V jakých zemích platí český řidičský průkaz?

Kde je třeba mezinárodní řidičský průkaz

Mezinárodní řidičské průkazy neplatí pro řízení motorových vozidel na území České republiky, je možné je použít pouze v zahraničí, a to ve státech, které nejsou členskými státy Evropské unie. V rámci členských států Evropské unie je možné řídit motorová vozidla na základě tzv. „národního“ českého řidičského průkazu.
Archiv

Co to je mezinárodní řidičský průkaz

Mezinárodní řidičský průkaz je doklad opravňující držitele řidičského oprávnění k řízení motorových vozidel mimo jeho domovskou zemi. Jedná se v podstatě o ověřený překlad národního řidičského průkazu a bez něj je neplatný.

Jaký řidičák na Bali

Mezinárodní řidičský průkaz (MŘP)

K řízení skútru/auta na Bali (v zahraničí všeobecně) potřebuješ mezinárodní řidičák. Do Indonésie je potřeba typ podle vídeňské Úmluvy s platností na 3 roky (když paní na přepážce řekneš, že chceš řidičák do Indonésie, bude vědět) a je potřeba mít razítko i u A (viz obrázek níže).

Jak dlouho trva mezinárodní řidičský průkaz

Jak dlouho trvá vystavení mezinárodního řidičáku Pokud budete mít vše v pořádku, vydá vám úřad průkaz na počkání. Řidičský průkaz si na úřadě musíte převzít osobně, jeho zaslání poštou není možné.
ArchivPodobné

Jaký řidičský průkaz na Island

Kdy je a není potřeba mezinárodní řidičský průkaz Mezinárodní řidičský průkaz nebudete potřebovat v žádné ze zemí Evropské unie, v Černé Hoře, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Severní Makedonii, Norsku, Srbsku, Švýcarsku a ve Velké Británii.

Jak do Kanady řidičák

Musíte požádat o mezinárodní řidičský průkaz (IDP) mimo Kanadu , protože IDP vydané v Kanadě nejsou v Kanadě platné. Pokud jste na návštěvě nebo řídíte méně než 90 dní, můžete použít svůj vlastní platný řidičský průkaz s IDP. Musíte být starší 16 let a při řízení musíte mít u sebe kopii povolení k vlastnictví vozidla.

Kdy potřebujete mezinárodní řidičský průkaz

Mezinárodní řidičský průkaz nebudete potřebovat v žádné ze zemí Evropské unie, v Černé Hoře, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Severní Makedonii, Norsku, Srbsku, Švýcarsku a ve Velké Británii. Naopak ve všech ostatních zemích mezinárodní řidičský průkaz potřebovat budete.

Jak se jezdí na Bali

Jezdí se vlevo.

Ve východoasijských zemích se většinou jezdí vlevo a ani Indonésie není výjimkou. Jestli už máte nějakou zkušenost, bude to mít jednodušší, ale ani tak se není třeba bát. Nejhorší pro mě bylo zvyknout si na širší vůz, kdy jsem navíc musel šířku odhadovat směrem doleva.

Jak se pohybovat na Bali

Cestování po Bali

Po ostrově se dá nejlépe pohybovat pronajatým taxíkem nebo na motorce. Mezi jednotlivými vesnicemi jezdí malé dodávky, tzv. bema. V turistických centrech je mnoho cestovních kanceláří, které zařídí například dálkové přesuny na Jávu nebo na Lombok.

Jaký řidičský průkaz do USA

Při turistických cestách (typ víza B-2) může imigrační úředník omezit dobu pobytu v USA na 1 – 6 měsíců. Pro řízení motorových vozidel v USA cizincem je nutný mezinárodní řidičský průkaz (MŘP) vydaný dle Ženevské úmluvy z roku 1949, o silniční dopravě.

Co potřebuji na cestu na Island

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Islandské republiky bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané.

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Na které straně se jezdí v Kanadě

PO KTERÉ STRANĚ SILNICI SE V KANADĚ JEZDÍ Naštěstí pro americké řidiče tam venku, směr jízdy v Kanadě je, že kanadská auta jezdí na pravé straně silnice.

Na co si dát pozor na Bali

Nejdůležitější je dbát na osobní hygienu a vyplatí se také dobře si rozmyslet, kde se budete stravovat. Na Bali nikdy nepijte neupravenou kohoutkovou vodu, která může být kontaminovaná. Vždy pijte pouze vodu balenou, kterou zakoupíte v každém obchodě. Vždy se chraňte proti komárům.

Kdy je nejlepší jet na Bali

Nečekejte vydatné deště, ale spíše přeháňky. Vnitrozemí je obecně deštivější než pobřeží a jsou zde nižší teploty – ranní teploty kolem 15°C. Vlhkost na Bali se pohybuje okolo 80%, často však přesáhne 90%. Nejlepším obdobím pro dovolenou na Bali je přelom března/dubna až květen.

Co se nesmí vyvážet z Bali

Je zakázán dovoz narkotik, léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře. Za pašování narkotik se ukládají vysoké tresty včetně trestu smrti.

Co je potřeba pro vstup do USA

Pro vstup do USA je potřebný cestovní pas ČR s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA. Cestovní pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu z USA a musí obsahovat alespoň 2 volné strany. Při pobytu méně než 90 dní je možné cestovat bez víz, v rámci bezvízového programu.

Co se nesmí vozit na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Kdy je polární záře na Islandu

Polární záři lze na Islandu pozorovat od září do poloviny dubna. Přesto však můžete první světla spatřit už na konci srpna, kdy se dny zkracují a opět se vrací tmavé noci. Foto zachycující první světla Aurory na konci srpna, jen pár minut před půlnocí. V pozadí stále můžete spatřit světlo zapadajícího slunce.

Proč se u nás jezdí vpravo

Známou teorií je i zavádění pravostranného provozu Napoleonem (1769 – 1821). Tento vojevůdce byl údajně levák, a aby udržel výhodu v případě napadení, začal zavádět pro leváky výhodnější jízdu vpravo na všech územích, která dobyl.

Proč se v Japonsku jezdí vlevo

V zemi vycházejícího slunce se na této straně jezdí dodnes. Jezdit vlevo bylo snadnější i pro vozky. Kočí, pokud byl tedy pravák, potřeboval držet bič v pravé ruce, a proto musel sedět co nejvíce vpravo, aby nemohl zasáhnout nikoho sedícího u něj nebo vzadu.

Jaké oblečení si vzít na Bali

Na Bali potřebujete plavky, šátek sárong, lehké šaty a žabky. V místě se dá nakoupit za velmi příznivé ceny, nevezte s sebou tedy mnoho věcí. Nezapomeňte vhodné věci na cvičení jógy, tílka si vezměte raději na vystřídání, nelze přeprat, ve vlhkém tropickém počasí vám oblečení bude schnout 2–3 dny a moc pak nevoní…

Jak dlouho trvá let na Bali

Celková doba letu z Prahy na Bali se většinou pohybuje mezi 18 a 23 hodinami. Když se vám podaří sehnat letenky na Bali s rychlými přestupy, lze dobu letů stlačit i k 16 hodinám.

Co si sbalit na dovolenou na Bali

Vystačíte si s běžně vybavenou lékárničkou, ve které si zkontrolujte léky na žaludeční potíže nebo průjmy, léky proti bolesti a léky proti horečce. Jedinou důležitou věcí navíc bude v případě Bali repelent proti hmyzu, především komárům. Bali totiž patří mezi oblasti s výskytem malárie.

Jaké jsou zásuvky na Bali

Standardní napětí v Indonésii je 240 V (střídavých) a frekvence 50 Hz. Zásuvky jsou stejné jako v ČR, vyžadují dva nebo tři kolíky. V Indonésii jsou občasné výpadky proudu (hlavně na vesnicích).