Proč se mi Word otevírá v prohlížeči?

Jak zrušit ve Wordu jen pro čtení

Odebrání označení Jen pro čteníKlikněte na tlačítko Microsoft Office. a pak na Uložit nebo Uložit jako, pokud jste už dokument dříve uložili.Klikněte na Nástroje.Klikněte na Obecné možnosti.Zrušte zaškrtnutí políčka Doporučeno jen pro čtení.Klikněte na OK.Uložte dokument.

Proč mi nejde spustit Word

Pokud aplikace Microsoft 365, jako je třeba Word nebo Excel, nefunguje správně, vyřeší se někdy problém tím, že ji restartujete. Když to nezabere, můžete ji zkusit opravit. Až to uděláte, budete asi muset restartovat počítač.
Archiv

Jak nastavit výchozí Word

V nabídce Start klikněte na Nastavení. Klikněte na Aplikace > Výchozí aplikace.
Archiv

Jak restartovat Microsoft Word

Pokud chcete restartovat, jednoduše ukončete aplikace Microsoft 365, jako je Word nebo Outlook, a spusťte je znovu.

Jak zrušit pouze pro čtení

Vlastnosti souboru můžete zkontrolovat tak, že pravým tlačítkem kliknete na soubor a zvolíte Vlastnosti. Pokud je atribut Jen pro čtení zaškrtnutý, můžete jeho zaškrtnutí zrušit a kliknout na OK.

Jak odstranit atribut jen pro čtení

Změna atributů pomocí průzkumníka souborů

Označte soubor a klikněte na kartu »Vlastnosti«. Vyzkoušejte i možnost s podržením klávesy [Alt] a poklepáním na soubor. V dolní části okna vlastností souboru najdete atributy, které můžete nastavit. Souboru nebo složce můžete přidělit atribut Jen pro čtení nebo Skrytý.

Jak spustit Word

Pokud chcete otevřít aplikaci, vyberte tlačítko Start (v levém dolním rohu obrazovky) a zadejte název aplikace, například Word. Pokud máte Windows 8.1 nebo 8.0, zadejte název aplikace Microsoft 365 na obrazovce Start.

Jak otevřít nastavení

Klikněte na ikonu Start a vyberte možnost Nastavení. Klikněte na ikonu Start, zadejte Nastavení a vyberte patřičnou aplikaci ze seznamu. Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu Start a v nabídce vyberte možnost Nastavení.

Jak zrušit výchozí aplikací pro otevírání souborů

Vymazání výchozího nastavení aplikace v telefonuV zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Aplikace.Klepněte na aplikaci, kterou už nechcete používat jako výchozí.Klepněte na Otevřít ve výchozím nastavení.Vypněte možnost Otevřít podporované odkazy.

Jak zrušit výchozí aplikací

Změna výchozích programů v WindowsVyberte Start > Nastavení > aplikace > výchozí aplikace.Pokud chcete změnit výchozí aplikaci, můžete udělat některou z těchto akcí: Nastavení výchozího typu souboru nebo typu odkazu.

Co dělat když Word neodpovídá

Jak opravit Microsoft Word neodpovídáSpusťte aplikaci Word v nouzovém režimu. Načtení aplikace bez šablon a doplňků vám umožní zjistit, zda program funguje tak, jak má, nebo zda není poškozen.Zakázat doplňky.Opravte dokument.Opravit slovo.Odinstalujte a znovu nainstalujte Word.

Jak obnovit nastavení Wordu

Chcete-li získat přístup k funkci resetování, otevřete aplikaci Microsoft Word a přejděte na kartu Soubor. Poté klikněte na položku „Možnosti“ a vyberte možnost „Upřesnit“. Přejděte dolů, dokud neuvidíte tlačítko „Obnovit“. Kliknutím na toto tlačítko obnovíte výchozí nastavení aplikace Microsoft Word.

Jak povolit úpravy ve Wordu

Povolení úprav v dokumentuPřejděte na Soubor > Informace.Vyberte Zamknout dokument.Vyberte Povolit úpravy.

Kde je ve Wordu upravit dokument

Pokud chcete v dokumentu provést změny, vyberte v pravém horním rohu možnost Upravit dokument > Upravit. Pokud dokument vytvořil někdo jiný, nemusí úpravy povolit. Můžete přejít na Soubor > Uložit jako, uložit ho pod jiným názvem a upravit nový dokument. Nebo můžete požádat vlastníka dokumentu, aby povolil úpravy.

Jak změnit čas vytvoření souboru

datum a čas) jsou velmi jednoduché. Po instalaci stačí na soubor nebo složku, v které potřebujete upravit vlastnosti, kliknout v průzkumníku pravou myší a zvolit příkaz Změň atributy. Následně vyberete pole, které máte v úmyslu změnit a přepíšete je.

Co to jsou atributy souborů

Atributy souborů (anglicky file attributes) jsou v informatice metadata připojená k souborům v souborovém systému. Každý atribut může mít jeden ze dvou stavů: aktivní nebo neaktivní.

Jak spustit Word v nouzovém režimu

Stiskněte a podržte klávesu CTRL a otevřete aplikaci Office.

Klikněte na Ano, až se zobrazí okno s dotazem, jestli chcete aplikaci spustit v nouzovém režimu.

Jak získat zdarma Office

Studenti a pedagogové z oprávněných institucí si mohou zaregistrovat Office 365 Education zdarma, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nyní také Microsoft Teams a další nástroje pro výuku. Zadejte platnou e-mailovou adresu vaší školy a začněte již dnes.

Jak změnit otevřít v

Nastavení výchozích aplikací v telefonuV zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Aplikace Výchozí aplikace.Klepněte na výchozí aplikaci, kterou chcete změnit.Klepněte na aplikaci, kterou chcete používat jako výchozí.

Jak zrušit automatické otevírání souborů

Klikněte na trojici teček v pravém horním rohu prohlížeče a poté vyberte položku „Nastavení“ Zde sjeďte dolů a zvolte „Zobrazit rozšířená nastavení“ Najděte položku „Stažené soubory“ Klikněte na tlačítko „Zrušit nastavení automatického otevírání“

Jak zrušit automatické otevírání souboru

Klikněte na trojici teček v pravém horním rohu prohlížeče a poté vyberte položku „Nastavení“ Zde sjeďte dolů a zvolte „Zobrazit rozšířená nastavení“ Najděte položku „Stažené soubory“ Klikněte na tlačítko „Zrušit nastavení automatického otevírání“

Jak odstranit výchozí aplikací pro otevírání souboru

Vymazání výchozího nastavení aplikace v telefonuV zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Aplikace.Klepněte na aplikaci, kterou už nechcete používat jako výchozí.Klepněte na Otevřít ve výchozím nastavení.Vypněte možnost Otevřít podporované odkazy.

Jak odstranit otevřít v programu

Ovládací panely, možnosti složky, typy souborů. Vybrat ze seznamu příslušnou příponu a změnit přiřazení k programu (otevřít v programu – změnit). Dá se vybra jiný program a nebo zrušit zaškrtnutí u řádky (K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program).

Jak obnovit text ve Wordu

Pokud jste soubor neuložili

Přejděte na Informace o > a > dokumentu > Obnovit neuložené dokumenty.

Jak vrátit Word do původního nastavení

Změna výchozího rozloženíOtevřete šablonu nebo dokument založený na šabloně, jehož výchozí nastavení chcete změnit.V nabídce Format klikněte na Document a potom na kartu Layout (Rozložení).Proveďte požadované změny a pak klikněte na Default.