به نظر می رسد همه چیز در معاملات پیچیده است و با نمودار همراه است ، درست است؟ این معامله گران چیزی مانند حمایت ، مقاومت یا حتی کوتاه می گویند. همه ی اینها چه معنایی میدهد؟ Changelly قبلاً اصول تجارت در واژه نامه معاملات رمزنگاری را توضیح داده است. امروز ، ما در مورد دو عامل اصلی در تجارت صحبت می کنیم – پشتیبانی و مقاومت ، تشکیل یک نمودار قیمت ارز رمزنگاری شده. برای فهمیدن بیشتر همچنان بخوانید. 

از نظر تجارت Crypto پشتیبانی چیست

چرا قیمت تقریباً همیشه از پشت حمایت می کند؟ خط روی نمودار تفسیر قابل توجهی دارد. هر خریدار ارزشی دارد که در آن دارایی را دست کم گرفته می داند. هر تاجر با توجه به تجربه خود به دنبال نقاط ورود خوب است. اگر قیمت زودتر از یک سطح مشخص برگردد ، این سطح برای اکثر خریداران قابل قبول شده است.

بازیکنان جدید پشتیبانی را به عنوان یک نقطه ورود خوب درک می کنند و قیمت دوباره برمی گردد. غلظت سفارشات در یک سطح خاص قدرت پشتیبانی را افزایش می دهد و از سقوط احتمالی قیمت ها در زیر جلوگیری می کند.

نمودار پشتیبانی و مقاومت

منبع: dailyfx.com

مقاومت از نظر تجارت Crypto چیست

حداکثر امتیازات در نمودار ، سطح روانی جدی سقف را تشکیل می دهد. اگر یک دارایی نتواند مقاومت را برای مدت زمان کافی از بین ببرد ، باز کردن موقعیت های طولانی در این سطح بسیار خطرناک است.

همانطور که در مورد پشتیبانی ، فشار فروشندگان بر روی یک خط خاص سدی ایجاد می کند که دستیابی به موفقیت در آن دشوار است. هرچه ضربه های مقاومت بیشتر باشد ، قدرت آن نیز بیشتر است.

پشتیبانی و مقاومت چیست?

مقاومت و افقی سطح پشتیبانی

قانون اصلی برای تعیین سطوح کلیدی این است که فقط خط نیستند. در نمودار ، گاهی اوقات می توانید شکست های جعلی حمایت یا مقاومت را مشاهده کنید. این دام خوبی برای خرس ها و گاوها است. معامله گران بی تجربه در اولین شکست موقعیت خود را باز می کنند و بلافاصله شروع به از دست دادن پول می کنند.

برای جلوگیری از این مسئله ، حمایت یا مقاومت را به عنوان یک منطقه خاص و نه فقط یک خط در نظر بگیرید. ما همچنین توصیه می کنیم سطوح اصلی را در نمودار خطی پیدا کنید که فقط قیمت بسته شدن دارایی را در نظر بگیرد. شاخص های فنی ، که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم ، به تعیین خرابی های احتمالی جعلی کمک می کند.

چگونه نمودارهای ارز رمزنگاری شده را بخوانیم?

حمایت و مقاومت

برای حرکت قیمت در مورد حمایت یا مقاومت ، قوانین زیر درست است:

  • وقتی قیمت از مقاومت عبور می کند ، این سطح می تواند به حمایت تبدیل شود.
  • هرچه بیشتر قیمت ها یک منطقه خاص را آزمایش کنند ، فشار خریداران / فروشندگان بیشتر است.
  • هنگامی که پشتیبانی / مقاومت شکسته شود ، قدرت حرکت بعدی قیمت به قدرت سطح بستگی دارد.
  • مقاومت / مقاومت به دوره بستگی دارد. خطوط موجود در نمودار روزانه از خطوط موجود در نمودار 1 ساعته اطمینان بیشتری دارند.

تعیین سطح پشتیبانی / مقاومت کلیدی همراه با تجربه است. فراموش نکنید که نه تنها سطوح افقی بلکه خطوط روند نیز وجود دارد.

نحوه تعیین خط روند

متأسفانه ، برخی از معامله گران قادر به تعیین صحیح روند یک دارایی نیستند. برای تعیین خط حمایت / مقاومت مایل ، کافی است حداقل / حداکثر قیمت محلی را پیدا کنید.

در صورت رشد ، خط روند نقاط پایین را به هم متصل می کند.

روند صعودیخط روند Uptrend

در صورت سقوط ، نقاط بالایی.

روند نزولیروند روند نزولی

برای ایجاد یک خط روند ، 2 امتیاز پیدا کنید. با این حال ، فقط خط روند در تماس با نمودار قیمت در سه نقطه را می توان معتبر دانست.

ویژگی های زیر خطوط روند را مشخص می کند:

  • هرچه زاویه خط روند شیب بیشتری داشته باشد ، در آینده از اطمینان بیشتری برخوردار خواهد بود.
  • هرچه بیشتر قیمت با خط روند تماس پیدا کند ، پس از شکسته شدن قیمت ، جهش / سقوط قویتر خواهد داشت.
  • هرچه خط روند طولانی تر باشد (در بازه های زمانی بزرگ) ، قابل اطمینان تر است.

قابل ذکر است که قیمت لزوماً بالا یا پایین نمی رود. پس از سقوط محسوس ، مرحله تجمع اغلب آغاز می شود ، که با حرکت جانبی مشخص می شود.

نحوه استفاده از پشتیبانی و مقاومت

دو راهکار ساده برای تجارت با خط روند وجود دارد – بازگشت و بازگشت.

اولین مورد شامل باز کردن یک موقعیت طولانی پس از تأیید برگشت از خط حمایت است. چرا نمی توانید در خود منطقه پشتیبانی سفارش دهید؟ هیچ کس نمی داند که آیا خط این موج تخلیه را نگه می دارد یا خیر. اگرچه از این طریق می توانید سود بیشتری بدست آورید ، اما به احتمال زیاد ، چنین استراتژی ای منجر به از دست رفتن کل سپرده خواهد شد.

اگر بعد از بازپس گیری قیمت ، قیمت همچنان سرنگون شود ، ضرر توقف ضررهای یک معامله ناموفق را مسدود می کند.

توضیحات مربوط به معاملات ارز رمزنگاری شده

معامله شکست سخت تر است. در اینجا می توانید از دو روش تهاجمی و محافظه کارانه استفاده کنید. اولین مورد شامل باز شدن یک موقعیت کوتاه / طولانی بلافاصله پس از شکستن حمایت یا مقاومت است.

چرا این روش بعضی اوقات شکست می خورد؟ واقعیت این است که پس از شکستن مقاومت و پشتیبانی ، اغلب بازگشت قیمت اتفاق می افتد که دوباره خط را آزمایش می کند. گاهی اوقات ، چنین بازگشتی می تواند با شکست مواجه شود و تاجر را مجبور به بستن موقعیت منفی کند.

روش محافظه کارانه شامل باز کردن موقعیتی پس از بازگشت به سطح مقاومت / پشتیبانی است. اگر قیمت خط را آزمایش کرده و دوباره از آن بازگردد ، یک معامله تجاری می تواند سود خوبی را با حداقل خطر به همراه داشته باشد.

درباره Changelly

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me