Čím umýt sedačku?

Jak umýt sedačku

Sedačku stačí jednou týdně důkladně vyčistit na sucho vysavačem a poté setřít vlhkým hadříkem. Ten můžete s klidem použít na zneškodnění skvrn od jídla a pití. Je ale potřeba koženou sedací soupravu pravidelně impregnovat, aby odpuzovala vodu. Při hloubkovém čištění pak záleží na typu kůže.
Archiv

Čím vyčistit textilní sedačku

Běžně ušpiněnou sedačku lze čistit doma ručně. Používá se ve vodě rozpuštěný prací prostředek, ale též třeba ocet s vodou v poměru 1:1. K dispozici jsou též různé připravené čističe na čalounění. Objednat si lze i profesionální čištění sedací soupravy.
Archiv

Jak vycistit sedacku bez fleků

Spolehlivý čistící prostředek na koženou sedačku doma vytvoříte smícháním ½ šálku oleje s ¼ šálku octa. Použijte buď olivový, anebo lněný olej. Před čištěním roztok přelijte do rozprašovače, aplikujte na sedačku a přetřete jemným hadříkem. Ocet vyčistí nečistoty, olej dodá sedačce ztracený lesk.

Jak vydezinfikovat sedačku

Stačí zasypat skvrnu jedlou sodou a nechat působit kolem 20 min. Vždy doporučujeme nejdříve zkusit na méně viditelné místo, aby nedošlo k poškození tkaniny. Možnou variantou je smíchání vlažné vody a prášku sody (2:1) v hustou kaši, kterou potřete skvrnu a necháte působit 20 minut.
Archiv

Jak často čistit sedačku

„Sedací soupravy by se měly odborně čistit jednou až dvakrát ročně.

Jak vyčistit sedačku octem

Při kožených sedačkách smíchejte 1/2 šálku olivového nebo lněného oleje s 1/4 šálkem octa. Roztok přelijte do rozprašovače a postříkejte jím povrch gauče. Sedačku pak omyjte jemným hadříkem. Ocet v roztoku sedačku vyčistí a olej jí dodá ztracený lesk.

Jak vyčistit sedačku v autě

Vždy používejte měkké hadříky, ideálně z mikrovlákna. Tvrdé smetáčky a kartáče by mohly kůži poškodit. Kůže je velmi náchylná na agresivní čisticí prostředky, proto vždy používejte buď jarovou či mýdlovou vodu, nebo zvolte speciální prostředky na kůži. Po vyčištění sedačky ji otřete do sucha.

Jak vyčistit sedačku od potu

Sedačku z mikroplyše snadno vyčistíte pomocí vysavače. Na skvrny pak lze použít vodu a čistič, v tomhle případu klidně pastu z jedlé sody a vody. Vždy se však vyhněte použití hrubé síly, která by mohla mikroplyšová vlákna poškodit.

Jak vyčistit sedačku z Mikroplyše

3. Jak vyčistit sedačku z mikroplyšeNejdříve mikroplyš dobře vysajte (tak, abyste ho nepoškodili), zbavte ho prachu a nečistot.Naneste pěnový čistič a vetřete ho do mikroplyše. Působit ho můžete nechat zhruba 1 minutu.Následně pěnu setřete a pokud to bude nutné, tak ji vysajte.Nechejte mikroplyš dostatečně uschnout.

Jak vyčistit sedačku jedlou sodou

K čištění sedačky využijte jedlou sodu

Díky svým vlastnostem dokáže totiž účinně čistit i velmi odolné skvrny a zápachy. Stačí ji buď posypat na skvrnu, nebo ji na skvrnu nanést ve formě zředěné kašičky s vodou.