Kdy vznikla Kanasta?

Kdo vymyslel Kanastu

Kanastu vymysleli v roce 1939 architekt Alberto Serrato a prokurátor Segundo Santos v uruguayském Montevideu. Santos jí později dal název canasta (koš) podle koše, do něhož si ukládali karty. Hra se časem rozšířila do celé Uruguaye, turisté ji zanesli do Argentiny a později do Chile, Peru a Brazílie.

Kde vznikla hra Kanasta

Tato hra vznikla pravděpodobně někdy během 2. světové války v Uruguaji. Odtud se v 50. letech dostala přes Argentinu do Spojených států.
ArchivPodobné

Odkud pochazi Kanasta

Původ tohoto slova je pak ve slově mas, jehož význam je muž nebo samec. Hra kanasta má původ svého názvu ve španělštině, přesněji ve španělském slově canasta, které doslova znamená košík.
Archiv

Jak hrát kanastu

Hrací karty žolík (kanasta)

Hrát ji může od dvou do šesti hráčů. Cílem této napínavé hry je vytvořit z vlastního listu výherní kombinace karet a tyto pak vyložit nebo přiložit a získat tak co nejvíce bodů. Vítězem je ten, kdo dosáhne předem určeného počtu bodů.
Archiv

Jak se počítá žolík

Žolík je zpravidla za -50 bodů, eso je za -20 bodů, ostatní jinak podle hodnoty, které se počítají pro vyložení karet. Žolíky byste si měli vždy zabalit na cesty. Hodit se mohou třeba pro odpočinek při sběru hub.

Jak se hraje hra Uno

Klasické Uno je karetní hra, která je podobná hře UNO pro 4 hráče. Stejně jako Domina se musíte pokusit vyhodit všechny své karty před soupeři a přičíst body svých karet. S těmito pravidly hrají čtyři hráči ve dvojicích. První dvojice, která dosáhne 100 bodů, vyhrává hru.

Co znamená Joker karta

Joker, který je místo chybějící karty a spoluhráč tuto kartu má, ho může vzít pro vlastní použití a libovolně s ním nakládat ve hře. (před bodem uzavření hry si každý musí vzít kartu z balíčku, nebo z nepotřebných karet a poté uzavírat!!

Jak se hraje oko

Cílem hry je dosáhnout nebo se co nejvíce přiblížit součtu jednadvacet neboli oka. Hráč si může vyptat libovolný počet karet, dokud není se svým součtem spokojen. Pokud již nechce dál riskovat přetáhnutí – ohlásí „dost“, „stop“ nebo jen „dobrý“ a položí karty ke své sázce.

Co jsou píky

německých karet, červené (srdce), piky (barva označená černými stylizovanými hroty píky), kára (popř. káry) a kříže (k těm ještě dále) jsou barvy karet tzv. francouzských.

Co dělá 7 v Unu

Mezi zbývajícími 8 kartami jsou 4 „divoké karty“ a 4 „divoké karty: táhni 4“. Karta s číslem 7 – hráč, který vlastní kartu, si může vyměnit karty s jiným hráčem; pokud nechce, hraje dál. Karta s číslem 0 – jakmile je zahrána tato karta hráči si svoje karty vymění po směru ve kterém se zrovna hraje.

Co když hráč neřekne UNO

Pokud má kartu se stejným číslem nebo jinou akční kartu, divokou kartu může použít. Jde se do finále! Pokud hrajete svoji poslední kartu, musíte říct “UNO” (znamená “jedna”). Pokud neřeknete “UNO” a jiný hráč vás předběhne dřív, než následující hráč položí kartu, musíte si táhnout dvě karty.

Co je to žolík

Joker (angl., od to joke, žertovat) znamená původně (dvorního) šaška, zábavnou postavu na královském dvoře, která si mohla dovolit říkat i panovníkovi nepříjemné věci.

Co se dá hrat s jednim Balickem karet

Whist je zdvihová karetní hra pro 4 hráče, která se hraje s jedním balíčkem francouzských hracích karet.

Jak se hraje Black Jack

Základní princip hry je, že hráč chce mít hodnotu karet blíže 21 než krupiér, ale přitom 21 nepřekročit. Vyhrává ten, kdo má po ukončení hry v ruce nejvyšší součet, aniž by překročil 21. Hráč, který má v ruce součet karet větší než 21, je takzvaně „trop“ neboli „přes“.

Kdo vynalezl hráči karty

Většina teorií umísťuje původ karet do Číny, vyskytují se však i názory, že karty vznikly v Indii, Japonsku, Koreji nebo snad v Persii. Ovšem první podložená zmínka o hraní karet pochází z Číny. Jak praví kroniky, hrál na Nový rok l. p. 969 (podle čínského kalendáře) císař Mu-tsung dominové karty se svými ženami.

Co znamená J na kartě

whistové karty (sada 52 listů čtyř barev hodnot 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J (jack – spodek/kluk), Q (queen – královna), K (king – král), A (ace – eso). rummy karty (sada 104 karet, vznikne složením dvou whistových sad)

Jak jdou za sebou karty

Hrát ho ale můžete v jakékoliv sazbě, na které se dohodnete. Hraje se s barvami – zelená, kule, červená, žaludy. Hodnoty karet jdou za sebou takto: 7, 8, 9, spodek, vršek, král, desítka a eso. Desítka a eso jsou bodované karty.

Co dělá 0 v UNO

Karta s číslem 0 – jakmile je zahrána tato karta hráči si svoje karty vymění po směru ve kterém se zrovna hraje. Před hrou se losem zvolí hráč, který bude rozdávat (každý hráč táhne kartu z balíčku a kdo vytáhl nejvyšší číslo, rozdává – pokud si někdo vytáhne akční kartu, táhne další).

Jak se hraje UNO flip

Úkolem hráčů je zbavit se všech karet, které mají v rukou, přičemž odhazovat lze pouze karty stejné barvy, čísla nebo znaku. Ve hře se však vyskytují i speciální karty, které vám umožní například všechny soupeře přeskočit a nechat je dolíznout si karty. Také umožní rozhodnout o tom, že budete hrát s obrácenými kartami.

Co znamená karta Joker

Vytvořen byl jako trumfová karta pro hru euchre. Od té doby byl začleněn do řady dalších karetních her, kde může sloužit jako divoká karta. V rámci francouzské sady karet je žolík jedinečný tím, že nemá celosvětově sjednocený vzhled.

Co je Spinava postupka

Postupka špinavá – tzv. vedlejší postupka: znamená, že musíte mít nejméně 3 karty stejné hodnoty, ne však stejné barvy. Příklad: 3x král-srdce,kříže,listy nebo 4x král-srdce,káry,kříže,listy(nelze mít král-srdce,srdce,listy,listy atd.)

Co je to Black Jack

Blackjack je nejpopulárnější hazardní hrou v mnoha kasinech. Původ hry není znám, hra je upravena z francouzské hry ving-et-un, která se vyvinula z jiných karetních her. Druh karet : francouzské – 52 listů, někdy se používá několik balíčků.

Co znamená v kartách j

Francouzské karty

Hodnoty karet jsou vyznačeny v rozích karet – u číselných hodnot pomocí číslice (2–10), u figur pomocí písmene, které se liší podle jazyka – např. J, Q, K, A, nebo B, D, K, A nebo V, D, R, A atd. U žolíka je hodnota zpravidla vyznačena pomocí hvězdičky nebo nápisem JOKER.

Odkud je hra Prší

Prší – Mau-mau – Pony

Hra vznikla někdy v poválečných letech, a to pod názvem mau-mau (název byl odvozen od jména ozbrojeného křídla národně osvobozeneckého hnutí v Keni, založeného v roce 1952). Ve střední Evropě se prosadila pod nejobvyklejším názvem prší nebo někde též pony.

Jak vypadá eso

Francouzské karty

V některých hrách je eso číselná karta s hodnotou 1. Hodnoty karet jsou vyznačeny v rozích karet – u číselných hodnot pomocí číslice (2–10), u figur pomocí písmene, které se liší podle jazyka – např. J, Q, K, A, nebo B, D, K, A nebo V, D, R, A atd.