Co je holistický pohled?

Co to je holistický

přídavné jméno holistický znamená celkový, celostní, zaměřený na celek. Nejčastěji je předmětné slovo používáno v souvislosti s přístupem či náhledem na nějaký problém či stav.

Co je holistické zdraví

Holistické zdraví je takový způsob sebepojímání, který zahrnuje dynamickou rovnováhu mezi vnitřním prostředím člověka (somatické, psychologické, sociální, spirituální aspekty), dále vnějším prostředím Země (biosféra, pedosféra, hydrosféra, atmosféra), solárním systémem a vesmírem, jichž je člověk přirozenou součástí.

Co to je holistický přístup

Holismus tvrdí, že „celek“ je důležitější než jeho části a každá část má význam pouze vztahujeme-li její význam k ostatním částem nebo k celku. Holismus vychází z přesvědčení, že skutečnost nelze pochopit podle jejích jednotlivých částí, ale pouze jako větší celek.

Co je to celostní přístup

Celostní přístup je způsob uvažování, hledání souvislostí, příčin a následků, vnímání přesahu našich činů, pocitů, myšlenek.

Co to je holistické granule

Holistický znamená v doslovném překladu celostní. Jak to ale souvisí s krmením psů Holistická krmiva nabízí psům celek, který obsahuje kromě základních živin i něco navíc. Jde o látky, které mají ve výživě psa své poslání, ale do kategorie základních živin nespadají.

Co to je granule

Granule neboli extrudovaná krmiva jsou majiteli psů a koček celosvětově nejčastěji používána. Vyrábí se v extrudéru protlačováním jemně našrotované, navlhčené a směsi surovin přes matrici, která dává krmivu finální tvar za použití optimální teploty a tlaku.

Co to je celostní medicína

Celostní medicína přistupuje k tělu jako celku (nedělí ho na segmenty), v němž je vše navzájem propojené a vše se navzájem ovlivňuje. Vychází z čínské medicíny. Zdravotní obtíže vnímá jako upozornění těla, že se v dané části děje něco, co může negativně ovlivnit celý organizmus.

Co to jsou granule

Granule neboli extrudovaná krmiva jsou majiteli psů a koček celosvětově nejčastěji používána. Vyrábí se v extrudéru protlačováním jemně našrotované, navlhčené a směsi surovin přes matrici, která dává krmivu finální tvar za použití optimální teploty a tlaku.

Co to je krmivo

Krmiva jsou produkty rostlinného nebo živočišného původu čerstvé nebo konzervované a produkty jejich průmyslového zpracování, jakož i organické nebo anorganické látky s přidáním doplňkových látek nebo bez přidání, které jsou určeny k orálnímu krmení zvířat samostatně nebo v krmných směsích.

Co to je čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TCM) je souborné označení pro veškeré pseudovědecké metody prevence, diagnostiky i léčby vycházející z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.

Co je to alternativní medicína

Alternativní medicína je termín, který se vžil pro vše, co nesplňuje základní kritéria klasické západní medicíny. Zahrnuje rozličné metody od akupunktury, aromaterapie přes fytoterapii, homeopatii, léčbu kovy, drahokamy, barvami, až po masáže, psychotroniku, reflexní terapii, tradiční čínskou medicínu atd.

Co je to jadrné krmivo

Jadrná krmiva jsou krmiva jak rostlinného tak živočišného původu. Tato krmiva obsahují v 1 kg sušiny více než 6,5 MJ energie NEL, více než 200 g stravitelných látek (SNL), mají nižší (méně než 18 %) obsah vlákniny v 1 kg sušiny a z minerálních látek převažují kyselinotvorné prvky (P, S, Cl aj.).

Kdy zabere cinska medicina

Záleží na tom, jak závažný je stav klienta, jak dlouho už trvá a jak reaguje na byliny. Někdo „zabírá“ rychle, někomu to trvá déle, než tělo zareaguje na změny. To může trvat i několik měsíců.

Co dělat po akupunktuře

Pokud je vám vpich velmi nepříjemný nebo cítíte bolest, akupunkturista jej upraví. Několik hodin po prvním ošetření můžete být výrazně unavení. Neplánujte si proto činnosti, které vyžadují zvýšené soustředění. Raději odpočívejte.

Co to je alternativa

Možnost výběru jedné ze dvou či více možností. Alternativní plán je ten, který můžete použít, pokud nechcete použít ten druhý. Alternativní věci jsou považovány za neobvyklé a často jsou oblíbené a praktikované jejich obdivovateli, kteří je podporují.

Jaké obilí pro králíky

Jadrnou složku krmiva pro králíky tvoří hlavně obiloviny, vhodný je oves, ječmen, pšenice.

V čem spočívá čínská medicína

Čínská medicína stojí na principu rovnováhy jinu a jangu (krev a energie čchi), na teorii pěti prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) a na představě zrcadlení člověka a přírody. Na klinice čínské medicíny pacienta čeká zcela jiné vyšetření, než na jaké je zvyklý od běžného lékaře.

Co Nedelat před akupunktura

Před ošetřením je dobré se velmi zlehka najíst a napít. Vyhněte se těžkým jídlům, alkoholu a kofeinu. Oblečte si volný, pohodlný oděv, který vás nikde neškrtí. U terapie většinou není potřeba kompletní odkládání oděvu jako například při masáži.

Co nesmí jíst králík

Co nesmí jíst králíkBrambory. Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.Rebarbora. Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.Kokos & ořechy.Vařené jídlo a „lidské“ jídlo.Cibule, česnek, pórek.Mléko & mléčné výrobky.Cukr & sladké

Jak začít s chovem králíků

Začněte pozvolna. Jak říkával Komenský, nejlepším učitelem jsou zkušenosti, a to samozřejmě platí i pro chov králíků. Určitě se však nevyplácí se do něj vrhat po hlavě, bylo by toho na vás moc, což by vás tak akorát odradilo. Proto je lepší začít jen s jednou samicí a samcem.

Jak často chodit na akupunkturu

Jak často a jak dlouho se na akupunkturu má chodit, aby byly výsledky Doporučeno je na akupunkturu chodit jednou týdně po dobu tří měsíců (ne v době menstruace).

Co dokáže akupunktura

Co akupunktura (ne)léčí

Podle webu České lékařské akupunkturistické společnosti ČLS JEP může tato metoda reálně pomoci s psychosomatickými nemocemi, různými typy bolestí zad nebo hlavy, dokáže výrazně snížit projevy migrény či alergie, léčí návykové choroby, poruchy imunity i poruchy motorických funkcí.

Co je pro králíky jedovaté

Králící nejčastěji trpí otravami jedovanými rostlinami (např. aloe, fíkus, pryskyřník, sasanka, vlaštovičník, blín, rulík zlomocný a další), antikoagulačními rodenticidy nebo olovem. Je pro ně velmi toxická většina antibiotik běžně podávaných ostatním savcům (některé peniciliny, makrolidy, linkosamidy, cefalosporiny).

Jakou zeleninu můžou králíci

OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO

– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)

Jak naučit králíka mazlení

Většina ušáků mazlení v náručí nesnese, nezkoušejte mu tedy nutit naši představu mazlení a radši si k němu sedněte na zem a tam ho drbejte. Samozřejmě jsou výjimky, ale na to si musí ušák přijít sám, nevnutíte mu to.