dosažení věku minimálně 10 měsíců.

Kdy na svod

Pro účast na svodu dorostu je určena spodní věková hranice psa, a to obvykle 6 měsíců.

Co znamená pes bez PP

Čistokrevný pes bez PP – neexistuje. Tím se vás jen množitelé snaží napálit. Často uvádějí jako důvod pro své „čistokrevné štěně“ bez PP to, že štěně bylo nejmenší či poslední z vrhu. Může vám i tvrdit, že celý vrh má průkaz původu a jen toto jedno štěně PP nemá a vy si ho díky tomu můžete pořídit se slevou.

Na co si dát pozor při koupi psa

Pes s průkazem původu musí chodit na výstavy.

Vystavování psa, popř. i další požadavky u určitých plemen (zdravotní testy, zkoušky apod.), jsou nezbytné pouze tehdy, pokud kupující chce svého psa uchovnit, tedy mít po svém psovi štěňata s průkazem původu.

Jak vypadá rodokmen psa

Průkaz původu psa se dá prakticky přirovnat k lidskému rodnému listu jen s tím rozdílem, že bývá daleko podrobnější. Obsahuje důležité údaje, jako jsou jméno psa a chovatelské stanice, plemeno, datum vrhu, barva, číslo zápisu, číslo tetování (případně čipu), přehled o předcích, jméno chovatele a majitele.

Kdy poprvé ostříhat psa

První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa.

Jak často česat psa

Česat pejska s dlouhou srstí je potřeba 2x denně, klasickou srst pak doporučujeme pročesávat alespoň 1x týdně. Pokud ale pejskovi pročešete srst každý den, bude se na česání těšit a postupně Vám sám začne nastavovat hlavu, krk a hřbet. Česat můžete jak hřebenem tak kartáčem.

Co jí australský ovčák

Základem jídelníčku australského ovčáka by mělo být velmi kvalitní suché krmivo. Konkrétní druh závisí samozřejmě na věku psa a úrovni jeho aktivity. Pokud je pes využíván jako pes pracovní, nebo se s ním aktivně věnujete některému ze psích sportů, má vyšší energetický výdej. Tomu by měl odpovídat i energetický příjem.

Jak zabavit australského ovčáka

Nudící se australský ovčák dokáže vymyslet mnoho aktivit, které vám budou ničit váš domov i rodinný život. Musíte ho proto dostatečně zaměstnat a pomoci mu spálit přebytečnou energii, například zajímavými koníčky. Díky obratnosti a chytrosti je ideálním plemenem na cvičení typu agility, frisbee nebo dog dancing.

Jak poznat že váš pes miluje

10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost① Vrtí ocasem.② Je vám v patách.③ Olizuje vám tvář④ Skáče na vás.⑤ Hraje si s vámi.⑥ Je vám věrný⑦ Spí vedle vás.⑧ Vycítí, že vám není dobře.

Co znamená když pes spí u hlavy

Psi, kteří volí pozici ve vašem objetí, vám chtějí být co nejblíže. Zároveň ale chtějí mít dostatek prostoru, aby mohli uniknout, když se přetočíte na druhý bok.

Čím krmit německého ovčáka

Štěňata německého ovčáka proto potřebují vysoce kvalitní, nízkokalorické krmivo, které zabrání příliš rychlému růstu. Ideální je poměr 22-24 procent bílkovin a 12-15 procent tuku. Krmnou dávku je vhodné rozdělit do více denních jídel. Druh krmiva a velikost krmné dávky závisí na úrovni aktivity psa.