Co na opruzeniny u Holcicek?

Co vám pomohlo na opruzeniny

Základem následné péče je udržovat postižené místo v suchu. Zvolte lehké, prodyšné oblečení, aby došlo k větrání v okolí rány. Dále je vhodné místo natírat hojivou mastí nebo krémem. Nejúčinnější je zinková mast nebo přímo krémy na opruzeniny, jako je Sudocrem.

Jak na silne opruzeniny

Důkladně omytý zadeček ošetřete mastí určenou na opruzeniny (např. Bepanthen, Rybilka, SUDOCREM, kalciová či zinková mast). Nejúčinnější látkou v ochraně pokožky je oxid zinečnatý. Pokud vyberete mast s obsahem této látky, je třeba nanášet na pokožku jen slabou vrstvu.
Archiv

Čím umývat opruzeniny

Opruzený zadeček – prevence

Zadeček myjte vlažnou vodou nebo dětskými vlhčenými ubrousky vhodnými pro citlivou dětskou pokožku. Mýdlo používejte pouze po stoličce a výhradně jen dětské mýdlo vhodné pro dětskou pokožku. Miminko večer koupejte v ne příliš horké vodě a kratší dobu. Postačí maximálně 10 minut.
Archiv

Jak pečovat o opruzeniny

Zásady péče o pokožkuPoužívejte vhodné plenky. Vybírejte plenky, které odvádí vlhkost po celé své délce a dokonale se přizpůsobí tvaru těla dítěte.Udržujte pokožku čistou.Větrejte plenkovou oblast.Ošetřete zadeček mastí.Použijte antimykotickou pastu.„Změňte všechno.Navštivte lékaře.
Archiv

Jak rychle ulevit od opruzenin

Sprchujte jen krátce, nedřete. Můžete omývat odvarem z řepíku nebo měsíčku a nechte místo uschnout. Poté ošetřete dětským zásypem. jakmile je místo opruzenin vysušené, je vhodné k dohojení použít mast s heřmánkem, měsíčkovou, kalciovou mast, mast s panthenolem, nebo šlehané bambucké máslo.

Jak dlouho se hojí opruzenina

Při opruzení kůže zarudne, svědí a pálí až bolí. V závažnějších případech kůže může začít mokvat a krvácet. Ve většině případů však při rázném zásahu opruzeniny vymizí do několika dnů.

Co na opruzeniny prirodni

Skvělý je také odvar z řapíku nebo heřmánku (u heřmánku ale dávejte pozor, na některé děti může působit jako alergen). Čaj nechte na kůži zaschnout, nijak ho neotírejte. A jak na opruzeniny u miminek, které hrozí popraskáním, šupinovatěním či svědím Na ty používejte promašťovadla.

Kdy zmizí opruzeniny

V případě, že kůže mokvá a objevují se drobné prasklinky, může být onemocnění vážnější. Když problémy s opruzeninami přetrvávají déle než 3-4 dny, navštivte raději lékaře. Příčiny vzniku opruzeniny mohou být i naléhavějšího charakteru – onemocnění bakteriálního či kvasinkového původu.