Čím lepit EPS?

Čím slepit extrudovaný polystyren

Polyuretanové lepidlo

Jedná se o lepidlo, které je určeno k lepení takzvaného expandovaného polystyrenu EPS, extrudovaného polystyrenu XPS, panelů z polyuretanu a jiných obkladových materiálů a různých dekorativních prvků.
Archiv

Čím lepit polystyren na hydroizolaci

K lepení polystyrenu ke stávajícím hydroizolacím z asfaltových pásů, tam, kde není střecha opatřena hrubozrnným (např. břidličným) posypem, lze využít asfaltová lepidla, např. Vedatex adhaesiv. Rozhodně je však vhodné podklad před aplikací lepidla napenetrovat.
Archiv

Jak lepit polystyren na pěnu

Lepení polystyrenových desek na PUR pěnu má své pravidla, stejně jako lepení běžným cementovým lepidle. Pur pěnu nanášejte po celém obvodě izolační desky s vnitřním šrafováním. Tím docílíte celoplošného a pevného nalepení a desku hermeticky.

Čím lepit pěnový polystyren

K lepení extrudovaného polystyrenu lze použít (stejně jako k lepení klasického pěnového polystyrenu) disperzní lepidlo (například známý Herkules, který se nyní prodává i v malém třicetigramovém balení), nebo dvousložkové epoxidové lepidlo (to je však těžké, takže se používá jen k lepení velmi namáhaných dílů – …

Jak lepit EPS na OSB

Izolant se na osb desky lepí polyuretanovou pěnou, která má vysokou přídržnost. Následně se ještě kotví vrutem do dřeva s přítlačným izolačním talířkem. Na takto připevněný izolant se dále nanáší omítkové souvrství s výztužnou armovací tkaninou a potřebnými profily.

Čím lepit XPS polystyren

Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 je též určeno pro lepení desek EPS a XPS pěnového polystyrénu k podkladům, jako jsou keramické cihly, beton, dřevo, OSB desky, stavební ocel, betonové tvárnice, sklo, bitumen, asfaltové izolační pásy, asfaltové penetrace a suché zdivo za normálních nebo nižších teplot.

Čím lepit styrodur

Auhagen.Bison.Gütermann.Happy End.illbruck.Loctite.NOCH.Pattex.

Čím lepit XPS na sokl

V případě lepení na asfaltové hydroizolace se používají PUR pěny určené k lepení tepelných izolací, nebo bezrozpouštědlová asfaltová lepidla. – POZOR: V místech obkladů keramickými pásky se doporučuje plochu lepidla zvýšit ze 40 % na 60 % povrchu desky nebo lepit celoplošně.

Jakou pěnu na polystyren

Dnešní trh nabízí celou řadu pěn na lepení izolantu jako jsou značky Tytan, Denbraven, Soudal, Styrotrade atd. Na našich realizacích používáme výhradně PU pěnu výrobce CERESIT CT 84, která je kvalitní PU pěna certifikováná přímo do kontaktního zateplovacího systému.

Co se dává na polystyren

Podklad, na který se bude lepit polystyren, musí být suchý, čistý, zbavený prachu i hrubších částic, odmaštěný a především soudržný. Pokud zateplujete starou zeď, na jejíž části je omítka, je třeba ji odstranit, pokud se snadno odlupuje od podkladu. Podklad pro lepení polystyrenu by měl být také rovný.

Jaké lepidlo na polystyren

Při lepení šedého polystyrenu musíme v první řadě dbát na správné nalepení izolantu s použitím správného lepícího tmelu. Ideální je zvolit vždy tmel, který doporučuje výrobce daného zateplovacího systému. Např: CERESIT CT 85, Weber. therm elastik nebo Baumit Starcontact.

Čím penetrovat OSB desky

Dobrý den, desky je vhodné ošetřit uzavíracím nátěrem ze všech stran, ze spodní (pohledové) použijte lazuru, případně email ve vybraném odstínu. Pod asfaltové krytiny se používají zase penetrační nátěry na bázi asfaltu, dostupné jsou běžně v prodejnách barev a stavebnin.

Jaké lepidlo na XPS

Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 je též určeno pro lepení desek EPS a XPS pěnového polystyrénu k podkladům, jako jsou keramické cihly, beton, dřevo, OSB desky, stavební ocel, betonové tvárnice, sklo, bitumen, asfaltové izolační pásy, asfaltové penetrace a suché zdivo za normálních nebo nižších teplot.

Jak lepit polystyren na polystyren

Na polyestyrén je dobré lepidlo SOUDAL. Pěnový polystyren drží lepidlem herkules velmi dobře,jen je nutno nechat řádně "vytrvdit" a pak ještě k sobě přesně doléhající plochy! Pak je dobrá i lepicí pěna na zateplování. Mám s tím mnoho zkušeností,při lepení dekoračních kazet drží skutečně jen lepidla reaktivní.

Jakou penetraci na polystyren

Při penetraci extrudovaného polystyrenu je nutno použít penetrační lak disperzní, bez rozpouštědel. Např. penetrační nátěr Böcoplast VS a obdobné. Je k dostání kdekoliv ve stavebninách.

Jak Nanaset lepidlo na polystyren

Použití: Nanášejte lepidlo bodově nebo celoplošně zubovou stěrkou na plochu, kterou stihnete polepit do 15 minut. Po nanesení lepidla polystyrénové části ihned přiložte na podklad, lehce přitlačte a vyrovnejte do finální polohy. Čištění vodou před vytvrzením, po vytvrzení pouze mechanicky.

Čím natřít OSB desky proti vlhkosti

Proti srážkové vodě je možné povrch OSB desek ošetřit např. pro prevenci proti dřevokazným houbám a plísním Lazurolem S1033 Impregnační základ a následně lakem S1020 Lazurol lak venkovní pochozí.

Jaké použít lepidlo na polystyren

Ceresit CT 80 Lepicí a stěrková malta. Lepící a stěrková malta k lepení izolačních desek z polystyrenu i minerální vlny.Weber tmel 700.Mapeklej Extra lepící stěrka.Keraflex Maxi S1.Keraflex šedýBasf PCI Multicret DUO.Ceresit CT 84 Express Polyuretanové lepidlo (12ks)Baumit DuoContact lepící a stěrková hmota.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jak natáhnout lepidlo na polystyren

K samotnému natahování lepidla vám pak nejlépe poslouží zubaté hladítko. Jeho zubatou stranou nanesete na fasádu vrstvu lepidla, kterou po vtlačení perlinky hladkou stranou snadno uhladíte. Po dokončení posledního pruhu už jen zkontrolujte, zda vám perlinka nikde z lepidla nekouká ven.

Čím napustit OSB desku

doporučujeme použít Remal Stuktura. Je to malířská interiérová barva s hrubozrnnou strukturou do 0,5 mm. Vytvoří lehce plastický povrch a tím zamaskuje nerovnosti. Je vhodná také na OSB a cetris desky.

Jak ošetřit OSB desky proti vodě

Impregnace je ideální ochrana proti pronikání vody. Vytváří ochranný štít a voda se tudíž nepropouští do desky. Dále lze využít lazury, které chrání dřevo proti vodě a pronikají do hloubky materiálu. Pokud vám OSB deska působením UV zářením zašedne, využijte výrobky z kategorie čištění a údržba.

Jakou izolaci mezi krokve

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.

Kdy se muze delat fasada

Odborníci ze Sdružení EPS ČR potvrzují, že nejvhodnějším obdobím pro zateplování je jaro nebo léto. V suchém a teplém počasí izolační materiály snadno zasychají, což minimalizuje riziko nehod zateplovacího systému, jejichž následné odstranění výrazně zvyšuje rozpočet na zateplení.

Jakou penetraci pod lepidlo

Pokud se jedná o savý podklad, aplikujeme před lepením obkladů a dlažeb penetraci weberpodklad A, ředěnou vodou v poměru 1:5. Pokud se jedná o nesavý podklad, použijeme adhezní můstek s pískem weberpodklad haft neředěný.