Co s nepotřebným nádobím?

Kam odložit nepotřebné věci

DarujteRe-use centra.Daruji za odvoz.Nadační obchody.Veřejné skříně, lednice a knihobudky.Knihovny věcíSdílené dílny.

Kam s použitým oblečením

Doporučení záleží na tom, odkud jste: nejlepší je vyhledat nejbližší charitní zařízení a zeptat se jich, zda konkrétní pomoc nepotřebují. Oblečení určitě uvítají v tzv. charitních šatnících, také existují sběrné kontejnery (kromě charitních i od Diakonie Broumov).
Archiv

Kde darovat boty

Do našich charitativních ADRA obchodů! Darovat můžete oblečení, obuv, knížky, hry, CD, plyšáky, hrnce, talířky, příbory, povlečení, deky, zkrátka cokoliv z domácnosti, co už nepotřebujete, ale druhým by mohlo ještě dobře posloužit. Vše můžete dovézt do kteréhokoliv našeho obchodu vždy v otevírací době.
Archiv

Kam darovat periny

Nabídněte je místní knihovně nebo odneste do knihobudky. Starší nábytek, nádobí, dekorace, spotřebiče, dětské oblečení, nářadí apod. nabídněte zdarma za odvoz na většině inzertních webů a bazarů nebo na specializovaných webech darujizaodvoz.cz , nevyhazujto.cz a vsezaodvoz.cz. Dá se darovat téměř cokoliv.
Archiv

Jak prodat nepotřebné věci

Kde prodat nepotřebné věci S poměrně velkou jistotou prodeje můžete zkusit nabídnout své věci na internetových bazarech jako jsou třeba Sbazar, Bazoš.cz, Hyperinzerce nebo třeba Annonce. Důležité je zařadit svoji věc do správné kategorie, aby ji našli ti správní zákazníci.

Jak se zbavovat věci

Před tím, než začnete třídit menší a lehčí věci, sežeňte si čtyři krabice – jednu pro věci, které vyhodíte, jednu pro ty, které odložíte nebo darujete, jednu pro ty, které si ponecháte, a jednu pro věci, které se musí přesunout jinam. Rozdělte věci z každé místnosti do správné krabice tak, aby nic nezůstalo mimo.

Kam s oblečením pro Ukrajinu

Jak pomoc Ukrajincům u nás, kam je odkázatČeský červený křížMinisterstvo vnitra.Ministerstvo zahraničních věcíVelvyslanectví Ukrajiny v České republice.Člověk v tísni.Nadační fond pomoci.Post Bellum.Charita České republiky.

Kam vyhodit staré oblečení

Znehodnocené a roztrhané kusy šatstva patří do směsného odpadu. Nenositelné oblečení a odpadní textil totiž prochází tzv. downcyklací, což je opakovaná recyklace, při níž se snižuje kvalita materiálu. Použitelné oblečení vhazujte do kontejneru na textil.

Kam vyhodit roztrhané oblečení

Znehodnocené a roztrhané kusy šatstva patří do směsného odpadu. Nenositelné oblečení a odpadní textil totiž prochází tzv. downcyklací, což je opakovaná recyklace, při níž se snižuje kvalita materiálu. Použitelné oblečení vhazujte do kontejneru na textil.

Kam vyhodit spodní prádlo

Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy nebo spodní prádlo. Ty vhazujte do směsného odpadu!

Co s nepotřebným nábytkem

Jednoduše naložíte nepotřebný nábytek do kufru auta, na vozík, nebo si při větším množství zavoláte likvidaci nábytku Vektos a vše poputuje na nejbližší sběrný dvůr. Na sběrném dvoře se s výjimkou těžko likvidovatelných materiálů ( pneumatiky, skelná vata, apod.)

Co doma vyhodit

10 věcí, které skladujete doma zbytečně. Tohle můžete s klidem vyhoditNádobí Časem se začne hromadit.Časopisy a papíry.Knihy.OblečeníVěci vyrobené z plastu.Hračky.Opotřebovaný textil.Poděděný nábytek.

Kde nejlepe prodat stare věci

Vhodné kanály, jak prodat přebytečné věci jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Musíte být ovšem připraveni na pár hovorů a případně dohadování o ceně. Tyto kanály fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch.

Které věci vyhodit

Tady máte seznam, co můžete vyhodit, darovat nebo upcyclovat, aniž by vás to byť jen trošku zabolelo.Staré časopisy.Dárky, které vám neudělaly radost.Kosmetika, kterou skoro nepoužíváte.Nepoužívané spotřebiče.Prázdné krabice a sklenice.Staré ručníky a ložní prádlo.Knížky, ke kterým se už nevrátíte.

Jak mít doma málo věcí

13 tipů, jak mít málo věcí a zachovat si svůj styl01 Nekupujte oblečení jen pro jednu příležitost.03 Nekupujte oblečení, které vám nesluší04 Nekupujte něco jen proto, že je to ve slevě05 Když kupujete věc novou, zbavte se nějaké staré06 Nepouštějte se do nákupů extravagantního oblečení

Kam jdou peníze na Ukrajinu

Finanční pomoc

Finanční podpora na vyzbrojení Ukrajinské armády. Peníze, které pošlete jdou přímo na účet Ukrajinské ambasády v Praze. Za ně, podle požadavků Ukrajinské armády, specialisté Českého ministerstva obrany nakupují vojenský materiál a posílají na místo určení.

Co darovat na Ukrajinu

Přispět můžete například plenami, vlhčenými ubrousky, zásypy, dětskou výživou, kojeneckými lahvemi, ale i hračkami nebo dětským oblečením.

Co se starým spodním prádlem

Tehdy se starý textil vykupoval se sběrných surovinách. Dnes můžete starý textil odevzdat do SBĚRNÉHO DVORA. (Zde je třeba doufat, že dvorní radové s tímto odpadem naloží tak, jak mají.) Nebo do sběrných kontejnerů na textil.

Jak třídit obaly od spreje

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Kam patří skelná vata

Staré minerální vaty mohou obsahovat podíl až 80 % recyklovaného skla. Je proto potřeba s nimi nakládat s opatrností, zabalit je do igelitových pytlů a odvézt do sběrného dvora. Starou minerální vatu opatrně zabalte do pytlů a odvezte do sběrného dvora.

Kam vyhodit spinave oblečení

Špinavé nebo roztrhané oblečení můžete vyhodit do směsného odpadu. Do textilního kontejneru nepatří ani ložní prádlo či koberce, ty byste měli odvézt do nejbližšího sběrného dvora.

Kam vyhodit záclony

ZÁCLONY A ZÁVĚSY Sběrný dvůr, použitelné pak kontejnery na textil. ŽÁROVKY OBYČEJNÉ Směsný odpad. Nově i sběrné boxy na světelné zdroje!

Jak se zbavit starého nábytku

Odvoz do sběrného dvora

Bývá bezplatný, pokud odevzdáte nábytek v místě svého bydliště podle občanského průkazu. V opačném případě záleží na benevolenci konkrétního sběrného dvora, zda jej od vás za poplatek převezme. Za likvidaci starého gauče pak ale můžete zaplatit i několik stovek.

Kam vyhodit starou pohovku

Starou sedací soupravu je totiž potřebné odvézt na sběrný dvůr v místě Vašeho bydliště – důležité je předem zjistit, jsetli bude dvůr v den dovozu otevřen. Vaše přítomnost (občanský průkaz sebou) je při skládání staré sedačky nutná. Poplatek za odvoz na recyklační skládku je 1500 Kč.

Jak vytřídit věci na sebe

Jak třídit věcitřiď vždy podle kategorie, ne podle místa/místnosti. Například: všechno oblečení, všechny knihy, všechno kuchyňské vybavení, atp.Rozhoduj jasně: Buďto věc miluješ či používáš, nebo ji pošli pryč.Vyfoť si vyklízené místo před a po.Třiď aktivně a co nejvíc najednou.