Jak dezinfikovat septik
Septik vyčistěte tlakovou vodou a ošetřete dezinfekcí (například savem). Stěny nádrže a poté i dno je nutné natřít první vrstvou hydroizolačního nátěru, kterou je třeba nechat zasychat po dobu minimálně 24 hodin. Během této doby musí nádrž zůstat odvětrávaná.
Archiv
Čím natřít nádrž na vodu
Doporučila bych epoxidový základ a přes něj barvu na bazén, která má atest na pitnou vodu a je určena pro trvalé použití pod vodu. Epoxidový základ je jeden z nejlepších základů, ale můžete použít i normální S2000. nebo i epoxidovou barvu na vany.
Jak opravit septik
Při rekonstrukci septiku, jímky, staré nádrže:
Celoplošně beton napenetrujete STAVLEPEM (naředěným 1:5). Poté nerovnosti, výtluky, vystěrkujete SPRAVBETONEM TH. Nalepíte TĚSNICÍ PÁS PROFI a VNITŘNÍ ROHY PROFI do rohů (pomocí menšího množství rozmíchané hydroizolace) a hned je ještě hydroizolací přetřete.
Archiv
Jak izolovat septik
Hydroizolace septiků všech tvarů a velikostí Prosakuje septik a bojíte se například kontaminace podzemních vod Řešením je hydroizolace. Celý vnitřní prostor septiku obložíme fólií z PVC, která je velmi pevná, odolná proti prorůstání kořínků a disponuje celou řadou dalších užitečných vlastností.
Archiv
Co se dává do septiku
Doporučujeme SEPTIKŠOK aplikovat do septiku poprvé napřímo a dále možno pokračovat v aplikacích záchodem. Po této době je vhodné dále aplikovat přípravek BIO-P1 DO SEPTIKU 100g z naší řady přípravků.
Jak se zbavit zápachu ze septiku
Bakterie v prášku
Bakterie do septiku seženete v drogeriích a hobby marketech. V případě silnějšího zápachu roztok aplikujte alespoň jednou za 14 dní. Jakmile se septik přeplní, vytvoří se silná vrstva kalu a ta opět zapáchá, proto u běžného rodinného domu nechte septik vyvážet alespoň jednou či dvakrát ročně.
Čím utěsnit nádrž na vodu
Pro utěsnění betonu proti průniku vody a jiných kapalin aplikujeme osmotickou hydroizolační maltu s hloubkovým mineralizačním účinkem webertec Imper F. Malta utěsní betonovou konstrukci proti pozitivnímu i negativnímu tlaku vody.
Čím natřít IBC kontejner
Pro obalení IBC kontejneru je dobré použít textilii značky Juta, protože má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní.
Čím natřít betonovou jímku
Tekutá lepenka 2K je dvousložková stěrková hmota pro tvorbu hydroizolačních vrstev. Zabraňuje pronikání vody do staveb a stavebních konstrukcí. Je vhodná pro nátěry běžných podkladů jako je beton, omítky, zdivo, sádrokarton, železobetonové konstrukce, apod. Vytváří protiradonovou izolaci obytných budov.
Co se Starou jímkou
Stará jímka lze využít praktičtěji
Jak se dočtete níže, zbavit se žumpy lze několika způsoby. Buď ji můžete úplně “odstranit” zasypáním nebo využít žumpu pro akumulaci dešťové vody, tedy jako retenční nádrž či do ní v ojedinělých případech osadit čistírnu či septik.
Jak zasypat septik
Prázdnou jímku můžete bez problémů zasypat. Pokud máte strop septiku příliš mělko je vhodné odkrýt zeminu a beton rozbýt bouracím kladivem. Poté zasypat zbytek obsahu jímky zeminou. Vyvarujete se tak suchým místům v travním porostu.
Co nasypat do septiku
Bioseptik bakterie do žump a septiků 100g
Biologický přípravek určený k rozkladu organických nečistot v žumpách a septicích. V každém gramu přípravku se nachází 5 bilionů bakterií, které dokáží efektivně rozložit veškerý organický odpad.
Čím rozpustit septik
Žumpex je určen pro žumpy, septiky, jímky, čistírny odpadních vod i suchá WC. Intenzivně odstraňuje zápach a rozpouští tvrdé krusty i mnohaleté usazeniny ze stěn potrubí, kterým protéká. Dále rozkládá kal a výrazně tak prodlužuje intervaly odvozu fekálií.
Čím natřít plechový sud na vodu
Čím natřít vnitřek sudu, do kterého svádíme dešťovou vodu na zalévání zahrady Musíme zvolit takovou barvu, která odolá dlouhodobému působení vody, snese změny teplot, ale také bude atestovaná na styk s potravinami (pro jistotu, zaléváme přece i zeleninu). Vhodné jsou třeba Bilak Zn Primer nebo Fest B 2 v 1.
Čím zakrýt IBC
Velmi efektivní je to hlavně u IBC kontejnerů díky kovové konstrukci okolo nádrže. Za tu můžete jednoduše přichytit například tmavou netkanou textilii, krycí plachtu nebo jinou neprostupnou látku.
Jak natírat beton
Při natírání a zasychání nátěru nesmí být větrno ani vlhko. Teplota musí být vyšší než 10 °C. K nanášení barvy používáme štětec nebo štětku, které penetraci lépe zapracují do podkladu. Po vyschnutí penetračního nátěru, ideálně po 24 hodinách, naneseme finální nátěr.
Kdy se může natírat beton
Příprava betonu
Není beton jako beton. Na to, aby se dal beton natírat, musí být vyzrály. Pro nové betony to značí alespoň 3 měsíce.
Jak zasypat starý septik
Prázdnou jímku můžete bez problémů zasypat. Pokud máte strop septiku příliš mělko je vhodné odkrýt zeminu a beton rozbýt bouracím kladivem. Poté zasypat zbytek obsahu jímky zeminou. Vyvarujete se tak suchým místům v travním porostu.
Jak často se musí vyvážet septik
Nejčastěji se septik vyváží jednou až dvakrát do roka – záleží na velikosti nádrže a množství vody, které odvádí. Poté si nezapomeňte uschovat potvrzení o pravidelném vývozu septiku pro případ kontroly. Za špatnou likvidaci odpadních vod můžete dostat pokutu ve výši deseti tisíc korun.
Jak hluboko septik
Doporučená hloubka uložení podzemní plastové nádrže
Podzemní plastová nádrž, septik anebo jímka (žumpa) jsou konstruovány všemi výrobci plastových nádrží tak, aby měly nosnost maximálně 30cm zeminy nad horní deskou.
Jak aktivovat septik
Poměr je vždy uveden na obalu přípravku, obecně ale lze říct, že na jednu plnou odměrku potřebujete 2 litry vody. Produkt ve vodě promícháte a necháte několik minut (30 až 45 minut) aktivovat. Až po uplynutí stanovené doby můžete aktivátor septiků nalít do WC či jiného odpadu.
Co je Aktivator septiku
Wc net Aktivátor septiků je biologický přípravek, který díky koncentrovanému složení zvyšuje účinnost enzymů, které lépe rozpouští tuhé složky odpadu, čímž zabraňuje tvorbě usazenin a vniknutí zápachu do domu.
Jak zrenovovat sud
Vypláchněte vodou
Nejprve dřevěný sud nebo soudek pořádně vypláchněte. Celý sud naplňte studenou vodou, zatřepejte s ním a nechte vodu vytéct. Takto soudek vypláchněte alespoň třikrát, ať ze soudku vyplavíte všechny nečistoty. Nyní se pusťte do vnější strany, očistěte všechny nečistoty a následně přejděte k broušení.
Čím zalepit sud na vodu
Když sud ztratí rovnou celé dno
Tady už je použití páječky (nejlépe hrotové) na místě. Snadno tak spojíte obě části k sobě. K opravě je možné rovněž použít epoxid, případně šikovnou laminovací tkaninu. Ovšem delší výdrž čekejte jen u menší sudů, u nichž se u dna nevytvoří příliš vysoký hydrostatický tlak.
Jak zamaskovat barel na vodu
Nádobě na vodu můžete také vyrobit slušivý obal ze dřeva. Jednoduše si naměřte dřevěné desky, spojte je k sobě ze tří stran a máte hotovo. Nezapomeňte jen dřevo ošetřit proti případným škůdcům a povrch opatřete vhodným nátěrem, který odolá povětrnostním podmínkám.