Kdy začít s výcvikem psa
Cviky dle stáří štěněte
Od 4 měsíců – učíme pejska zůstat na místě s povelem „čekej“ nebo „zůstaň“, navykáme ho na vodítko a cvičíme chůzi u nohy. Od 5 měsíců – aportujeme a trénujeme chůzi u nohy bez vodítka. Od 6 měsíců – přidáváme další dovednosti (např. výcvik v terénu).
Jak připravit psa na lovecké zkoušky
Již počátkem března je proto nutné začít se systematickým výcvikem v poli, aby byl ohař za 6 – 8 neděl připraven ke zkouškám. Jestliže jsme do této doby psíka poněkud zanedbali ve výcviku poslušnosti, je nutno s ním ihned důkladně zopakovat a procvičit „ daun“ na každou vzdálenost a s tím spojené i přivolání.
Archiv
Jak dlouho se zlobit na psa
Samotný výcvik psa trvá v průměru 6 až 9 měsíců, někdy i déle; záleží na náročnosti úkonů, které musí pes zvládat, vzhledem k závažnosti Vašeho postižení. Záleží také na učenlivosti psa, přičemž vůbec neplatí, že pes, který se učí pomaleji, bude ve svém životě horší, nežli pes, který chápe velmi rychle.
Archiv
Jak ukazat psovi kdo je tady pánem
Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.
Co by mělo umět štěně ve 3 měsících
Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.
Jak začít s výchovou štěněte
S výchovou štěněte začínáme hned od prvních okamžiků, kdy si ho přineseme domů. Důležité je, mít doma již vše nachystané. Nějaký pelíšek, kde by měl pejsek trávit čas spánku a odpočinku, misky na žrádlo a vodu (nejlépe keramické či nerezové), vodítko a obojek, pár hraček. Vše vybíráme přiměřeně velikosti plemene.
Jak naučit loveckého psa aportovat
Pes, který klidně sedí vedle psovoda, musí na zvukový povel "aport" rychle a přímým směrem běžet k předmětu, ihned jej uchopit a psovodu jej rychle přímým směrem přinést. Pes si sedá těsně a přímo před psovoda a drží klidně předmět v tlamě tak dlouho, až mu jej psovod po asi 3 vteřinách zvukovým povelem "pusť" odebere.
Jak naučit ohaře vystavovat
Dobu vystavování lze prodloužit tím, že při výcviku psa uvážete na dlouhou šňůru a na místě jej udržíte povelem. Současně psa uklidňujte a chvalte. Psa cvičte až do té doby, dokud sám pevně a klidně nevystavuje. Při této disciplíně pes nesmí za zvěří vyrážet, ale má za ní bez povelu postupovat.
Jak potrestat štěně když kouše
Když štěně přistihnete, že kouše vaši botu, svetr, rohožku nebo kus nábytku, rázně a jasně ho napomeňte – zvolte si některý z povelů, jako je „ne“ nebo „nesmíš“, případně „fuj“. Více než na slově záleží na tónu hlasu. Mladého pejska můžete také zatahat za kůži na krku, pokud hned neposlechne.
Jak si pes vybere svého pána
10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost① Vrtí ocasem.② Je vám v patách.③ Olizuje vám tvář④ Skáče na vás.⑤ Hraje si s vámi.⑥ Je vám věrný⑦ Spí vedle vás.⑧ Vycítí, že vám není dobře.
Jak říct psovi že ho miluji
Udržování očního kontaktu není jen užitečným nástrojem při výcviku psa – může vám také pomoci vytvořit mezi vámi hluboké pouto. Když se na vás pes dívá, jeho mozek uvolňuje oxytocin. Oxytocin, známý jako „hormon lásky“, je stejný hormon, který se uvolňuje v mozku matek, když se poprvé sbližují se svými dětmi.
Jak poznat že mě můj pes nemá rád
Pokud vás váš pes všude následuje, je to známka toho, že vám důvěřuje, má vás rád a cítí se s vámi bezpečně. Psi jako společenská zvířata jsou obvykle rádi ve společnosti ostatních (dokonce i psi, kteří jsou vůči ostatním psům zdrženlivější, mají tendenci užívat si společnosti lidí, s nimiž se cítí být spojeni).
Jak často čůrá dvouměsíční štěně
Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.
Jak často si hrát se štěnětem
Ze začátku venčete často
V zápalu seznamování s prostředím nezapomeňte, že je potřeba, aby se pes hned zpočátku naučil, že se loužičky nedělají v bytě. Když zpozorujete neklid, vezměte ho ven. Jakmile se vyvenčí, hned se vraťte. Úplně nejlepší bude, vezmete-li ho na chvilku ven každé tři hodiny.
Co učit štěně jako první
Jako první se štěnětem cvičte pozornost
Proto hned od prvního dne učte pejska na jméno. Nejdůležitější je, používat ho vždy v příjemném kontextu. Pejsek si postupně své jméno spojí s něčím příjemným a bude na něj reagovat rychleji. Pokud se zlobíte, použijte jiné slovo (i třeba slovo palačinka :)), než jméno štěněte.
Jak často cvičit se psem
Ideální je cvičit dvakrát denně deset až patnáct minut. Taková délka tréninku psa neunaví, ale dostatečně udrží jeho zájem, aby byl schopný se soustředit.
Jak se učí aport
Nejprve si s pejskem hrajte a vzbuďte u něj zájem o danou věc. Pokud se pejsek pro hru nadchne a začne se s vámi o předmět přetahovat, hoďte ji do dálky. Nejprve pár metrů, pak vzdálenost navyšujte. Jakmile předmět dopadne a klidně leží, pak nastane ten správný moment zvolat zvukový signál – „APORT“.
Jak naučit psa klid před zvěří
Klid před zvěří se upevňuje při nácviku vystavování. Pokud pes vystavuje pernatou zvěř, pochvalte jej, a když pták vzlétne, dejte psovi povel "K zemi!". Tento cvik opakujte tak dlouho, dokud pes nezachová před pernatou zvěří klid. Při nácviku klidu před srstnatou zvěří je potřeba odnaučit psa štvaní zvěře na viděnou.
Jak probíhají zkoušky vloh
Rozhodčí sleduje kvalitu nosu během těch disciplín, kde pes nos používá. Při jeho zhodnocení musí současně zvažovat všechny okolnosti, zvláště vzdálenost na jakou pes zvěř navětří, jaké jsou dané povětrnostní podmínky, síla větru, vlhkost a teplota vzduchu, povahu terénu, porost apod.
Jak dlouho kňučí štěně
Štěně v noci
Většina štěňat bude v novém domově zpočátku přes noc kňučet, obzvláště první týden. Štěně se bude cítit klidnější, když mu vytvoříte teplejší pelíšek.
Co na Kousani pro štěně
Stačí pořídit vhodnou hračku ke žvýkání – ulevíte mu od bolesti. Skvělou volbou jsou třeba kávové kořeny nebo různé růžky a parůžky na okus.
Jak poznate že váš pes miluje
6 znaků, podle kterých poznáte, že vás pes bezmezně milujeKouká vám do očí Lidé udržují oční kontakt ve chvíli, kdy vzájemně společně komunikují.Kladně reaguje na váš hlas.Miluje vaši vůni.Vrtí ocáskem, když vás vidíMazlí se s vámi.Směje se na vás.
Jak dává pes najevo lásku
Psi projevují lidem náklonnost různými způsoby. Mohou ji projevovat tím, že se o vás opřou, přinesou oblíbenou hračku nebo vám nosí věci. Psi vyjadřují své emoce různými způsoby, od velmi jemných až po zcela zjevné, takže občas může být docela těžké určit, co je pozitivní a co negativní projev.
Jak se pozná šťastný pes
Spokojený pes působí uvolněně. Nemá zatnuté čelistní svaly, tlamu má uvolněnou a často mírně pootevřenou. Uši nemá nastražené ani stažené dozadu. I celkové držení těla je bez napětí, hlava je zvednutá, ocas není v tenzi, může být vztyčený.
Jak dlouho má být štěně doma
V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.