Čím nalakovat zahradní nábytek?

Čím natřít venkovní nábytek

Lavičky, zahradní nábytek a dřevěné venkovní podlahy vyžadují nátěr s mechanickou odolností. „Je možné pomocí lazury docílit požadovaný vzhled a následně povrch přetřít bezbarvým, pružným ochranným lakem s UV filtrem nebo rovnou použít tvrdý napouštěcí olej,“ dodává Josef Weiss z Detechy.
Archiv

Čím natřít venkovní trámy

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.
Archiv

Čím nalakovat nábytek

Pokud se rozhodnete si je sami natřít, můžete použít bezbarvý interiérový lak Balakryl Sportakryl v lesklém nebo matovém provedení. Chcete-li změnit barevný odstín nebo má-li upravovaná plocha menší barevné rozdíly v přírodním zabarvení dřeviny, je vhodnější nábytek natřít silnovrstvou lazurou Balakryl Telux.

Čím natřít lakovaný nábytek

Dobře vám poslouží vodou ředitelné barvy. Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo. U ostatních barevných odstínů můžete použít rovnou univerzální barvu v matném nebo lesklém provedení, a to ve dvou až třech vrstvách. Velmi výhodné je přetření matné barvy ještě bezbarvým interiérovým matným lakem.

Jak ošetřit venkovní nábytek

Pokud se rozhodnete pro koupi zahradního nábytku bez povrchové úpravy, musíte ho nejprve ošetřit impregnačním nátěrem, poté můžete nalakovat bezbarvým lakem nebo použít tónovací lazuru. Pokud už nábytek máte a potřebuje jen renovaci, musíte alespoň částečně obrousit stávající nátěr a znovu nanést vrstvy lazury.

Čím natřít venkovní lavičku

I lavička si zaslouží čas od času nový kabátek

Je jen na nás, zvolíme-li transparentní nebo krycí barvy. Akrylové laky jsou ředitelné vodou, rychle se s nimi pracuje, mají velmi dobré mechanické vlastnosti a dlouhou životnost. Je vhodné je použít na dřevo, které nemá takovou kresbu, kterou by stálo za to zvýrazňovat.

Čím napustit dřevo do země

V minulosti to bylo opalování dřeva nebo nátěr vyjetým olejem, ovšem tyto metody jsou dnes již překonané. Tím nejefektivnějším a zcela ekologickým způsobem je použití přírodních olejů a pryskyřice! Konkrétně zředěného dřevního téru, který můžete znát i pod pojmem dehet, nebo dřevní smůla.

Čím natřít trámy

Odpověď: Pro povrchovou úpravu trámů a jejich přibarvení můžete použít tenkovrstvý lazurovací lak s 1023 lazurol classic nebo s 1035 lazurol topdecor ve vybraném odstínu. v případě potřeby je možné trámy předem pro preventivní ochranu dřeva proti dřevokazům napustit prostředkem s 1033 lazurol impregnační základ.

Jaký lak na nábytek

Nátěr starého nábytku

Ideální jsou barvy bez ředitel, které nemají nepříjemný zápach. Pro natírání nábytku doporučujeme tvrdé voskové oleje, nebo laky. Pokud chcete dřevu zanechat jeho původní strukturu, vybírejte voskové oleje, které jen podpoří přírodní kresbu dřeva a dodají mu požadovaný mat nebo lesk.

Čím natřít dřevěnou kuchyňskou linku

Čím lakovat kuchyňský nábytek K lakování kuchyňské linky jsou vhodné hybridní laky, které spojují výhody a přednosti PU akrylových laků a laků z alkydových pryskyřic s moderní hybridní technologií. Tyto laky jsou založeny na vodní bázi, šetří životní prostředí, rychle schnou a jsou extrémně vydatné.

Jak renovovat lakovaný nábytek

Pokud je nábytek lakovaný, musíme nátěr odstranit. A to buď broušením a nebo opálením. Broušení je vhodné na hladké a jednoduché tvary. Brusku používáme na hrubé broušení, konečné úpravy děláme skelným papírem.

Jak zrenovovat zahradní nábytek

Jak renovovat a olejovat zahradní nábytek

V případě zašednutí nebo zněčištění povrchu dřeva očištěte a odšeďte dřevo čističem a odšeďovačem Clean-Multi-Refresher. Tento čistič můžete nanést štětcem nebo kartáčem a po 10 – 20 minutách působení opláchnout velkým množstvím vody. Nábytek poté nechte důkladně uschnout.

Jak pečovat o dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek

Pravidelně jej čistěte od velkých nečistot, jako jsou bláto, zbytky jídla, mastné skvrny od jídla či od opalovacího krému. Zaschlé nánosy můžete odstranit jemným kartáčkem, dřevo to snese a neměly by zůstat žádné vážnější stopy. Pro základní čištění postačí vhodný saponát a čistá voda.

Čím natřít venkovní dřevěnou lavičku

V případě, že máte jednotlivé desky lavičky sražené k sobě a jste manuálně zruční, lze pro aplikaci nátěru použít váleček. Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3V1 má vynikající krycí schopnosti a je snadno roztíratelná, její aplikaci tedy zvládnete i pokud nemáte s nanášením nátěrů velké zkušenosti.

Jakou barvu na lavičku

I lavička si zaslouží čas od času nový kabátek

Je jen na nás, zvolíme-li transparentní nebo krycí barvy. Akrylové laky jsou ředitelné vodou, rychle se s nimi pracuje, mají velmi dobré mechanické vlastnosti a dlouhou životnost. Je vhodné je použít na dřevo, které nemá takovou kresbu, kterou by stálo za to zvýrazňovat.

Jak dlouho vydrží kůl v zemí

Díky moření mají smrkové kůly na ohradu dlouhou životnost, reálně se dá počítat s dobou 10 let (není ale výjimkou, že se takový kůl dožije i 20 let ve službě). Pokud ale není smrk mořený, vydrží v zemi cca 5 let, poté hnije. Problematické místo u smrkových kůlů je oblast, kde se stýká země a vzduch.

Jak ošetřit venkovní dřevo

Dřevo ve venkovním prostředí prostě musíme natírat pravidelně. Dřevo je porézní a bez ochranného nátěru se neobejde. Vždy začínáme mořidlem či napouštědlem a až poté aplikujeme vrchní nátěr. Vhodným napouštědlem je například obyčejná instalatérská fermež, čili lněný olej.

Čím natřít venkovní pergolu

Na pergolu je vhodné použít lazury s obsahem přírodního oleje, které obsahují velký podíl aktivních látek. Takovéto kvalitní lazury obsahují 40 až 80% aktivních látek. Přičemž, čím větší podíl aktivních látek lazura obsahuje, tím méně nátěrů je zapotřebí.

Čím ošetřit střešní trámy

Náležitě připravené dřevo se nejdříve ochrání vhodným fungicidním nebo biocidním napouštědlem. Doporučujeme FUNGISTOP S1031, který dřevo ochrání vůči dřevokazným houbám a hmyzu, plísním, zamodrání a současně i dobře hloubkově zpenetruje.

Čím natřít venkovní dveře

Pro barevný nátěr dveří doporučujeme použít Balakryl Uni Mat/Lesk, pro pouze bílý speciální barvu Balakryl Okna a Dveře. Chceme-li mít dveře bílé, krémové či jinak světlé, můžeme jako první nátěr použít základní barvu Balakryl Základ. Ta je více „naplněna“ a má tedy vyšší kryvost.

Čím natřít venkovní práh

I dřevěné prahy je potřeba jednou za čas natřít a udržet je tak ve výborném stavu. Pokud si přejete zachovat kresbu a strukturu dřeva, použijte produkt Sikkens Cetol TFF. Natírání dřevěných prahů s námi lehce zvládnete i vy.

Čím natřít kuchyň

Použijte povrchový lak, který je vhodný na podklad, a jehož barevný odstín sedí ke krycímu. My doporučujeme hybridní multifunkční základní nátěr HORNBACH. Je to základní matný nátěr na vodní bázi, vhodný pro interiéry i venkovní oblasti, ideální je v bílé, šedé nebo béžové barvě.

Jakou barvu pouzit na kuchyň

Na laminátech je nejbezpečnější možností použít speciální víceúčelovou barvu. Vybrat si můžete i barvy, které budou fungovat na lakovaných površích. Pro kuchyň je také dobré použít voděodolné barvy.

Jak oživit dýhovaný nábytek

Nejprve navlhčíme alkoholovým přípravkem povrch a mikrovláknem setřeme prach. Pak povrch necháme řádně vyschnout. Dýhovaný nábytek následně musíme vždy ošetřit použitím leštěnky na dřevo s obsahem oleje nebo vosku. Nábytek tak zůstane v přírodní podobě.

Jaké dřevo na venkovní stůl

Mezi nejčastěji používanou vstupní surovinu pro výrobu zahradního nábytku patří eukalyptus, severoamerický akát, meranti a zejména stále oblíbenější teak.