Čím přilepit beton?

Co nalepit na beton

Na keramiku i beton se dobře hodí jednosložková polyuretanová lepidla a dvousložková strukturální lepidla.
Archiv

Čím přilepit kov na beton

Doporučuji polyuretanové stavební lepidlo. Vyskoušené mám "Mastersil konstrukční PU lepidlo" je lehce pěnící a tak vyrovná nerovnosti betonu. Pozor aplikační teplota je +5°-+40° a pomalu tvrdne, v řádu hodin.
ArchivPodobné

Čím lepit betonové tvárnice

Zdění z tvárnic RONDE BLOCK se provádí na vazbu lepením s minimální spárou na mrazuvzdorné lepidlo (doporučujeme flexibilní cementové lepidlo MAPEI Adesilex P9), nebo jednosložkové víceúčelové PUR lepidlo (Den Braven MULTIKLEBER).
Archiv

Jak nalepit dřevo na beton

POWER KLEBER (PU lepidlo D4)

Pro lepení dřeva, skla, kovu, plastu, keramiky, umělého a přírodního kamene, betonu, sádrokartonu, koberců (plsť, textil apod.) Tlumí hluk a vibrace, lehce napěňuje a vyplňuje nerovnosti. Není agresivní k podkladu, odolává běžným chemikáliím a povětrnostním vlivům.
Archiv

Jak zpevnit povrch betonu

Jako výztuž se používají i kabely, které se napnou a vnáší do betonu tlak – předpjatý beton. Další možností je přidat různá vlákna, drátky apod., vzniká vláknobeton či drátkobeton. Jako příměs je možno použít i moderní materiály, jako jsou uhlíková vlákna, a zvýšit tím pevnost betonu ještě o několik desítek procent.

Jak vyspravit beton

Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.

Jak přilepit polystyren na beton

Polystyren lepím běžně na beton flexibilním cementovým lepidlem a ani značku neřeším, dle toho jaké mají v mých oblíbených stavebninách. Když jsem po nějaké době zkoušel odloupnout, tak se spíše lámal polyš. Netuším, o jaký beton jde, některé betonové výrobky mohou být z výroby separované, aby šlo dobře z forem.

Čím přilepit

Zvolte správné lepidlo

Pattex One For All je řada montážních lepidel s vysokou lepicí silou. Dokážete s nimi slepit téměř cokoliv. Vybírejte podle materiálu, který lepíte, zda se jedná o lepení v interiéru, nebo v exteriéru. Když si nejste jistí, zvolte univerzální variantu Pattex One For All Universal.

Jak přilepit betonové stříšky

Plotové stříšky se lepí ke stěnám štípaných tvarovek mrazuvzdorným stavebním lepidlem. Spáry mezi stříškami doporučujeme vyplnit flexibilní spárovací hmotou anebo silikonovým tmelem, aby nedocházelo k vnikání vody do výplňového betonu.

Na co lepit Porfix

Na lepení doporučuje výrobce zdící maltu "Porfix". Je to podobný materiál jako flexilepidlo stavební.Je to ekonomická stavební hmota,pracuje se s ní rychle a je relativně levná. Dá se pužít též nízkoexpanzní pěna,ale je dražší.

Čím lepit schody

Co se týká lepidla, je vhodné sáhnout po speciálním lepidlu určeném k lepení schodů, které není výrazně dražší než polyuretanové pěny a nalepí schody kvalitněji.

Čím opravovat beton

Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.

Jak upravit povrch betonu

Povrch betonu se dá brousit, frézovat a leštit. Starší betonové vrstvy se dají renovovat takzvaným překrytím. Přímo na čerstvou betonovou desku se aplikuje technologie raženého betonu. Jiné povrchové úpravy se pochopitelně uplatní při aplikaci na beton použitý v interiéru, jiné na exteriérové betony.

Co s Popraskanym betonem

Oprava popraskaného betonu se dá vyřešit opravným tmelem od firmy Chemos. Praskliny v betonové podlaze se dají opravit zálivkou Chemos ZH. Opravný tmel se používá v těchto případech bez penetrace. Penetrace na podlahy není nutná, naopak je v takových případech spíše nežádoucí.

Jak spojit starý a nový beton

Dvousložkový epoxidový nátěr pro spojení starého a nového betonu. ResiFix SE je dvousložkový epoxidový nátěr speciálně navržený jako adhezní (spojovací) spojovací můstek mezi starým a novým betonem.

Jak přilepit polystyren na strop

K lepení okrajových lišt používáme lepidlo PD Eurotrend v kartuši do vytlačovací pistole, nebo při lepení barevných okrajových lišt transparentní silikon universal. Lepidlo nanášíme na zadní stranu lišty a tu pak přimáčkneme ke stropu. Nebo si lepidlo naneseme na strop a lišty vkládáme do připraveného lepícího lůžka.

Kdy se musí polystyren kotvit

Do výšky 300 mm od povrchu země se zásadně používají nenasákavé izolanty z extrudovaného polystyrenu (XPS), nebo perimetrického polystyrenu se sníženou nasákavostí. U vícepodlažních staveb je nutné dodržet protipožární požadavky v souladu s normou ČSN 730810, včetně požadavků na správné protipožární založení.

Jak přilepit venkovní parapety

Na lepení používáme nízkoexpanzní pěnu, nebo silikonový tmel. Parapet lze usadit mezi již vyzděné špalety tak, aby z každé strany byla vůle 2-4 mm. Bereme v úvahu tepelnou roztažnost až 1,5mm na metr při rozdílu teplot. Parapet se pak roztáhne do krytky a omítka nebude praskat.

Jak lepit na zeď

Vedle použití speciální oboustranné lepicí pásky můžete použít i speciální lepidlo Liquid Nails. Lepidlo se na menší lehký obrázek nanáší v podobě malých teček a u těžkých obrazů pak v podobě pásků. Po nanesení lepidla obrázek pořádně přitiskněte na stěnu.

Jaký beton do KB bloků

Pro základový pas využívejte beton minimálně třídy C16/20.

Jak postavit plot z tvarovek

Velmi důležité je upěchovat betonovou směs pěchem o rozměru 10×10 cm tak, aby při pěchování zvlhla vrchní plocha betonu. Na první vrstvu tvarovek následně ukládáme další vrstvu, kterou opět svisle a vodorovně vyrovnáme. Tuto vrstvu zalijeme výplňovým betonem do 2/3 výšky tvarovek a opět pěchujeme.

Jak omítnout porobeton

Ideální pro omítání pórobetonového zdiva je vápenocementová jednovrstvá omítka nanášená v jednotné tloušťce cca 10 mm. Předpokladem pro zdárnou aplikaci je přesné vyzdění podkladu tak, aby nebylo nutné omítkou vyrovnávat nerovnosti a tím pádem nanášet omítku v rozdílných tloušťkách.

Jaké lepidlo na porobeton

oficiální je lepidlo k tomu určené, můžete ale použít jakékoliv lepidlo na porobeton, jakékoliv jiné obyčejné lepidlo. Nikoliv flexibilní, te je zbytečně drahé. Pokud jste slyšel o pěně, je to spávně, klidně to můžete lepit penou. Jen musíte plochu vždy zbavit prachu.

Čím obložit betonové schodiště

Druhy obložení betonového schodiště

Nejoblíbenější jsou v současnosti následující materiály: Dřevo. Keramická dlažba. PVC, vinyl, laminát.

Čím přilepit nášlapy na schody

Ideální je kontaktní lepidlo na koberce a schody. Lepidlo je třeba nejprve nanést na nařezané kusy koberce na jejich zadní strany, rozetřeme je špachtlí a počkáme, dokud neoschne (je na dotyk suché). Zde stačí tenká vrstva lepidla.